अन्तराष्ट्रिय राजनिति राष्ट्रिय समाचार समाज

कांग्रेसको युरोप र अफ्रिकी महादेशमा शाखा गठन

काठमाडौँ । कांग्रेसको विदेशस्थित जनसम्पर्क समितिको सञ्जालले युरोप र अफ्रिका महादेशमा शाखा गठन गरेको छ । सञ्जालको हालै सम्पन्न भर्चुअल बैठकले बेलायत निवासी शेखर कँडेलको नेतृत्वमा युरोप र विष्णुदत्त भट्ट नेतृत्वमा अफ्रिका शाखाको गठन गरेको हो ।

युरोप समितिको उपसंयोजकमा बेलायत निवासी तस्बिर लामा र जर्मनी निवासी विजय मोक्तान छन् । महासचिवमा डेनमार्क निवासी यमलाल सुवेदी, पोर्चुगल निवासी सुरेन्द्र अमगाई र बेलायत निवासी कृष्ण खरेललाई सहसचिवको जिम्मेवारी दिइएको छ । त्यस्तै नर्वे निवासी विष्णु माया अधिकारी कोषाध्यक्ष र स्पेन निवासी अञ्जु तिमिल्सिनालाई सहकोषाध्यक्ष बनाइएको छ ।

त्यस्तै सात जना सदस्हरु पनि मनोनयन भएका छन् । अफ्रिका शाखामा भने पदाधिकारी तथा सदस्यहरु पछि मनोनयन गरिने भएको जनसम्पर्क विश्व सञ्जालद्धारा जारी विज्ञप्तिमा उल्लेख छ । समितिका अध्यक्ष विष्णु सुवेदीले संगठन सुधार र पार्टीको अन्तर्राष्ट्रियस्तरमा प्रभाव बढाउन छिट्टै अन्य महादेशमा पनि शाखा गठन गर्ने जानकारी दिए ।ekantipurबाट साभार

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

राष्ट्रिय सपना पूरा गर्न नेपाल–भारत दुवैलाई एकअर्काको आवश्यकता पर्छ : विदेश सचिव श्रृंगला

काठमाडौँ । भारतका विदेश सचिव हर्षवर्धन श्रृंगलाले नेपाल–भारत सम्बन्ध दुवै देशका जनताको हितमा रहेको भन्दै दुवै देश आफ्ना भावी पुस्ताप्रति जवाफदेही हुनुपर्ने बताएका छन् । ‘घनिष्ठ मित्र र छिमेकी हामीले सँगै काम…

thumbnail

भारतमा २४ घन्टामा थप ४४ हजार ४८९ जनामा कोरोना संक्रमण

नयाँदिल्ली । भारतमा विगत २४ घन्टाको अवधिमा थप ४४ हजार ४ सय ८९ व्यक्तिमा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । यसैसँग भारतमा हालसम्म संक्रमितको संख्या ९२ लाख ६६ हजार ७ सय…

thumbnail

आइपुगे भारतीय विदेश सचिव श्रींगला

काठमाडौं । भारतीय विदेश सचिव हर्षवर्द्धन श्रींगला काठमाडौं आइपुगेका छन्। दुई दिने औपचारिक भ्रमणका लागि श्रींगला बिहीबार बिहान ११ बजे काठमाडौं आइपुगेका हुन्। दक्षिणी छिमेकी भारतसँग गत वर्ष लिपुलेक, कालापानी क्षेत्रबारे विवाद…

Write a Reply or Comment