बुलबुलको आँगनमा घन्किए घायलश्री र शम्भू

बेनी शनिबार पौष २८ गते ।सुन्दर म्याग्दी जिल्लाको बेनी बजारमा ‘बुलबुलको आँगनमा शम्भू र घायलश्री’ नामक साहित्यिक कार्यक्रम पृथ्वी जयन्तीको अवसर पारेर शुक्रबार सम्पन्न भएको छ ।

कवि शम्भु अर्याल र घायलश्रीले नेपालको प्राकृतिक सुन्दरता, सम्भावना सगरमाथाको अस्तित्व, ईतिहास, माटोको प्रतिक गर्दै कविता, गजल र मुक्तक वाचन गर्दै उपस्थित साहित्य मनहरुलाई आनन्द दिलाएका थिए । उनीहरुले दीदी, गुहार देउ गुहार, आमा, ससुराली, प्राकृतिक शिखरको कृत्रिम चुरी, झोला, म यसपटक भोट हाल्दिन आमा लगायतका शिर्षकमा रहेका कविता, गजल र मुक्तक बाचन गरेका थिए ।


स्याङ्जाका मुक्तककार मिलन समीर र म्याग्दीका गजलकार शङ्कर चोखालसमेतले रचना सुनाएको उक्त कार्यक्रमको उद्घाटन ओमकुमारी शान्ति कोषका अध्यक्ष राजेश शाक्यले गरेका थिए । समाज परिवर्तनको लागि साहित्यजस्तै सबै विधाको सहकार्य र सहयोगले मात्र सबैको अस्तित्व रहने उनले बताए । मोरङकी मुक्तककार सन्ध्या सापकोटाले कवि शम्भुको बारेमा परिचय गराउदै कविभित्र हुने सम्पूर्ण गुण उनमा रहेको बताइन । त्यसैगरी समीक्षक गङगा बानियाँले घायलश्री एक सिर्जनशील लेखक भएको बताइन् ।

म्याग्दीको बेनीको क्याम्पसचोक स्थित पुन होटेल एण्ड नान हाउसको सभाहलमा सम्पन्न कार्यक्रममा मोरङ, पोखरा, स्याङ्जा, बागलुङ, पर्वतबाट पनि कार्यक्रमका लागि उपस्थित भएका थिए । म्याग्दी साहित्य संचारका संरक्षक चन्द्रबहादुर लामिछानेको अध्यक्षतामा सम्पन्न उक्त कार्यक्रमको स्वागत मन्तव्य संस्थाकी कोषाध्यक्ष हीरा संघर्षले र संचालन सचिव सन्दिप खत्री लेगरेका थिए ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

भूमे पुजा सहित पुन समाजको १६ औं महाधिवेशन पोखरामा

सुरेन गरुङ्ग पोखरा । पुन समाज नेपाल द्वारा संयुक्त रुपमा आयोजना गरीएको भुमे पूजाँ २०७९ सम्पन्न भएको छ। मंगलबार पोखरामा पुन समुदायले धार्मिक बिधी अनुसार भूमे पुजा सम्पन्न संगै १६ औं अधिवेशनको…

thumbnail

दग्नाम भुमे पुजाको लिङ्गो जुधाइ,कान्छी गाउँ बिजयी

दग्नाम। म्याग्दीको रघुगंगा गाउँपालिका–४ दग्नाममा परम्परागत रुपमा भुमे पुजाको अवसरमा हुने लिंङ्गो जुधाई मंगलवार सम्पन्न भएको छ । हरेक बर्षको जेठ महिनामा मनाइने भूमे पुजाको अवसरमा आयोजना गरिएको लिंङ्गो जुधाउने प्रतियोगितामा बिगतमा…

thumbnail

बाँदुकमा भुमेपूजा (भिडियो / तस्बिरहरु)

धनिलाल गर्बुजा बाँदुक । म्याग्दीको रघुगंगा गाउँपालिका–१ स्थित बाँदुकमा भुमेपूजा सम्मन्न भएको छ। मंगलबार बाँदुक भुमे युवा क्लवको आयोजनामा एक समारोहका बिच भुमेपूजा सम्पन्न भएको हो। बर्षायामको सुरुवातसंगै खाद्य बालीमा प्राकृतिक प्रकोप…