मंगलामा भुकम्प सुरक्षा दिवस मनाइयो

सिजन रोका मगर
बेनी बिहिबार माघ ३ गते । २१ औ भूकम्प सुरक्षा दिवस बुधबार म्याग्दीमा विभिन्न कार्यक्रम आयोजना गरेर मनाइएको छ । यस्तै म्याग्दीको सदरमुकाम सहित बुधबार मंगला गाउँपालिकाले पनि २१ औं भुकम्प सुरक्षा दिवस मनाएको छ ।


मङ्गला गाउँपालिकाको आयोजनामा विपद्बाट सुरक्षित हुने नागरिक अधिकार, पुरा गर्ने जिम्मेवारी संघ, प्रदेश र स्थानीय सरकार भन्ने मुल नाराका साथ २१औ भुकम्प सुरक्षा दिवस २०७५ मनाइएको हो ।


कार्यक्रममा वडा अध्यक्षहरु, वडा सदस्य, विधालय शिक्षक,संघ संस्था प्रमुख तथा प्रतिनिधिहरु र गाउँपालिका कर्मचारीहरुको सहभागिता रहेको थियो
१ सय २७ जना भुकम्प पिडित रहेको गाउँपालिकामा पहिलो किस्ता १ सय २७ जनाले ,६५ जनाले दोस्रो किस्ता लगेका छन् भने सात जनाले दोस्रो किस्ताका लागि सिफारिसको आवेदन तथा आठ जनाले तेस्रो किस्ता लगेको गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत कृष्णप्रसाद गौतमले जानकारी दिनुभयो ।


गाउँपालिका अध्यक्ष सत प्रसाद रोका मगरको अध्यक्षता, ईन्जिनियर सोहनजंग कार्कीको स्वागत र सिजन रोका मगरको संचालनमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो ।
कार्यक्रममा गाउँपालिकाको भुकम्प सम्बन्धि प्रगति र सुरक्षा सम्बन्धी जानकारी गराउनुका साथै वृत्त चित्र प्रदर्शन गरिएको थियो ।
कार्यक्रममा वडा अध्यक्ष धनबहादुर खाति, उपाध्यक्ष सिर्जना के सि ले मन्तव्य व्यक्त गर्नुभएको थियो

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

मंगला गाउँपालिकाको १३ औँ गाउँसभा : ४२ करोड ३४ लाखको बजेट पारित

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकाले आर्थिक बर्ष २०७९÷०८० का लागि ४२ करोड ३४ लाखको बजेट ल्याएको छ । शुक्रबार गाउँपालिकाको केन्द्र बाबियाचौरमा आयोजित १३ औँ गाउँ सभामा गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष प्रेम कुमारी खत्रीले…

thumbnail

मंगलाको कार्यपालिका सदस्यमा सबै एमालेका उम्मेदवार विजयी

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकाको कार्यपालिका सदस्यमा नेकपा एमालेका उम्मेदवार विजयी भएका छन । आइतबार सम्पन्न भएको निर्वाचनबाट ४ जना महिला सदस्यमा नेकपा एमालेका डिल कुमारी खत्री, तिल कुमारी खत्री, भुमिसरा बुढाथोकी…

thumbnail

मंगला गाउँपालिकाको कार्यपालिका सदस्यमा एमालेका २ जना निर्विरोध

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकाको कार्यपालिका सदस्य निर्वाचनमा एमालेका २ जना उम्मेदवारहरु निर्विरोध निर्वाचित भएका छन् ।बुधवार मनोनयन दर्ताका दिन दलित तथा अल्पसंख्यकका तर्फबाट नेकपा एमालेका शंकर शेरचन र टेक बहादुर किसानको…