मृगौला रोगीको उपचारमा गाउँपालिकाले २० हजार सहयोग गर्ने

बेनी ,बुधबार माघ १६ गते । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिकाले मृगौला रोगिहरुको उपचारमा आर्थिक सहयोग गर्ने भएको छ । गाउँपालिका भित्रका मृगौला रोगीहहरुको उपचारमा आर्थिक सहयोग पु¥याउने उदेश्यले आपतकालिन सहयोग कोषबाट बिस हजार रुपैयाँ सहयोग गर्ने निर्णय भएको गाउँपालिका प्रवक्ता एवम् वडा नं १ का अध्यक्ष टंकप्रसाद पुन मगरले जानकारी दिनुभयो ।

उहाँका अनुसार गाउँपालिका भित्र रहेका मृगौला रोगीहरुको उपचारमा सहयोग पु¥याउने उदेश्यले गाउँपालिकाले २० हजार रुपैयाँ सहयोग गर्ने भएको हो । हालसम्म तीन जना मृगौला रोगीले यो सेवा लिएको प्रवक्ता पुन मगरले जानकारी दिनुभयो ।

मृगौला रोगको उपचार जटिल हुने र रोगीको उपचारमा ठुलो आर्थिक खर्चको भार हुने भएकाले उपचारमा आर्थिक सहयाेग गर्ने उदेश्यले अभियान संचालन गरिएको गाउँपालिकाका अध्यक्ष श्रीप्रसाद रोका मगरले जानकारी दिनुभयो ।

विशेष गरि गाउँपालिका भित्रका गरिब तथा विपन्न परिवारका मृगौला रोगिहरुलाई लक्ष्यीत गरि गाउँपालिकाले सो अभियान संचालन गरेको अध्यक्ष्य रोका मगरले बताउनुभयो । गरिव, विपन्न परिवारका मृगौला फेल भएका रोगिहरुलाई विशेष प्राथमिकता दिएको अध्यक्ष रोका मगरले बताउनुुभयो ।

“ मृगौला रोगबाट गाउँपालिका भित्रका गरिब, विपन्न परिवारका नागरिकले अकाल्मै ज्यान गुमाउन नपरोस् भनि गाउँपालिकाले यो अभियान चलाएको हो ” अध्यक्ष रोका मगरले भन्नुभयो । गाउँपालिकाको अभियानमा सहयोग गर्न उहाँले सबैलाई अपिल गर्नुभएको छ ।
गाउँपालिकाले चलाएको अभियानबाट आर्थिक अभावमा घरमै थला परेका गरिव तथा विपन्न परिवारका मृगौला रोगिहरु प्रत्यक्ष लाभाम्वीत हुने गरेका छन् ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

मालिका गाउँपालिकाको बजेट ४८ करोड १८ लाख ३६ हजार रुपैयाँ (तस्बिरहरु)

बेनी । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिकाले आगमी आर्थिक बर्ष २०७९÷८० को निति तथा कार्यक्रम र बजेट पारित गरेको छ । शुक्रबार वडा नम्बर ६ स्थित छ्यारछ्यारेमा सम्पन्न गाउँपालिकाको दोस्रो गाउँसभामा गाउँपालिका अध्यक्ष बेगप्रसाद…

thumbnail

एक लाख ८६ हजार रुपैयाँ बढीको फर्निचर सामग्री सहयोग

बेनी । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिका–१,निस्कोट स्थित दुध पराई (मुखिया)पुन सेवा समाजलाई अमेरीकाबाट एक लाख ८६ हजार ७६७ रुपैयाँ सहयोग प्राप्त भएको छ । अमेरीकामा रहनुभएका मिलन पुन ,प्रेम पुन ,उत्तम पुन र…

thumbnail

जनप्रतिनिधिबिचको विवादले मालिका गाउँपालिकाको पहिलो र विशेष गाउँसभा स्थगित

बेनी । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिकामा नवनिर्वाचित जनप्रतिनिधीहरुबीच पहिलो गाउँसभामै बिवाद भएको छ । दरवाङ स्थित छ्यारछ्यारेमा बुधबार आयोजित विशेष गाउँसभा एमाले र अन्य दलबाट निर्वाचित जनप्रतिनिधीहरुको बिवादका कारण स्थगित भएको छ ।…