आर्थिक म्याग्दी समाचार समाज

ज्यामरुककोट समाज नेपालद्धारा गरिब तथा असहायलाई ४० हजार सहयोग

ध्ुा्रबसागर शर्मा
म्याग्दी मंगलबार फागुन १४ गते

ज्यामरुककोट समाज नेपालले म्याग्दीको बेनी नगरपालिका २ ज्यामरुककोटका तीन जना गरिब तथा असहाय बालबालिका र व्यक्तिको पढाई खर्च र उपचारका लागि रु ४० हजार सहयोग गरेको छ ।


रोजगार,अध्ययन र बसाइसराइ लगाएतका कारणले ज्यामरुककोटबाट देश विदेशका विभिन्न ठाउँहरुमा पुगेका ज्यामरुककोटेहरुको संस्था ज्यामरुककोट समाज नेपालले सामाजिक उत्तरदायित्व अन्तर्गत आफ्नो गाउँका गरिब र असहायहरुको उपचार र अध्यनका लागि सो रकम सहयोग गरेको हो ।

गत असोजमा घर लिप्ने रातोमाटो खन्ने क्रममा मड्किनोमा माटोले पुरिएर मृत्यु भएकी बेनपा २ ज्यामरुककोट फापरखेतकी कल्पना बोहराका छोरा मिलन बोहोराको अध्ययनका लागि रु १५ हजार सहयोग गरेको ज्यामरुककोट समाज नेपालका अध्यक्ष राम कार्कीले जानकारी दिनुभएको छ ।

त्यसैगरी क्यान्सरका कारण गत दशैंका दिन मृत्यु भएकी खवराकी सिता घिमिरेका दुई छोरी सन्ध्या र साधनाको पढाईमा सहयोगका लागि १५ हजार रुपैयाँ उपलब्ध गराइएको अध्यक्ष कार्कीले जानकारी दिनुभयो ।
ज्यामरुककोट समाजले विपद्मा परेका,आर्थिक अवस्था कमजोर भएका, असहाय र उपचार गर्न नसकेका व्यक्तिहरुलाई विगत तीन वर्षदेखि सहयोग गर्दै आएको छ । यसका साथै समाजमार्फत देश विदेशमा रहेका विभिन्न व्यक्तिहरुले ज्यामरुककोट भित्रका विद्यालयहरुलाई सहयोग र छात्रवृत्तिका लागि अक्षय कोष पनि स्थापना गरेका छन् ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

कलेजो रोगी दर्जीलाई समाजसेवी गौचनद्धारा आर्थिक सहयोग,उपचारमा सहयोग गर्न अपिल

बेनी । कलेजो रोगबाट पीडित धवलागिरी गाउँपलिका–७ की अनिता दर्जीलाई नेपाली कांग्रेस, म्याग्दीकी नेतृ तथा समाजसेवी विमला गौचनले आर्थिक सहयोग गर्नुभएको छ । लामो समयदेखी कलेजो रोगबाट पीडित दर्जीलाईको आर्थिक अवस्था कमजोर…

thumbnail

कोरोनाका कारण नेपालमा २२ प्रतिशतले गुमाए रोजगारी

काठमाडौं । कोरोना भाइरसका कारण नेपालमा २२.५ प्रतिशतले रोजगारी गुमाएका छन्। नेपाल राष्ट्र बैंकको अध्ययनअनुसार सरकारले चैत्र ११ गते लकडाउन घोषणा गरेसँगै रोजगारी गुमाउने क्रम सुरु भएको हो।केन्द्रीय तथ्यांक विभागका अनुसार नौ…

thumbnail

बाढी पहिरो पीडितका लागि प्रवासबाट साढे ३ लाख रुपैयाँ बढी सहयोग

बेनी । प्रवासमा रहेका दग्नाम–दर्मिजा लगायत म्याग्दीलीहरुले जिल्लाका बाढी पहिरो पीडितका लागि साढे तीन लाख रुपैयाँ बढी सहयोग आर्थिक सहयोग गरेका छन् । दग्नाम–दर्मिजा समाज गलेश्वर– बेनीका सचिव धनिलाल गर्बुजाको नेतृत्वमा म्याग्दीका…