आर्थिक राष्ट्रिय समाचार

पोखरामा प्रदेश स्तरिय सुचना प्रविधि सम्बन्धी बृह्त मेला हुने

साधन राम्जाली
बेनी मंगलबार फागुन १४ गते । कास्कीको पोखरामा गण्डकी प्रदेश स्तरिय सुचना प्रविधिको बृह्त मेला २०१९ हुने भएको छ । कम्प्युटर एसोसिएसन नेपाल (क्यान ) महासंघ कास्कीको आयोजनामा सो मेला संचालन हुने भएको हो ।


मेला यही फागुन १८ गतेदेखी २४ गते संचालन हुने मंगलबार बेनीमा प्रत्रकार सम्मेलन मार्फत जानकारी गाराइएको हो । मेलामा सुचना प्रविधि सम्बन्धी जानकारी दिनुका साथै पुराना मोडेलका प्रविधिहरुको प्रदर्शनि तथा कम्प्युटर टाइपिङ सम्बन्धी प्रतियोगिता संचालन हुने आयोजक क्यान महासंघ कास्कीका जिल्ला कार्यसमिति सदस्य एवम् आइटी संयोजक ईश्वर चालिसेले जानकारी दिनुभयो ।

मेलामा पुराना कमप्युटरहरु साटफेर पनि हुने आयोजक कास्की अध्यक्ष युवाराज पौडेलले जानकारी दिनुभयो । साथै उहाँले सुचना प्रविधिको विकास सम्वन्धी जानकारी दिन पनि मेलाको आयोजना गरिएको बताउनुभयो । मेला संचालनका लागि करिब २२ लाख रुपैयाँ लागत खर्च हुने अनुमान गरिएको अध्यक्ष पौडेलले बताउनुभयो । मेलामा सहभागि सुचना प्रविधि सम्बन्धी जानकारी लिने अवसर सदुपयोग गर्न अनुरोध गर्नुभयो ।साथै सातौं पोखरा सिटी रेवान महोत्सव तथा फुड फस्टीभल हुने भएको छ ।


महासंघ कास्की अध्यक्ष पौडेलको अध्यक्षता तथा महासंघ म्याग्दी अध्यक्ष बामदेख रिजालको स्वागत मन्तव्यमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो । कार्यक्रममा महासंघ गण्डकी प्रदेशका अध्यक्ष चिन्तामनी बास्कोटा नेपाल पत्रकार महासंघ म्याग्दीका अध्यक्ष तारानाथ शर्मा लगायतको उपस्थिती रहेको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

कलेजो रोगी दर्जीलाई समाजसेवी गौचनद्धारा आर्थिक सहयोग,उपचारमा सहयोग गर्न अपिल

बेनी । कलेजो रोगबाट पीडित धवलागिरी गाउँपलिका–७ की अनिता दर्जीलाई नेपाली कांग्रेस, म्याग्दीकी नेतृ तथा समाजसेवी विमला गौचनले आर्थिक सहयोग गर्नुभएको छ । लामो समयदेखी कलेजो रोगबाट पीडित दर्जीलाईको आर्थिक अवस्था कमजोर…

thumbnail

कोरोनाका कारण नेपालमा २२ प्रतिशतले गुमाए रोजगारी

काठमाडौं । कोरोना भाइरसका कारण नेपालमा २२.५ प्रतिशतले रोजगारी गुमाएका छन्। नेपाल राष्ट्र बैंकको अध्ययनअनुसार सरकारले चैत्र ११ गते लकडाउन घोषणा गरेसँगै रोजगारी गुमाउने क्रम सुरु भएको हो।केन्द्रीय तथ्यांक विभागका अनुसार नौ…

thumbnail

बाढी पहिरो पीडितका लागि प्रवासबाट साढे ३ लाख रुपैयाँ बढी सहयोग

बेनी । प्रवासमा रहेका दग्नाम–दर्मिजा लगायत म्याग्दीलीहरुले जिल्लाका बाढी पहिरो पीडितका लागि साढे तीन लाख रुपैयाँ बढी सहयोग आर्थिक सहयोग गरेका छन् । दग्नाम–दर्मिजा समाज गलेश्वर– बेनीका सचिव धनिलाल गर्बुजाको नेतृत्वमा म्याग्दीका…