बरंजामा हेलिप्याड निर्माण

म्याग्दी मंगलबार फागुन २८ गते । जिल्लाको मंगला गाउपािलका– ३ बरंजामा हेलिप्याड निर्माण गरिएको छ । आपतकालिन र विपद्को अवस्थामा उद्धार तथा राहतको कामलाई व्यवस्थित बनाउने उद्देश्यले बंरजाको महेन्द्ररत्न माविको परिसरमा हेली अवतरण गर्ने हेलीप्याड निर्माण गरिएको हो ।

जिल्ला विपद् व्यवस्थापन समिति म्याग्दीको ‘एक वाड एक हेलिप्याडको’ अवधारणा अनुसार गाउँपालिका र वडाको समन्वयमा गलेश्वरस्थित शसस्त्र प्रहरी बलको टोली र जनप्रतिनिधि, कर्मचारी, विद्यालय र स्थानीयबासीहरुको सक्रियतामा मंगलबार हेलिप्याड निर्माण गरिएको बंरजाका प्राविधिक विपिन आचार्यले जानकारी दिनुभयाे ।


बरंजामा रहेको ३ र ४ वडाका जनताहरुलाई सुविधा पुग्ने गरि हेलिप्याड निर्माण गरिएको मंगला गाउँपालिकाकी उपाध्यक्ष एवम् हेलिप्याड निर्माणको संयोजक सिर्जना केसीले जानकारी दिनुभयाे ।

भौगोलिक रुपमा विकट र दुर्गम क्षेत्रका बस्तिहरुमा आकस्मिक बिरामी, दुर्घटना, पहिरो, बाढी, कटान, आगोलागीको अवस्थामा तत्कालै पुगेर उद्धार तथा व्यवस्थापनको कामलाई सहज बनाउन हेलीप्याड निर्माण अभियानले जिल्लाको सबै स्थानीय तहले प्राथमिकता दिएका छन् । यस अघि मंगला गाउँपालिकाकोे कुहुँ र हिदीमा हेलिप्याड निर्माण गरिएको छ। भने मालिका गाउँपालिको सबै वडामा हेलिप्याड निर्माण भईसकेको छ । यसैगरि बेनी नगरपालिकाको भकिम्ली र गलेश्वर र रघुंगगा गाउँपालिकाको पाखापानी र कुइँनेमंगलेमा हेलिप्याड निर्माण गरिएको छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

सरकारी जागिर खान शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा एक पक्राउ

काठमाडौँ । शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा प्रहरीले एक जनालाई पक्राउ गरेको छ। भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय अन्तर्गतको राष्ट्रिय सहकारी विकास बोर्डको सञ्चालक पदको नियुक्तिको लागि नक्कली प्रमाणपत्र…

thumbnail

देश विदेशका खर्चबाट अभियन्ता भेटिन्छन् तर प्रतिफल बाहिर आएको छैन : ओली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अभियन्ताहरु थुप्रै भए पनि प्रतिफल आउन नसकेको टिप्पणी गर्नुभएको छ । मदन भण्डारीको ७१ औं जन्मजयन्तीका अवसरमा आयोजित समारोहलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले यस्तो धारणा…

thumbnail

काठमाडौंको फोहोर दुई दिन बञ्चरेडाँडामा नलैजाने

काठमाडौँ । सिसडोलदेखि बञ्चरेडाँडासम्म जाने बाटो मर्मतको काम गर्नुपर्ने भएकाले आज र भोलि काठमाडौं उपत्यकाको फोहोर व्यवस्थापन कार्य प्रभावित हुने भएको छ। नुवाकोटको सिसडोलमा यसअघि थुपारिएको फोहोरको कारण बञ्चरेडाँडासम्म गाडी आउनरजानका लागि…