बहिरङ्ग उपचार केन्द्रको प्रगतिबारे दरबाङमा दुई दिने समिक्षा गोष्ठी

दरबाङ्ग मंगलबार फागुन २१ गते ।म्याग्दीेको मालिकाको दरबाङमा बहिरङ्ग उपचार केन्द्रको प्रगतीबारे दुई दिने समिक्षा गोष्ठी सम्पन्न भएको छ । जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय म्याग्दीको आयोजना र सुआहारा मिलन म्याग्दीको प्राविधिक सहयोगमा मंगलबार गाउँपालिका केन्द्र दरबाङ्गमा धवलागिरी,मालिका र मंगला गाउँपालिकामा संचालित बहिरङ्ग उपचार केन्द्रको प्रगतीको दुई दिने समिक्षा गोष्ठी सम्पन्न भएको हो ।


सोमबारदेखी सुरु भएको कार्यक्रमको उद्घाटन गर्नुहुँदै गाउँपालिकाका अध्यक्ष श्रीप्रसाद रोका मगरले गाउँपालिकामा संचालित बहिरङ्ग उपचार केन्द्रले ग्रामिण भेगमा रहेका कुपोषित बालबालिकाहरुको पहिचान गर्न सहज हुने र उनिहरुलाई कुपोषण हुनबाट बचाउन प्रभावकारी भुमिका खेल्ने अपेक्षा गरिएको बताउनुभयो । उहाँले बहिरङ्ग उपचार केन्द्रलाई गाउँपालिकाका सबै वडामा विस्तारका लागि गाउँपालिकाले प्राथमिकता दिएको बताउनुभयो ।


दुई दिन सम्म संचालित कार्यक्रममा जिल्ला अस्पताल म्याग्दीका डाः मनोज घिमिरे, सुआहाराका केन्द्रीय मिनराज ज्ञवाली ,राजनन्दन मण्डल र मनिषा श्रेष्ठले प्रशिक्षण दिनुभएको सुआहारा फिल्ड संयोजक बालकुमारी पुन मगरले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार तीन गाउँपालिकाका स्वास्थ्य संयोजक र सात स्वास्थ्य ईन्चार्जहरुले कार्य प्रगति प्रस्तुत गर्नुभएको थियो । गोष्ठीमा कार्यक्रमको उद्धेश्य तथा बहिरङ्ग उपचार केन्द्रको प्रभावकारीता लगायतका विषयमा केन्द्रीत छलफल भएको फिल्ड संयोजक पुन मगरले जानकारी दिनुभयो ।


बालबालिका ६ महिना देखी पाँच बर्ष भित्रका बालबालिकाहरुमा कुपोषितहरुको पहिचान गरि तयार पारिएको उपचाररत खाना सम्बन्धी प्रशिक्षण गराइएको थियो ।
हालसम्म मालिकामा दुई ,धवलागिरीमा चार र मंगला गाउँपालिकामा एक बहिरङ्ग उपचार केन्द्र संचालनमा रहेको मालिका गाउँपालिकाका स्वास्थ्य संयोजक राजेश थापा मगरले जानकारी दिनुभयो ।

तीन गाउँपालिकाका आठ बालबालिकाहरुमा कुपोषण पहिचान भएको र उनिहरुको बहिरङ्ग उपचार केन्द्रमा नियमित उपचार भइरहेको जिल्ला अस्पताल म्याग्दीका डाः घिमिरेले जानकारी दिनुभयो । कार्यक्रममा गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत बुद्धिराम उपाध्याय , वडा नं ६ का अध्यक्ष सन्तोष सुवेदी ,वडा कार्यालय सदस्य गौमती चापागाई लगायतको उपस्थिती रहेको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

धवलागिरी गाउँपालिकाको ४० करोड ४९ लाख ४९ हजार रुपैयाँ बजेट पारित

म्याग्दी । म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिकामा कुल  ४० करोड ४९ लाख ४९ हजार रुपैयाँको बजेट पारित भएको छ । गाउँपालिकाको केन्द्र मुनामा सम्पन्न १६ औँ गाउँ सभामा अध्यक्ष प्रेमप्रसाद पुनले प्रस्तुत गर्नुभएको आगामी…

thumbnail

दुर्गम खाम्लामा सडक पुग्यो

म्याग्दी । म्याग्दीको दुर्गम धवलागिरि गाउँपालिका –४, स्थित खाम्लामा सडक पुगेको छ । यस क्षेत्रमा निर्माण हुने तीनवटा जलविद्युत आयोजनाले संयुक्त रुपमा मालिका गाउँपालिका –७, खारादेखि खाम्लासम्म १० किलो मिटर सडकको ट्रयाक…

thumbnail

धवलागिरी गाउँपालिकामा आइतबार बिदा नहुने

बेनी ।म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिकाले आईतबार सार्वजनिक विदा नदिने भएको छ ।मुनामा गाउँपालिका अध्यक्ष प्रेमप्रसाद पुनको अध्यक्षतामा सोमबार बसेको कार्यपालिकाको पहिलो बैठकलले गाउँपालिकाकाको कार्यालय, वडा कार्यालय र विद्यालय शनिबार बाहेक आईतबार देखि शुक्रबारसम्म…