म्याग्दीमा स्वास्थ्य कार्यालय स्थापना

कमल खत्री

बेनी बिहिबार चैत १४ गते । गण्डकी प्रदेश सरकार मातहतमा रहेको स्वास्थ्य कार्यालय म्याग्दीको बेनीमा उद्घाटन गरिएको छ । संघियता कार्यान्वयनपछि गत साउनमा खारेज भएको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय गण्डकी प्रदेश, सामाजिक विकास मन्त्रालय अन्तर्गत रहने गरि पुनः स्थापना भएको हो ।

नयाँ स्थापना गरिएको कार्यालयको गण्डकी प्रदेश, सामाजिक विकास मन्त्री नरदेवी पुनले बुधवार उद्घाटन गर्नुभयो । कार्यालयमा जनस्वास्थ्य अधिकृत सहित ११ कर्मचारीको दरबन्दी छ । प्रदेश सरकार मातहत रहेका जिल्लाका स्वास्थ्य संस्थाहरुमा प्राविधिक सहयोग, कर्मचारी र स्वास्थ्यकर्मीहरुको क्षमता विकास, तालिम सञ्चालन, औषधी आपुर्ति संगै अन्तरपालिका समन्वयको काम गरिने जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयका प्रमुख भिमप्रसाद आचार्यले जानकारी दिनुभयो ।

कार्यालयलाई यस बर्ष प्रदेश सरकार मार्फत कुल रु १ करोड ८४ लाख बजेट प्राप्त भएको छ । कार्यालयको उद्घाटन गर्दै मन्त्री पुनले स्वास्थ्य क्षेत्र अत्यन्तै संवेदनशिल रहेकाले जनतालाई सरल र सहज तवरले सेवा प्रवाहको लागि गण्डकी प्रदेशका ११ वटै जिल्लामा स्वास्थ्य कार्यालय स्थापना गरिएको बताउनभयो ।

उहाँले प्रदेश सरकारले स्वास्थ्य क्षेत्रलाई प्राथमिकता दिएको बताउँदै स्वास्थ्य कार्यालयलाई स्थानीय तहसंग समन्वय गरि कार्यक्रमलाई प्रभाबकारी बनाउन सुझाब दिनुभयो ।

कार्यक्रममा गण्डकी प्रदेश सभा सदस्य विनोद केसी, सामाजिक विकास मन्त्रालयका सचिब दिर्घनारायण पौडेल, बेनी नगरपालिकाका मेयर हरिकुमार श्रेष्ठ, सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी लिलादेवी अर्याल र बेनी अस्पतालका निमित्त प्रमुख डाक्टर मनोज घिमिरेले कार्यालय स्थापनाले जिल्लाको स्वास्थ्य क्षेत्रलाई टेवा पुग्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । कार्यक्रमको सञ्चालन लिलानाथ पौडेलले गर्नुभएको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

सरकारी जागिर खान शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा एक पक्राउ

काठमाडौँ । शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा प्रहरीले एक जनालाई पक्राउ गरेको छ। भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय अन्तर्गतको राष्ट्रिय सहकारी विकास बोर्डको सञ्चालक पदको नियुक्तिको लागि नक्कली प्रमाणपत्र…

thumbnail

देश विदेशका खर्चबाट अभियन्ता भेटिन्छन् तर प्रतिफल बाहिर आएको छैन : ओली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अभियन्ताहरु थुप्रै भए पनि प्रतिफल आउन नसकेको टिप्पणी गर्नुभएको छ । मदन भण्डारीको ७१ औं जन्मजयन्तीका अवसरमा आयोजित समारोहलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले यस्तो धारणा…

thumbnail

काठमाडौंको फोहोर दुई दिन बञ्चरेडाँडामा नलैजाने

काठमाडौँ । सिसडोलदेखि बञ्चरेडाँडासम्म जाने बाटो मर्मतको काम गर्नुपर्ने भएकाले आज र भोलि काठमाडौं उपत्यकाको फोहोर व्यवस्थापन कार्य प्रभावित हुने भएको छ। नुवाकोटको सिसडोलमा यसअघि थुपारिएको फोहोरको कारण बञ्चरेडाँडासम्म गाडी आउनरजानका लागि…