म्याग्दीमा अर्गानिक खेती सम्बन्धी स्थानिय सरकारलाई अभिमुखिकरण

बेनी शुक्रबार बैशाख ६ गते । म्याग्दीमा अर्गानिक खेती प्रविधिसम्बन्धी अभिमुखीकरण कार्यक्रममा सरोकारवालाबीच छलफल गरिएको छ । म्याग्दी विकास मन्चको आयोजना र जिल्ला समन्वय समिति म्याग्दीको समन्वयमा शुक्रबार सदरमुकाम बेनीमा अर्गानिक खेती प्रविधिसम्बन्धी विषयमा अन्तत्र्रिmया तथा छलफल कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।

कार्यक्रमको उद्घाटन गर्नुहुँदै जिल्ला समन्वय समिति प्रमुख देवेन्द्रबहादुर केसीले म्याग्दी जिल्लालाई अर्गानिक उत्पादनको जिल्ला बनाउन प्रशस्तै सम्भावनाहरु रहेको बताउनुभयो । उहाँले म्याग्दीलाई प्राङ्गारिक उद्योगको जिल्ला बनाउन सकिने बताउँदै स्थानीय तहले बजेट, नीति तथा कार्यक्रमहरु निर्माण गर्दा अर्गानिक उत्पादनसँग सम्बन्धित कार्यक्रमहरुमा जोड दिनुपर्ने बताउनुयभो ।

जिसस प्रमुख केसीले विषादीरहित जिल्ला घोषणा गर्न सम्भव रहेको भन्दै स्थानीयस्तरमा क्रियाशिल अगुवा कृषकहरुमार्फत अर्गानिक जिल्ला बनाउने अभियानतर्फ लाग्नुपर्ने बताउनुभयो । अर्गानिक उत्पादनमा थोरै लगानी गरे पनि उपलब्धिमूलक हुने उहाँको भनाई छ ।

कार्यक्रममा अन्नपूर्ण गाउँपालिकाका अध्यक्ष क्या. डमबहादुर पुन, रघुगंगाका अध्यक्ष भवबहादुर भण्डारी र मंगला गाउँपालिकाका अध्यक्ष शतप्रसाद रोकाले स्थानीय तहलाई अर्गानिक उत्पादनको पकेट क्षेत्रका रुपमा विकास गर्न सकिने बताउँदै यसका लागि आवश्यक नीति, कार्यक्रम र बजेटमार्फत अघि बढ्ने प्रतिबद्धता जनाउनुभएको छ । कार्यक्रमको काठमाडौंका प्राङ्गारिक प्रशिक्षक पुष्पराज सापकोटा र हाई हिमालयन अर्गानिकका अभियान संयोजक प्रदीप घिमिरेले सहजीकरण गर्नुभएको थियो ।

कार्यक्रममा मालिका गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष खरमाया बिटालु, म्याग्दी उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष उत्तमकुमार कर्माचार्य, धवलागिरी गाउँपालिकाका प्रवक्ता झकबहादुर छन्त्याल र अगुवा कृषक चन्द्रबहादुर कार्कीले मन्तव्य राख्नुभएको थियो । कार्यक्रम म्याग्दी विकास मञ्चका कार्यवाहक अध्यक्ष प्रमोद श्रेष्ठको अध्यक्षता, महासचिव कुविरकुमार श्रेष्ठको स्वागत र सचिव लोकेश पुनमगरको सञ्चालनमा सम्पन्न भएको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

धवलागिरी गाउँपालिकाको ४० करोड ४९ लाख ४९ हजार रुपैयाँ बजेट पारित

म्याग्दी । म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिकामा कुल  ४० करोड ४९ लाख ४९ हजार रुपैयाँको बजेट पारित भएको छ । गाउँपालिकाको केन्द्र मुनामा सम्पन्न १६ औँ गाउँ सभामा अध्यक्ष प्रेमप्रसाद पुनले प्रस्तुत गर्नुभएको आगामी…

thumbnail

दुर्गम खाम्लामा सडक पुग्यो

म्याग्दी । म्याग्दीको दुर्गम धवलागिरि गाउँपालिका –४, स्थित खाम्लामा सडक पुगेको छ । यस क्षेत्रमा निर्माण हुने तीनवटा जलविद्युत आयोजनाले संयुक्त रुपमा मालिका गाउँपालिका –७, खारादेखि खाम्लासम्म १० किलो मिटर सडकको ट्रयाक…

thumbnail

धवलागिरी गाउँपालिकामा आइतबार बिदा नहुने

बेनी ।म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिकाले आईतबार सार्वजनिक विदा नदिने भएको छ ।मुनामा गाउँपालिका अध्यक्ष प्रेमप्रसाद पुनको अध्यक्षतामा सोमबार बसेको कार्यपालिकाको पहिलो बैठकलले गाउँपालिकाकाको कार्यालय, वडा कार्यालय र विद्यालय शनिबार बाहेक आईतबार देखि शुक्रबारसम्म…