बेनी नगरपालिकाबाट सञ्चालित विकासका योजनाहरुको स्थलगत अनुगमन

प्रताप बानियाँ
म्याग्दी, शुक्रबार जेठ १० गते – म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाको कार्यालयबाट चालु आर्थिक वर्ष २०७५÷७६ मा सञ्चालित विकासे योजनाहरुको अनुगमन सुरु भएको छ । नगरपालिकामार्फत विभिन्न वडामा सञ्चालित वार्षिक कार्यक्रम तथा योजनाहरुको स्थलगत अनुगमन गरिएको हो ।


यसैक्रममा बिहीबार बेनी नगरपालिका–५, पुलाचौर र ६ नम्बर वडा अर्थुङ्गेमा योजनाहरुको अनुगमन गरिएको बेनी नगरपालिकाको कार्यालयले जनाएको छ । बेनपाका उपप्रमुख एवं न्यायिक समिति सभापति सन्जु बरुवालको नेतृत्वमा ५ र ६ नम्बर वडाका विभिन्न स्थानमा सञ्चालित सडक निर्माण तथा स्तरोन्नति, विद्यालय भवन निर्माण र घेराबार, आमा समूहको भवन निर्माण, खेलमैदान एवं सडक ढलानका योजनाहरुको अनुगमन गरिएको थियो ।


बरुवाल नेतृत्वको अनुगमन टोलीले माझखेत–खोरगैरा छिपेछिपे सडक, ५ नम्बर वडाको पौलस्त्य माध्यमिक विद्यालय भीरमुनीमा घेराबार तथा प्रवेशद्वार निर्माण र विद्यालय भवनमा थपिएको कोठाको अनुगमन गरेको छ । यसैगरी जनकल्याण माविमा निर्माणाधीन दुईतले ४ कोठ भवन, रङरोगन र भुइँ प्लाष्टर, शिवालय आमा समूह पुलाचौरको भवन निर्माण, बाँसबोट–एकपाटे सडक मर्मत, सडक बोर्डतर्फ बेनी–अर्थुङ्गे, घतान–पात्लेखेत सडक मर्मत योजना र एक्लेपिपल आमा समूहको निर्माणाधीन भवनको अनुगमन गरिएको बेनी नगरपालिकाका इन्जिनियर बिमलरञ्जन कार्कीले बताए ।


स्थलगत रुपमा अनुगमन गरिएका बेनपाका यी दुवै वडामा सञ्चालित अधिकांश योजनाहरु निर्माणको अन्तिम चरणमा पुगेका छन् । नगरपालिका र अनुगमन समितिमार्फत आवश्यकता अनुसार समय समयमा अनुगमन गरिएको बताउँदै उपप्रमुख बरुवालले प्रभावकारी रुपमा योजनाहरु सञ्चालन भैरहेको बताइन् । विकासका योजनाहरुमा स्थानीयवासीले अपनत्व लिनेपर्नेमा जोड दिँदै उनले स्थानीयको चाहना र आवश्यकतालाई मध्यनजर गरेर योजनालाई प्राथमिकता दिइएको बताएकी छिन् ।


अनुगमन कार्यक्रममा उपप्रमुख बरुवालसहित बेनी नगरपालिकाका निमित्त प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत हरिप्रसाद पराजुली, बेनपा–५, का वडा अध्यक्ष लक्ष्मण बानियाँ, इन्जिनियर बिमलरञ्जन कार्की, सव–इन्जिनियरद्वय हरि आचार्य र अर्जुन थापाको सहभागिता रहेको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

किसानलाई धान रोप्ने चटारो (फोटो फिचर)

बेनी । म्याग्दीका किसान यतिबेला धान रोप्न व्यस्त छन् । हिलो र आलीमा किसान । कोही जोत्ने त, कोही हिलो–आली गर्न । हिलो मिलाउने सबै आफ्नै धुनमा । बीउ काढ्ने र धान…

thumbnail

नगरपालिकाद्वारा विद्यालयलाई ल्यापटप वितरण

म्याग्दी । म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाद्वारा आज (बिहीबार) नगरपालिकाअन्तर्गत विभिन्न वडामा सञ्चालनमा रहेका विद्यालयहरुलाई ल्यापटप वितरण भएको छ । नेपाल सरकारको चालु आर्थिक वर्षको वार्षिक स्वीकृत कार्यक्रमअनुसार नगरपालिकालाई प्राप्त सशर्ततर्फको कार्यक्रमबाट विद्यालयलाई ल्यापटप…

thumbnail

सिङ्गामा महिलाहरुको पाठेघर खस्ने रोगको स्क्रिनिङ सम्बन्धी भिआइए परीक्षण

निःशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट ग्रामीण भेगका सर्वसाधारणहरु लाभान्वित म्याग्दी ।म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाको आयोजनामा हिँजो (बुधवार) बेनपा–४, सिङ्गामा निःशुल्क स्वास्थ्यसम्बन्धी शिविर सम्पन्न भएको छ । महिलामा पाठेघर खस्ने रोगको स्क्रिनिङ, रिङपेशरी तथा भिआइए जाँचसम्बन्धी…