मंगलामा प्रहरीको बिद्यालय सम्पर्क कार्यक्रम

बेनी,बिहिबार असार १२ गते । जिल्ला प्रहरी कार्यालय म्याग्दीले विद्यालय सम्पर्क कार्यक्रमलाई तिब्रता दिएको छ । यसैगरी मंगला गाउँपालिकाको केन्द्र बाबियाचौरमा रहेको मंगला माध्यामिक विद्यालयका विद्यार्थीहरुलाई बालबालिका माथि हुने हिंसा न्युनिकरण तथा कानुनी प्रावधानका बारेमा प्रशिक्षण गराइएको छ । मंगला गाउँपालिकाको आयोजना र जिल्ला प्रहरी कार्यालय म्याग्दीको सहकार्यमा सो कार्यक्रम संचालन गरिएको हो ।

कर्याक्रमको उद्घाटन गर्दै गाउँपालिका अध्यक्ष सतप्रसाद रोकाले बालबालिका माथि हुने शारिरीक,मानसिक हिंसा र यौनजन्य दुव्र्यव्यबहारलाई न्युनिकरण गर्न विद्यार्थीको महत्वपुर्ण भुमिका हुने बताउनुभयो । बाल अधिकारका बारेमा विभिन्न ऐन बनेपनि चेतनाको कमीले प्रभावकारी कार्यान्वयन हुन नसकेको उहाँको भनाई छ । गाउँपालिकाले विद्यालय बाहिर रहेका बालबालिकालाई शिक्षाको पहुँचमा ल्याउन विभिन्न कार्यक्रम संचालन गरिरहेको जानकारी दिनुभयो ।

कार्यक्रममा जिल्ला प्रहरी कार्यालय म्याग्दीका प्रहरी नायव उपरिक्षक महेन्द्रप्रसाद मरासिनिले बालबालिका माथी हुने शारिरिक,मानसिक हिंसा तथा यौनन्य दुव्र्यव्यबहार र कानुनी प्रावधानका बारेमा जानकारी गराउनुभएको थियो । कार्यक्रममा कक्षा ९ र १० गरी ८५ जना विद्यार्थीको सहभागिता रहेको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

हिलाम्मे सडकमा धान रोपाइँ !

म्याग्दी। बेनी दरबाङ सडक अन्तर्गत अलपत्र लाम्पाटा – दरबाङ सडक खण्डमा पर्ने रणबाङका स्थानीयले धान रोपेर विरोध जनाएका छन् । निर्माण कम्पनीले अलपत्र पारेर सम्पर्क विहिन भएपछि स्थानीयहरुले सडकमै धान रोपेर विरोध…

thumbnail

मंगला गाउँपालिकाको १३ औँ गाउँसभा : ४२ करोड ३४ लाखको बजेट पारित

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकाले आर्थिक बर्ष २०७९÷०८० का लागि ४२ करोड ३४ लाखको बजेट ल्याएको छ । शुक्रबार गाउँपालिकाको केन्द्र बाबियाचौरमा आयोजित १३ औँ गाउँ सभामा गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष प्रेम कुमारी खत्रीले…

thumbnail

मंगलाको कार्यपालिका सदस्यमा सबै एमालेका उम्मेदवार विजयी

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकाको कार्यपालिका सदस्यमा नेकपा एमालेका उम्मेदवार विजयी भएका छन । आइतबार सम्पन्न भएको निर्वाचनबाट ४ जना महिला सदस्यमा नेकपा एमालेका डिल कुमारी खत्री, तिल कुमारी खत्री, भुमिसरा बुढाथोकी…