भाषा र प्रविधि सम्बन्धी दुई दिने तालिम सुरु

म्याग्दी, शनिबार साउन ४ गते । जिल्लामा क्रियाशिल पत्रकारका लागि भाषा र प्रविधी विषयक दुई दिने तालिम सुरु भएको छ । जिल्ला समन्वय समिति म्याग्दीको आर्थिक सहयोग र नेपाल पत्रकार महासंघ म्याग्दीको आयोजनामा शनिबार देखी सो तालिम सुरु भएको हो ।

तालिमको उद्घाटन गर्नुहुँदै जिसस प्रमुख देवेन्द्रबहादुर केसीले क्रियाशिल पत्रकारहरुको क्षमता विकासमा टेवा पु¥याउन कार्यक्रमको आयोजना गरिएको बताउनुभयो । उहाँँले जिल्लाको पुर्वाधार निर्माण ,सामाजिक,आर्थिक ,शैक्षिक विकास एवम् विभिन्न गतिविधिलाई सञ्चार मार्फत उजागर गर्नमा पत्रकारको महत्वपुर्ण भुमिका भएको बताउनुभयो ।


विकास निर्माण लगायत हरेक गतिविधिमा भइरहेका ढिलासुस्ती र बेथीतीलाई खबरदारी गर्नुका साथै सकरात्मक क्रियाकलापलाई उजागर गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

स्थानीय तहमा भएको साना तथा ठुला विकास आयोजनाको अनुगमन र सन्तलन कायम गर्ने जिससको भुमिका भए पनि स्थानीय तहले विकास निर्माणका आयोजनामा वेवास्ता गरेको गुनासो गर्नुभयो । प्रदेश र संघबाट जिल्लामा संचालनमा रहेका ठुला गौरबको आयोजनाको काममा ढिला सुस्ती भएको बताउनुभयो ।

प्रमुख जिल्ला अधिकारी लिलाधर अधिकारीले जिल्लाको भौतिक पुर्वाधार निर्माण, सामाजिक र आर्थिक विकासमा पत्रकारको महत्वपुर्ण भुमिका रहेको बताउनुभयो । जिल्ला समन्वय अधिकारी ज्ञानराज कोइरालाले पत्रकारीतामा भाषा र प्रविधिको विकास भएमा सुचना प्रवाहमा सहज हुने बताउनुभयो ।

पहिलो दिन अन्नपुर्ण पोष्ट् दैनिकका सम्पादक अखन्ड भण्डारीले समाचार संकलनको आधार ,लेखन र भाषाको बारेमा प्रशिक्षण गराउनुभएका छ , भने आइतबार रजनीश भण्डारीले प्रविधीको बारेमा सम्बन्धी जानकारी प्रशिक्षण गराउने जनाइएको छ ।


नेपाल पत्रकार महासंघ म्याग्दीका अध्यक्ष तारानाथ शर्माको अध्यक्षता,उपाध्यक्ष ठाकुरप्रसाद आचार्यको स्वागत र सचिव गोरखनाथ सुवेदीको संचालनमा उद्घाटन कार्यक्रम समापन भएको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

बेनी–दरबाङ सडक अवरुद्ध

बेनी । म्याग्दीको बेनी –दरबाङ सडक अवरुद्ध भएको छ । बेनी –दरबाङ सडक अन्तर्गत मालिका गाउँपालिकाको वडा नम्बर ६ स्थित बाङ्गे पहिरो सडकमा मंगलबार बिहान माथिबाट खसेको पहिरोले सडक अवरुद्ध भएको यातायात…

thumbnail

जिसस म्याग्दीको खाता रोक्का हुँदा समस्या

म्याग्दी । जिल्ला समन्वय समिति (जिसस) म्याग्दीको सबै खाता रोक्का भएकाे छ । तत्कालीन जिल्ला विकास समितिले पाँच वर्षअघि तोडेको ठेक्कासम्बन्धी मुद्दामा अदालतले तोकेको रकम निर्माण व्यवसायीलाई भुक्तानी गर्न नसकेपछि काठमामाडाैं  जिल्ला…

thumbnail

म्याग्दीका पाँच जना पत्रकार पुरस्कृत (फोटो फिचर)

बेनी । म्याग्दीमा क्रियाशिल पाँच जना पत्रकार पुरस्कृत हुनुभएको छ । जिल्ला समन्वय समिति म्याग्दीले प्रदान गर्ने विकास पत्रकारीता पुरस्कारबाट सोमबार हरिकृष्ण गौतम,कमल खत्री ,घनश्याम खड्का ,धुर्वसागर शर्मा र ठाकुर प्रसाद आचार्य…