ताकममा कांग्रेसको जागरण अभियान ,नेकपा परित्याग गरी ९ जना नेता तथा कार्यकर्ता पार्टी प्रवेश

बेनी,शनिबार भदौ २८ गते ।

नेपाली कांग्रेस म्याग्दी, प्रदेश सभा २ ले दास्रो जनजागरण अभियानलाई तिब्रता दिएको छ । नेपाली कांग्रेसको द्रोस्रो चरणको हिमाल ,पहाड तथा तराई जागरण अभियान अन्तर्गत शुक्रबार प्रदेश सभा २ को धवलागिरी गाउँपालिका ७ ताकममा सम्पन्न भएको छ । ताकमा सम्पन्न जनजागरण अभियानलाई केन्द्रीय प्रतिनिधि प्रदेशसभा २ का संयोजक एव्म पुर्व सांसद नरबहादुर पुन मगर ९निरज०ले सम्बोधन गर्नुभयो ।

अभियानलाई सम्बोधन गर्नुहुँदै संयोजक एवम् पुर्व सांसद निरजले सरकारले गरेका ज्यादति र झुठका बारेमा जनस्तरबाट खबरदारी गर्न कांग्रेसले जागरण अभियान संचालन गरेको बताउनुभयो । वर्तमान सरकारले भ्रष्टाचार,मुल्य बृद्धि ,बिकृती ,हत्या हिंसा तथा जघन्य अपराधका घटनालाई नियन्त्रणको साटो बढवा दिएको आरोप लगाउनुभयो ।

शिक्षा ,स्वास्थ्यमा सुधार नभएको र रोजगारी सृजना गर्नमा सरकार चुकेको बताउनुभयो । साथै बालुवातार स्थित ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा मुछिएका सत्तारुढ नेकपा महासचिव विष्णु पौडेललाई कारबाही नगरी सरकारले संरक्षण दिएको आरोप लगाउनुभयो ।

सरकार साम्यबादीदिशातर्फ उन्मुख रहेकाले देशको धर्म संस्कृती संकटमा परेको उहाँको भनाई छ ।‘कम्युनिष्ट सरकार काण्ड काण्डैमा फसेको छ’ उहाँले भन्नुभयो, दुई तिहाइ प्राप्त सरकारले जनतालाई निराशा मात्र दियो अरु दिन सकेन । राष्ट्रबादको नाममा सरकारले लम्पसारबादको निती लिएकाले त्यसलाई राक्नका लागि जनस्तरबाट नै दवाब दिनुपर्ने समय आएको बताउनुभयो ।

नेकपाले चुनावको समयमा जनता सामु गरेका बाचा भुलेको उहाँको भनाई छ । सरकारको दमन र गलत क्रियाकलाप प्रती सबै जनता एक जुट हुनुपर्नेमा जोड दिनुभयो । राज्यको चौथो अंग प्रेस स्वतन्त्रताको घाटी निमोठ्ने काम गरेको बताउनुभयो ।

अंकुश लगाए पनि पत्रकारले गलत क्रियाकलाप विरुद्ध शसक्त रुपमा कलम चलाउन उहाँले आग्रह समेत गर्नुभयो । कार्यक्रममा मालिका गाउँपालिकाका अध्यक्ष तथा नेपाल तरुणदल म्याग्दीका उपाध्यक्ष श्रीप्रसाद रोका मगर,प्रदेश सभा २ का सल्लाहकार खिम बहादुर पुर्जा ,क्षेत्र नं २ का उपसभापति मेकबहादुर पुन मगर ,वडा सभापति क्याप्टेन मनबहादुर भण्डारी लगायतले पार्टीलाई जनताको साथ रहेपनि आन्तरिक गुटउपगुटका कारण पार्टी कमजोर बन्दै गएको औल्याउँदै आन्तरिक रुपमा बलियो बनाउनुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।


वडा सभापती क्याप्टेन भण्डारीको सभापतित्व ,क्षेत्र नं २ का कोषाध्यक्ष तेजिन्द्र थापाको स्वागत तथा नेपाल तरुणदल मालिका गाउँपालिकाका अध्यक्ष राजेन्द्र जुग्जालीको संचालनमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो । कार्यक्रममा नेकपा परित्याग गरी ९ जना नेता तथा कार्यकर्ता प्रवेश गरेको क्षेत्र नं २ का उपसभापति पुनले जानकारी दिनुभयो ।

कार्यक्रममा पार्टी परित्याग गरी कांग्रेसमा प्रवेश गरेकाहरुलाई क्षेत्र नं २ का अभियान संयोजक तथा प्ुर्व सांसद पुन ,मासलका गाउँपालिका अध्यक्ष तथा तरुणदल म्याग्दीका उपाध्यक्ष रोका मगर र वडा सभापति क्याप्टेन भण्डारीले दोसल्ला तथा अविर लगाएर स्वागत एव्म सदस्यता पत्र वितरण गर्नुभएको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

धवलागिरी गाउँपालिकाको ४० करोड ४९ लाख ४९ हजार रुपैयाँ बजेट पारित

म्याग्दी । म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिकामा कुल  ४० करोड ४९ लाख ४९ हजार रुपैयाँको बजेट पारित भएको छ । गाउँपालिकाको केन्द्र मुनामा सम्पन्न १६ औँ गाउँ सभामा अध्यक्ष प्रेमप्रसाद पुनले प्रस्तुत गर्नुभएको आगामी…

thumbnail

दुर्गम खाम्लामा सडक पुग्यो

म्याग्दी । म्याग्दीको दुर्गम धवलागिरि गाउँपालिका –४, स्थित खाम्लामा सडक पुगेको छ । यस क्षेत्रमा निर्माण हुने तीनवटा जलविद्युत आयोजनाले संयुक्त रुपमा मालिका गाउँपालिका –७, खारादेखि खाम्लासम्म १० किलो मिटर सडकको ट्रयाक…

thumbnail

धवलागिरी गाउँपालिकामा आइतबार बिदा नहुने

बेनी ।म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिकाले आईतबार सार्वजनिक विदा नदिने भएको छ ।मुनामा गाउँपालिका अध्यक्ष प्रेमप्रसाद पुनको अध्यक्षतामा सोमबार बसेको कार्यपालिकाको पहिलो बैठकलले गाउँपालिकाकाको कार्यालय, वडा कार्यालय र विद्यालय शनिबार बाहेक आईतबार देखि शुक्रबारसम्म…