तेस्रो कालिपुल युनाइटेड कप सुरु

बेनी ,मंगलबार असोज ७ गते ।
म्याग्दीको सदरमुकाम बेनीमा फुटबल प्रतियोगिता सुरु भएको छ । कालीपुल युनाइटेड क्लवको आयोजनामा बेनी स्थित खुल्ला मञ्चमा मंगलबारदेखी सर्वाधिक धनराशी पुरस्कार भएको तेस्रो कालिपुल युनाईटेड कप फुटबल प्रतियोगिता सुरु भएको हो । आगमी ११ गते सम्म संचालन हुने प्रतियोगिताको प्रतिनिधि सभाका सांसद भुपेन्द्रबहादुर थापाले उद्घाटन गर्नुहुदै खेलकुदले राष्ट्र र व्यक्तीको पहिचान बनाउनुको साथै स्वस्थ एवम् सभ्य समाज निर्माणमा महतत्वपुर्ण भुमिका खेल्ने बताउनुभयो ।

खेलाडीमा लुकेर रहेका प्रतिभा प्रष्फुटनमा प्रतियोगिताले सहयोग पु¥याउने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । साथै उहाँले जिल्लामा सुविधा सम्पन्न दुई वटा खेल मैदान निर्माणका लागि संघिय सरकारबाट ९० लाख रुपैयाँ बजेट विनियोजन गरेको समेत जानकारी दिनुभयो ।

खेलकुद क्षेत्रको विकासका लागि संघिय सरकार स्थानिय तहको संयुक्त सहकार्यमा एक गाउँपालिका एक खेलमैदान निर्माणलाई जोड दिएको उहाँले बताउनुभयो । कार्यक्रममा गण्डकी प्रदेश सभा सदस्य सांसद विनोद केसीले प्रतियोगिताले खेलाडीमा लुकेर रहेको प्रतिभालाई उजागर गर्नमा मदत पुग्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । खेल क्षेत्रको विकासका लागि स्थानीय तहको समन्वयमा विद्यालय तथा वडामा पुर्वाधार निर्माणलाइ जोड जोड दिएको उहाँको भनाइ छ ।

क्लब अध्यक्ष विकास पुनले खेलाडीमा लुकेर रहेको प्रतिभा उजागर गर्न र खेल क्षेत्रको प्रवद्र्धनका लागि प्रतियोगिता आयोजना गरिएको बताउनुभयो । प्रतियोगितामा १७ टिमको सहभागिता रहेको क्लब सचिव तेजिन्द्र फगामीले जानकारी दिनुभयो । फुटबल प्रतियोगिताबाट १२ लाख ९५ हजार रुपैयाँ आम्दानी हुने अनुमान गरिएको छ भने ९ लाख ५७ हजार रुपैयाँ खर्च हुने जनाइएको छ ।

मंगलबार भएको उद्धघाटन खेलमा आयोजक सि टिमलाई बुद्ध युवा क्लब मंगलघाटले पराजित गरेको छ । प्रतियोगितामा प्रथम र द्धितिय हुने टिमले क्रमश १ लाख ३५ हजार ५५५ रुपैया र ७५ हजार ५५५ रुपैया , ट्रफि, मेडल र प्रमाणपत्र प्राप्त गर्ने आयोजकले जनाएको छ । सेमिफाइनलमा बाहिरिने टिमलाई १५ हजार र अनुशासित टिमलाई ७ हजार ७७७ रुपैया रहेको छ । भने उतकृष्ट खेलाडी, गोलकर्ता, डिफेन्डर, गोलरक्षक र मिडफिल्डरलाई नगद ५ हजार ५५५ रुपैयासहित मेडल र प्रमाणपत्र रहेको छ ।

क्लवका अध्यक्ष पुनको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा उपाध्यक्ष राजु छन्त्यालको स्वागत मन्तव्य र सदस्य सोनीया पुनको संचालनमा भएको कार्यक्रममा प्रहरी नायव उपरिक्षक महेन्द्रप्रसाद मरासीनी, बेनी नगरपालिकाका –८ का अध्यक्ष एवम् प्रवक्ता रामकृष्ण बराईली र विभिन्न संघसंस्था र क्लवका प्रतिनिधिहरुको उपस्थित रहेको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

पिताको वार्षिक पुण्य तिथिको अवसरमा विद्यालयलाई शैक्षिक पोशाक वितरण

बेनी । स्वर्गीय बुबाको वार्षिक पुण्य तिथिको अवसरमा पारेर म्याग्दीका एक पत्रकारले विपन्न बालबालिकालाई शैक्षिक पोशाक वितरण गर्नुभएको छ। पत्रकार हरिकृष्ण गौतमले स्वर्गीय पिता बालकृष्ण गौतमले अक्षर चिनेको बेनी नगरपालिका–५ पुलाडाँडास्थति चेतना…

thumbnail

बेनी नगरपालिकाले ल्यायो ७३ करोड २२ लाख रुपैयाँको बजेट, उत्पादन र शिक्षामा जोड

सभामा छलफलपछि संशोधनसहित बजेट आजै पारित म्याग्दी ।म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाले आगामी आर्थिक वर्ष २०७९÷८० का लागि आज (शुक्रवार) आफ्नो बजेट, नीति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गरेको छ । ‘कृषि, पर्यटन र पूर्वाधार, स्वच्छ,…

thumbnail

बेनी नगरपालिका –७ मा सम्मान र योजना प्राथमिकीकरण

बेनी । बेनी नगरपालिका–७, मा शनिबार आगामी आर्थिक वर्ष २०७९÷८० मा सञ्चालन हुने योजना प्राथमिकीकरण र सम्मान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।नगरपालिका, प्रदेश र संघीय सरकारमा माग गर्ने योजना छनौटका लागि आयोजित…