बाढी पिडितलाई राहत वितरण

बेनी ,आइतबार असोज ५ गते ।
म्याग्दीको बेनी नगरपालिका २ बगरफाँटका बाढी पिडितलाई राहत वितरण गरिएको छ । गयराती अविरल बर्षा संगै कोटखोलामा आएको बाढीका कारण सवस्थापित तथा आंशिक क्षती भएका पिडित परिवारहरुलाई जिल्ला प्रशासनको जिल्ला विपद व्यवस्थापन कोषबाट राहत वितरण गरिएको हो ।

बाढी पिडितहरुलाई तत्काल राहत स्वरुप पुर्ण रुपमा क्षती भएका तीन परिवारलाई प्रति परिवार १२ हजार , आंशिक क्षती भएका ४ परिवारलाई प्रति परिवार ८ हजार ,पिडित परिवार हेरेर कम्मल ,त्रिपाल तथा विभिन्न ओढ्ने सामग्री वितरण गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी ज्ञाननाथ ढकालले जानकारी दिनुभयो ।

तत्काल राहत स्वरुप जिल्ला विपद व्यवस्थापन कोषबाट ६८ हजार नगद ,९ वटा त्रिपाल र ओढ्ने ओछ्याउने सामाग्री सहयोग गरिएको छ प्रजिअ ढकालले भन्नुभयो । गयराती परेको अविरल बर्षाका कारण बेनी नगरपालिका २ बगरफाँट निवासी पार्वती परियारकी ९ बर्षिया छोरी प्रबिना परियार र अनिता परियारकी ६ बर्षिया छोरी अनुस्का परियार बेपत्ता भएका छन् ।

भने जिल्लाको अन्य विभिन्न ठाउँमा भौतिक क्षती भएको विवरण प्राप्त भएको उहाँले जानकारी दिनुभयो । बेपत्ता दुई बालिकाको खोजी कार्यलाइ जारी राखिएको प्रजिअ ढकालले भन्नुभयो । यसैगरी बेनीमा रहेको लायन्स बेनी पिस सिटिद्धारा बेनी नगरपालिका २ बगरफाँटका बाढीपिडितलाइ राहत सामाग्री वितरण गरेको छ ।

सिटिद्धारा ३६ हजार बराबरको तिन परियारलाई ग्यास चुलो र भाडाको सेट वितरण गरेको हो । सिटिका अध्यक्ष नरेश श्रेष्ठ, संस्थापक अध्यक्ष राजेश शाक्य, निर्वतमान अध्यक्ष लोकेश पुनमगर लगायतको कार्यसमितिको उपस्थितमा बाढी पिडितलाई राहत वितरण गरिएको हो । बाढी पिडितलाइ जिल्ला स्थित सरकारी,रेडक्रस तथा विभिन्न संघसंस्थाले राहत सहयोग वितरण गरेका छन् ।


गयराती अविरल बर्षका कारण करिब ११ ः१५ बजेको समयमा कोटखोलामा आएको बाढीले धार परिवर्तन गरी बस्तीमा पसेपछि बुद्ध एकेडेमी बोद्धिङ स्कुल सहित ,स्थानीय तीन जनाको घरमा पुर्ण रुपमा क्षती पुगेको छ भने भने अन्यको आंशिक क्षती पु¥याएको छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

पिताको वार्षिक पुण्य तिथिको अवसरमा विद्यालयलाई शैक्षिक पोशाक वितरण

बेनी । स्वर्गीय बुबाको वार्षिक पुण्य तिथिको अवसरमा पारेर म्याग्दीका एक पत्रकारले विपन्न बालबालिकालाई शैक्षिक पोशाक वितरण गर्नुभएको छ। पत्रकार हरिकृष्ण गौतमले स्वर्गीय पिता बालकृष्ण गौतमले अक्षर चिनेको बेनी नगरपालिका–५ पुलाडाँडास्थति चेतना…

thumbnail

बेनी नगरपालिकाले ल्यायो ७३ करोड २२ लाख रुपैयाँको बजेट, उत्पादन र शिक्षामा जोड

सभामा छलफलपछि संशोधनसहित बजेट आजै पारित म्याग्दी ।म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाले आगामी आर्थिक वर्ष २०७९÷८० का लागि आज (शुक्रवार) आफ्नो बजेट, नीति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गरेको छ । ‘कृषि, पर्यटन र पूर्वाधार, स्वच्छ,…

thumbnail

बेनी नगरपालिका –७ मा सम्मान र योजना प्राथमिकीकरण

बेनी । बेनी नगरपालिका–७, मा शनिबार आगामी आर्थिक वर्ष २०७९÷८० मा सञ्चालन हुने योजना प्राथमिकीकरण र सम्मान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।नगरपालिका, प्रदेश र संघीय सरकारमा माग गर्ने योजना छनौटका लागि आयोजित…