मोना अध्यक्षमा जुग्जाली मगर

सुरेन गुरुङ्ग
घोरेपानी ,विहिबार असोज १६ गते ।

म्याग्दी प्रवासी नेपाली संघ (मोना) अन्तर्राष्ट्रिय कार्यसमितीको नयाँ अध्यक्षमा ओमनारायण जुग्जाली मगर चयन हुनुभएको छ । जिल्लाको अन्नपुर्ण गाउँपालिका –६ घोरेपानीमा विहिबार विहान सम्पन्न तेस्रो महाधिवेशन तथा पाँचौ वाषर््िाक साधारणसभाबाट जुग्जाली मगर सर्वसम्मत अध्यक्षमा चयन हुनुभएको हो ।

कार्यसमितिको वरिष्ठ उपाध्यक्षमा मिम पुर्जा ,उपाध्यक्षमा अमर छन्त्याल, सुर्य भट्टचन , राम खड्का ,महिला उपाध्यक्षमा पुर्णिमा पाइजा (आशा ) , महासचिवमा विक्रम कार्की ,सचिवमा रमेश पौडेल ( कतार ), हरि राम्जाली अष्ट्रेलिया ,कोषाध्यक्षमा मुक्ती रोका , सहकोषाध्यक्षमा महेन्द्र खड्का , महिला संयोजकमा नन्दकली थापा मगर (अनुशा ),सहसंयोजकमा विष्णु बानियाँ , एसिया प्यासिफिक संयोजकमा महेन्द्र बानियाँ ,युरोप संयोजकमा निरोज कार्की ,सहसंयोजकमा नैना तिलिजा चयन हुनुभएको निर्वाचन मण्डल संयोजक सुदर्शनकुमार श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो ।

रिक्त अन्य पदमा नयाँ कार्यसमितिको पहिलो बैठकले चयन गर्ने बताइएको छ । नयाँ कार्यसमितिका अध्यक्ष जुग्जाली मगरले अध्यक्षमा चयन गरेकोमा सबैलाई धन्यवाद तथा आभार प्रकट गर्नुहुँदै प्रवासमा रहेका म्याग्देलीहरुको हकहित र अधिकारको पक्षमा काम गर्ने बताउनुभयो । मोनाको अन्य देशमा सांगठनिक विस्तारलाई तिब्रता दिइने प्रतिबद्धता व्यक्त गुर्नभयो ।

जिल्लाको आर्थिक ,सामाजिक ,शैक्षिक ,स्वास्थ्य तथा मानविय सेवाको कामलाई निरन्तरता दिने र प्रवासमा पसिनाबाट कमाएको पुँजी जिल्लाको विकासमा लगानी भित्र्याउन पहलन गर्ने बताउनुभयो ।
‘मलाई अध्यक्षमा चयन गर्नुभएकोमा सबै प्रति हार्दिक आभार प्रकटज्ञ व्यक्त गर्दछु । प्रवासी म्याग्दी वासीहरुको हकहित र अधिकारको पक्षमा काम गर्नेछु’ उहाँले भन्नुभयो । ‘सबैको सल्लाह र सहकार्यमा जिल्लाको आर्थिक ,सामाजिक ,स्वास्थ्य ,शिक्षा तथा मानविय सेवामा केन्द्रीत भएर लाग्नेछु । ’

नयाँ कार्यसमितिलाई बधाइ तथा सफल कार्यकालको शुभकामना व्यक्त गर्नुहुँदै निवर्तमान अध्यक्ष चक्रबहादुर थापाले मोना नितान्त सामाजिक सेवामुलक संस्था भएकाले जिल्लाको सामाजिक विकासमा सबैलाई समेतिएर अगाडी बढ्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो । साथै प्रवासी म्याग्दीहरुको हकहित र अधिकारका लागि सबैको सल्लाह र सहकार्यमा अगाडी बढ्न आग्रह गर्नुभयो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

दक्षिण अफ्रिकाको नाइटक्लबमा मृत भेटिए १७ जना

एजेन्सी । दक्षिण अफ्रिकाको एक नाइटक्लबमा १७ जना मानिस मृत फेला परेका छन्।समाचार संस्था रोयटर्सका अनुसार दक्षिण सहर इस्ट लन्डनमा आइतबार बिहान नाइटक्लबमा उनीहरू मृत भेटिएका हुन्।मृत्यु हुनेहरू १८ देखि २० वर्षसम्मका…

thumbnail

श्रीलङ्का सरकारले इन्धन कटौती गर्ने

एजेन्सी । श्रीलङ्काले इन्धनमा कटौती गर्ने जनाएको छ । श्रीलङ्काका लागि आयात भइ आएका डिजेल, पेट्रोल र कच्चा तेल प्राप्त गर्न नसकेपछि उसले देशभित्रै इन्धन कटौती गरेको हो । सो कुराको जानकारी…

thumbnail

अफगानिस्तानका भूकम्प पीडितहरुलाई राष्ट्रसङ्घीय एजेन्सीहरूको सहयोग

एजेन्सी । अफगानिस्तानका भूकम्प पीडितहरुका लागि संयुक्त राष्ट्रसङ्घीय एजेन्सीहरूले सहयोग गरिरहेका राष्ट्रसङ्घीय प्रवक्ताले जानकारी दिएका छन् । राष्ट्रसङ्घका महासचिव एन्टोनियो गुटर्रेसका प्रवक्ता स्टेफान डुजारिकले दिएको जानकारीअनुसार संयुक्त राष्ट्रसङ्घीय निकायहरुले अफगानिस्तानका भूकम्प पीडितहरुलाई…