आर्थिक बेनि नगरपालिका राष्ट्रिय समाचार समाज स्थानीय

बेनी नगरपालिकाको बजेट साढे ५८ करोड

बेनी ,बुधबार असार १० गते ।
म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाले बुधबार निति,कार्यक्रम तथा बजेट सार्वजनिक गरेको छ । नगरपालिकाले बुधबार बेनीमा सम्पन्न सातौं नगरसभा मार्फत आगमी आर्थिक बर्ष २०७७÷०७८ का लागि निति,कार्यक्रम तथा बजेट सार्वजनिक गरेको हो । नगरपालिकाका मेयर हरिकुमार श्रेष्ठले नगरसभामा निति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गनुभएको थियो । भने उपमेयर सन्जु बरुवालले बजेट प्रस्तुुत गर्नुभएको थियो ।

मेयर श्रेष्ठले प्रस्तुत गर्नुभएको निति तथा कार्यक्रममा नगरपालिकाले कोरोना रोकथाम तथा नियन्त्रण,कृषि ,पर्यटन तथा पुर्वधार निर्माणलाई प्राथमिकता दिइएको छ । श्रेष्ठले आगमी आवका लागि आर्थिक, सामाजिक, वातावरण र विपद् व्यवस्थापन, पूर्वाधार, सुशासन, सेवा प्रवाह, अनुगमन एवं मूल्याङ्कनसम्बन्धी वार्षिक नीति तथा कार्यक्रम पेश गर्नुभएको थियो ।

उपमेयर बरुवालले नगरसभामा कुल ५८ करोड ५५ लाख ४३ हजार दुईसय ६४ रुपैयाँ बराबरको आयव्यय प्रस्तुत गर्नुभएको छ । नगरपालिकाले चालुतर्फ ३६ करोड ६१ लाख विनियोजन गरेको छ भने पुँजीगततर्फ १९ करोड ४० लाख रुपैयाँ विनियोजन गरेको छ ।

समपुरक कोष दुई करोड ५४ लाख ४३ हजार दुईसय ६४ रुपैयाँ रहेको छ । प्रस्तुत बजेटमध्ये पूर्वाधार विकासतर्फ पाँच करोड १५ लाख, सामाजिकतर्फ एक करोड ८६ लाख, आर्थिकतर्फ एक करोड २५ लाख, वन तथा विपद् व्यवस्थापनमा ९० लाख र सुशासन तथा संस्थागत विकासमा ३७ लाख रुपैयाँ रहेको उपप्रमुख बरुवालले जानकारी दिनुभयो ।

यसैगरी बेनपाको १, ४, ६ र १० नम्बर वडालाई प्रतिवडा ५५ लाखका दरले तथा २, ३, ५ र ९ नम्बर वडालाई ६० लाखका दरले र ७ तथा ८ नम्बर वडालाई ५० लाख रुपैयाँका दरले बजेट विनियोजन गरिएको छ । नगरसभाले आन्तरिक आयतर्फ चार करोड तीनलाख २५ हजार रुपैयाँ सङ्कलन गर्ने प्रस्ताव गरेको छ । यसमध्ये सम्पत्ति, व्यवसाय दर्ता, घर तथा जग्गा बहाल, सवारीसाधन, विज्ञापन, मनोरञ्जनसहित अन्य करबाट गरी एक करोड ७६ लाख २५ हजार रुपैयाँ आम्दानी हुने अनुमान गरिएको छ ।

नीति तथा कार्यक्रममार्फत नगरपालिकाको केन्द्रदेखि वडा कार्यालयसम्मको सडकलाई प्राथमिकतामा राखी बाह्रै महिना सञ्चालन हुने व्यवस्था मिलाइने उल्लेख गरिएको छ । नदी, खोला, ताल तथा जलाधारको संरक्षण गरी पर्यावरणीय सन्तुलन कायम गरिनेछ भने नगर क्षेत्रमा कृषि क्षेत्रको आधुनिकीकरण र विविधिकरण गर्दै व्यावसायिकरणलाई जोड दिइने नीति कार्यक्रममा सम्बोधन गरिएको छ । त्यसैगरी ‘एक वडा, एक युवा क्लब, एक खेलमैदान’ कार्यक्रममार्फत युवा तथा बालबालिकाहरुको क्षमता विकास गरिने भएको छ ।

बुधबार प्रस्तुत बजेट, नीति तथा कार्यक्रममाथि आगमी असार १८ गते नगरसभामा छलफल गरी पारित गर्ने कार्यक्रम रहेको बेनी नगरपालिकाले जनाएको छ । सातौं नगरसभाको नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत छविलाल सुवेदीले सञ्चालन गर्नुभएको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

मोना युकेले बाढी पहिरो पीडितका लागि तत्काल तीन लाख रुपैयाँ पठाउने

म्याग्दी । म्याग्दी समाज (मोना)युकेले जिल्लाका बाढी पहिरो पीडितका लागी तत्काल तीन लाख रुपैयाँ उपलब्ध गराउने भएको छ । म्याग्दी समाज (मोना) युकेले तत्काल बाढी पहिरो पीडितलाई राहत उपलब्ध गराउन ERP कोषबाट…

thumbnail

बाढी पहिरो पीडितका लागि राष्ट्रिय युवा संघ र अनेरास्ववियू म्याग्दीद्वारा राहत संकलन

अमित विश्वकर्माबेनी । राष्ट्रिय युवा संघ नेपाल म्याग्दी र अनेरास्ववियूले सोमबार बेनीमा घरदैलो गरि १ लाख ४ हजार ३ सय ९५ रुपैयाँ सहयोग संकलन गरेको छ । गत बिहिबार राति देखी परेकोको…

thumbnail

बाढी पहिरो पीडितका लागी म्याग्देली युवा आवाजद्वारा दुई लाख रुपैयाँ सहयोग

बेनी ,आइतबार असार २७ गते ।स्वदेश तथा बिदेशमा रहेका स्वतन्त्र म्यादीका युवाहरूको सामाजिक संजालको समुह म्यादेली युवा आवाजले म्याग्दीका बाढी पहिरो पीडितको राहतका लािग दुई लाख रुपैयाँ सहयोग गरेको छ । समुहका…

Write a Reply or Comment