आर्थिक बेनि नगरपालिका राष्ट्रिय समाचार समाज स्थानीय

बेनी नगरपालिकाको बजेट साढे ५८ करोड

बेनी ,बुधबार असार १० गते ।
म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाले बुधबार निति,कार्यक्रम तथा बजेट सार्वजनिक गरेको छ । नगरपालिकाले बुधबार बेनीमा सम्पन्न सातौं नगरसभा मार्फत आगमी आर्थिक बर्ष २०७७÷०७८ का लागि निति,कार्यक्रम तथा बजेट सार्वजनिक गरेको हो । नगरपालिकाका मेयर हरिकुमार श्रेष्ठले नगरसभामा निति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गनुभएको थियो । भने उपमेयर सन्जु बरुवालले बजेट प्रस्तुुत गर्नुभएको थियो ।

मेयर श्रेष्ठले प्रस्तुत गर्नुभएको निति तथा कार्यक्रममा नगरपालिकाले कोरोना रोकथाम तथा नियन्त्रण,कृषि ,पर्यटन तथा पुर्वधार निर्माणलाई प्राथमिकता दिइएको छ । श्रेष्ठले आगमी आवका लागि आर्थिक, सामाजिक, वातावरण र विपद् व्यवस्थापन, पूर्वाधार, सुशासन, सेवा प्रवाह, अनुगमन एवं मूल्याङ्कनसम्बन्धी वार्षिक नीति तथा कार्यक्रम पेश गर्नुभएको थियो ।

उपमेयर बरुवालले नगरसभामा कुल ५८ करोड ५५ लाख ४३ हजार दुईसय ६४ रुपैयाँ बराबरको आयव्यय प्रस्तुत गर्नुभएको छ । नगरपालिकाले चालुतर्फ ३६ करोड ६१ लाख विनियोजन गरेको छ भने पुँजीगततर्फ १९ करोड ४० लाख रुपैयाँ विनियोजन गरेको छ ।

समपुरक कोष दुई करोड ५४ लाख ४३ हजार दुईसय ६४ रुपैयाँ रहेको छ । प्रस्तुत बजेटमध्ये पूर्वाधार विकासतर्फ पाँच करोड १५ लाख, सामाजिकतर्फ एक करोड ८६ लाख, आर्थिकतर्फ एक करोड २५ लाख, वन तथा विपद् व्यवस्थापनमा ९० लाख र सुशासन तथा संस्थागत विकासमा ३७ लाख रुपैयाँ रहेको उपप्रमुख बरुवालले जानकारी दिनुभयो ।

यसैगरी बेनपाको १, ४, ६ र १० नम्बर वडालाई प्रतिवडा ५५ लाखका दरले तथा २, ३, ५ र ९ नम्बर वडालाई ६० लाखका दरले र ७ तथा ८ नम्बर वडालाई ५० लाख रुपैयाँका दरले बजेट विनियोजन गरिएको छ । नगरसभाले आन्तरिक आयतर्फ चार करोड तीनलाख २५ हजार रुपैयाँ सङ्कलन गर्ने प्रस्ताव गरेको छ । यसमध्ये सम्पत्ति, व्यवसाय दर्ता, घर तथा जग्गा बहाल, सवारीसाधन, विज्ञापन, मनोरञ्जनसहित अन्य करबाट गरी एक करोड ७६ लाख २५ हजार रुपैयाँ आम्दानी हुने अनुमान गरिएको छ ।

नीति तथा कार्यक्रममार्फत नगरपालिकाको केन्द्रदेखि वडा कार्यालयसम्मको सडकलाई प्राथमिकतामा राखी बाह्रै महिना सञ्चालन हुने व्यवस्था मिलाइने उल्लेख गरिएको छ । नदी, खोला, ताल तथा जलाधारको संरक्षण गरी पर्यावरणीय सन्तुलन कायम गरिनेछ भने नगर क्षेत्रमा कृषि क्षेत्रको आधुनिकीकरण र विविधिकरण गर्दै व्यावसायिकरणलाई जोड दिइने नीति कार्यक्रममा सम्बोधन गरिएको छ । त्यसैगरी ‘एक वडा, एक युवा क्लब, एक खेलमैदान’ कार्यक्रममार्फत युवा तथा बालबालिकाहरुको क्षमता विकास गरिने भएको छ ।

बुधबार प्रस्तुत बजेट, नीति तथा कार्यक्रममाथि आगमी असार १८ गते नगरसभामा छलफल गरी पारित गर्ने कार्यक्रम रहेको बेनी नगरपालिकाले जनाएको छ । सातौं नगरसभाको नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत छविलाल सुवेदीले सञ्चालन गर्नुभएको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

कलेजो रोगी दर्जीलाई समाजसेवी गौचनद्धारा आर्थिक सहयोग,उपचारमा सहयोग गर्न अपिल

बेनी । कलेजो रोगबाट पीडित धवलागिरी गाउँपलिका–७ की अनिता दर्जीलाई नेपाली कांग्रेस, म्याग्दीकी नेतृ तथा समाजसेवी विमला गौचनले आर्थिक सहयोग गर्नुभएको छ । लामो समयदेखी कलेजो रोगबाट पीडित दर्जीलाईको आर्थिक अवस्था कमजोर…

thumbnail

कोरोनाका कारण नेपालमा २२ प्रतिशतले गुमाए रोजगारी

काठमाडौं । कोरोना भाइरसका कारण नेपालमा २२.५ प्रतिशतले रोजगारी गुमाएका छन्। नेपाल राष्ट्र बैंकको अध्ययनअनुसार सरकारले चैत्र ११ गते लकडाउन घोषणा गरेसँगै रोजगारी गुमाउने क्रम सुरु भएको हो।केन्द्रीय तथ्यांक विभागका अनुसार नौ…

thumbnail

बाढी पहिरो पीडितका लागि प्रवासबाट साढे ३ लाख रुपैयाँ बढी सहयोग

बेनी । प्रवासमा रहेका दग्नाम–दर्मिजा लगायत म्याग्दीलीहरुले जिल्लाका बाढी पहिरो पीडितका लागि साढे तीन लाख रुपैयाँ बढी सहयोग आर्थिक सहयोग गरेका छन् । दग्नाम–दर्मिजा समाज गलेश्वर– बेनीका सचिव धनिलाल गर्बुजाको नेतृत्वमा म्याग्दीका…

Write a Reply or Comment