मुख्य समाचार राष्ट्रिय समाचार समाज स्थानीय

बर्दियामा बाढीको वितण्डा : २ सय ७५ घर डुबानमा

जनक चौधरी

बर्दियाको राजापुर १ चनौरामा आएको बाढीवाट घरको सामाग्री जोगाउन डुंगा प्रयोग गरिदै : फोटो खुसीराम चौधरी

बर्दिया । सोमबार देखि परेको अविरल बर्षाका कारण बर्दियामा २ सय ७५ घर डुवानमा परेका छन। जिल्लाको राजापुर, गेरुवा र ठाकुरवावा नगरपालिका अन्तगर्तका विभिन्न नदी तथा खोला नालाहरु भरीएर बस्ती डुवानमा परेका हुन । बर्दियाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी लिलाधर अधिकारीले जिल्लाका विभिन्न स्थानमा गरी २ सय ७५ घर डुवानमा परेको प्रारम्भिक जानकारी प्राप्त भएको बताए । बाढीवाट कुनै त्यस्ता मानवीय क्षती नभएपनि जोखिमयुक्त अवस्थामा रहेका व्यक्ति तथा समुदायलाई सुरक्षित स्थानमा सारीसकीएको उनको भनाई छ ।

राजापुर १ दौलतपुरमा बाढी आएपछि चिन्तित स्थानीय : फोटो लोकराज ढुंगाना

कर्णाली नदीमा पानीको बहाब बढेसंगै भदाली नाला थुनिएर आएको बाढीवाट बर्दियाको राजापुर नगरपालिका १ सबैभन्दा बढी प्रभावित बनेको छ । राजापुर १ को दौलतपुर, चनौरा, सोनपुर लगायतका गाउँहरुमा करिव ९० घर डुबानमा परेको र उनीहरुलाई सुरक्षित स्थानमा राखिएको वडा नं १ का अध्यक्ष खुशीराम चौधरीले बताए ।

लगातारको बर्षाका कारण बुधबार विहान कर्णाली नदीले खतरा तह पार गरेको थियो । खतरा तह पार गरेसंगै जिल्ला प्रशासन कार्यालय बर्दियाले एक सूचना निकालेर नदी आसपासको क्षेत्रमा बस्ने स्थानीय वासीन्दालाई सावधानी अपनाउन अपिल गरेको छ । अहिले कर्णाली नदीमा पानीको सतह घटेर सामान्य भएपनि पानी घटबढ हुनसक्ने र स्थानीय खोला नालाको पानी भरीएर बाढी आउनसक्ने भएको हुँदा सचेत रहन जिल्ला प्रशासन कार्यालय बर्दियाले अनुरोध गरेको छ ।satyapatrika

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

सिन्धुपाल्चोक र बागलुङ संकटग्रस्त क्षेत्र घोषित , घर बनाउन ६ अर्ब

काठमाडौं ।सिन्धुपाल्चोक र बागलुङलाई विपद संकटग्रस्त क्षेत्र घोषणा गरिएको छ । । सरकारले ती दुई जिल्लालाई विपद संकटग्रस्त क्षेत्र घोषणा गर्दै विश्व बैंकबाट प्राप्त हुने करिब ६ अर्ब रुपैयाँमा पुर्ननिर्माणका काम अगाडि…

thumbnail

मगर संघ,बेलायतद्धारा पर्वत र म्याग्दी सहित आठ जिल्लाका बाढी पहिरो पीडितलाई साढे ७ लाख सहयोग

म्याग्दी । मगर संघ ,बेलायतले पर्वत र म्याग्दी सहित आठ जिल्लाका बाढी पहिरो पीडित परिवारलाई आर्थिक सहयोग गरेको छ । नेपाल मगर संघ ,केन्द्रीय समितिको आह्वानमा अन्तर्राष्ट्रिय मगर महासंघको समन्वयमा पर्वतका बाढी…

thumbnail

निगमको नौ गन्तव्यमा आन्तरिक उडान शुरु

काठमाडौँ । नेपाल वायुसेवा निगम (नेपाल एयरलाइन्स) ले आन्तरिक उडानमा नौ गन्तव्यमा आफ्नो नियमित सेवा प्रारम्भ गरेको जनाएको छ। उडानका लागि सरकारले निर्धारण गरेको स्वास्थ्यसम्बन्धी मापदण्डलाई आधार मानेर आन्तरिक उडान प्रारम्भ गरिएको…

Write a Reply or Comment