बेनी नगरपालिका म्याग्दी राष्ट्रिय समाचार समाज स्थानीय

बाढीपहिरो प्रभावितलाई बेनी नगरपालिकाकाद्धारा १० लाख राहत वितरण

बेनी । बाढी र पहिरोबाट प्रभावित भएकाहरुलाई बेनी नगरपालिकाले १० लाख रुपैयाँ राहत वितरण गरेको छ । पूर्ण क्षति,विस्थापित र उच्च जोखिममा परेकाहरुलाई नगरपालिकाले १० लाख ७ हजार रुपैयाँ र ३६ थान पाल वितरण गरेको हो ।बाढी र पहिरोका कारण घर पूर्णरुपमा क्षति भएकालाई ४० हजार, विस्थापितलाई ३० हजार र आशिंक क्षति पुगेकालाई २० हजार रुपैयाँका दरले राहत वितरण गरिने व्यवस्था मिलाइएको नगरपालिकाले जनाएको छ ।

नगरपालिकाका विभिन्न स्थानहरुमा गरेर २० घर पूर्ण क्षति, एकसय ६ घर उच्च जोखिममा,२३ परिवार विस्थापित र १९ घरमा बाढी र पहिरोका कारण आंशिक क्षति पुगेको नगरपालिकाका सूचना अधिकारी युवराज थापाले जानकारी दिनुभयो ।

फाइल तस्विर

उहाँले दिएको जानकारी अनुसार वडा नम्बर १ अर्जममा ५ घर उच्च जोखिममा रहेका छन् । एक घर पहिरोका कारण विस्थापित बनेको छ । यसै गरी वडा नम्बर २ मा ४ घर पूर्ण क्षति,१० घर उच्च जोखिम र २ घरमा आशिंक क्षति पुगेको नगरपालिकाले जनाएको छ ।वडा नम्बर ३ मा ११ घर उच्च जोखिम,३ घर पूर्ण क्षति र २ घरपरिवार बाढीपहिरोका कारण विस्थापित बनेका छन् । वडा नम्बर ४ का १८ घर उच्च जोखिममा परेका छन भने १ घरमा पूर्ण क्षति पुगेको छ । ५ नम्बर वडाका ११ घर उच्च जोखिम,१ घर पूर्ण र १ घरमा आशिंक क्षति पुगेको छ । त्यस्तै वडा नम्बर ६ मा ६ घर पूर्ण,१३ घर उच्च जोखिम र ११ घर आंशिक जोखीममा परेका छन् ।

७ नम्बर वडाको मंगलाघाट स्थित प्रहरी चौकीलाई म्याग्दी नदीको कटानका कारण पूर्ण क्षति पुगेको छ भने कुरिला खर्क पहिरोको उच्च जोखिम परेको छ ।
वडा नम्बर ८को खैरेनीमा १ घर पूर्ण क्षति र एकपाटेमा रहेका १३ घर उच्च जोखिममा रहेका छन् । यता ९ नम्बर वडामा ३ घर उच्च र १ घर आंशिक जोखिममा परेका छन् ।

नगरपालिकाको १० नम्बर वडा पात्लेखेतको बन्द्रेको पहिरोका कारण २० घर पूर्ण क्षति, २३ घर विस्थापीत, १०६ घर उच्च जोखिममा र १९ घरमा आंशिक क्षति पुगेको छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

समाजसेवी राम्जालीद्धारा बालगृहलाई आर्थिक सहयोग

बेनी । म्याग्दीको बेनीमा रहेको म्याग्दी बालगृहलाई आर्थिक सहयोग प्राप्त भएको छ । म्याग्दी घर भई अष्ट्रेलियामा व्यवसायी गर्दै आउनुभएका समाजसेवी तथा तृप्ती फाउण्डेसनका संस्थापक हरि राम्जालीले नेपाल बाल संगठन अन्तर्गतको म्याग्दी…

thumbnail

समाजसेवी राम्जालीद्धारा बालगृहलाई आर्थिक सहयोग

बेनी । म्याग्दीको बेनीमा रहेको म्याग्दी बालगृहलाई आर्थिक सहयोग प्राप्त भएको छ । म्याग्दी घर भई अष्ट्रेलियामा व्यवसायी गर्दै आउनुभएका समाजसेवी तथा तृप्ती फाउण्डेसनका संस्थापक हरि राम्जालीले नेपाल बाल संगठन अन्तर्गतको म्याग्दी…

thumbnail

प्रधानमन्त्रीको असंवैधानिक कदम विरुद्ध म्याग्दी कांग्रेसद्धारा ६ वटै पालिकामा विरोध प्रदर्शन

बेनी । सरकारले संसद विघटन गरेको विरोधमा नेपाली कांग्रेसले शनिबार म्याग्दीकासबै पालिकामा विरोध प्रदर्शन गरेको छ । विभिन्न ठाउँमा भएको विरोध सभालाई जिल्ला सभापति खम बहादुर गर्बुजा सहित जिल्लाका नेताहरुले सम्बोधन गर्दै…

Write a Reply or Comment