आर्थिक मंगला गाउँपालिका म्याग्दी समाचार समाज स्थानीय

मंगला ४ को न्युखोला महेश सडक निर्माणमा स्थानीयबासीको सहयोग

बेनी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालीका –४ बरंजाको महेश देखि न्युखोला जोड्ने मोटरबाटो निर्माण कार्यका लागि स्थानीयबासीबाट ४ लाख ५० हजार बढि आर्थिक सहयोग प्राप्त भएको छ । मंगला गाउँपालिका– ४ हाल पोखरा निवासी रुकमन्ड चोचाङ्गीले १ लाख ३ हजार ३ सय तेत्तीस रुपैयाँ , मंगला गाउँपालिका–४ हाल युके निबासी अमर बहादुर पुर्जाले १ लाख १ सय एघार रुपैयाँ , मंगला ४ हाल पोखरा निबासी भुमिकला चोचाङ्गीले १ लाख रुपैयाँ , पोखरा निबासी जग बहादुर चोचाङ्गीले ५० हजार र जापान निबासी रोशन चोचाङ्गीले १० हजार सहयोग गरेका न्युखोला महेश मोटरबाटो निर्माण उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष उमेश बिश्वकर्माले जानकारी दिनुभयो ।

उहाँका अनुसार दह, न्युखोला, महेश, धापुङ्ग हुँदै ताराखोला गाउँपालीकाको सिमाना सिर्फु देउराली सडक निर्माण योजनाका लागि आर्थिक बर्ष २०७६÷०७७ मा संघिय सांसद भुपेन्द्र थापाको पहलमा सांसद बिकास कोषबाट १५ लाख रुपैयाँ प्राप्त भएको थियो । त्यसैगरी ४ नं वडा कार्यालयबाट बिनियोजन भएको ३ लाख रुपैयाँ समेतको रकमले खनेको बाटो एक्लेच्यान भिर सम्म आइपुगेको छ । रकम अभाबका कारणले बाटो निर्माण कार्य बिचमै रोकिदा स्थानीयलाइ आवत जावत गर्न समेत जोखिम रहेकोले जनस्तरबाट सहयोग संकलन गरि उक्त जोखिम क्षेत्रमा बाटो खन्न लागिएको अध्यक्ष बिश्वकर्माले बताउनुभयो ।

२०६७ सालमा दह, न्युखोला हुँदै धापुङ सम्म सडक खनिएको थियो । त्यसपछि स्थानीयले १२ लाख रुपैयाँ संकलन गरि धापुङ्ग देखि महेश सम्म सडक पु¥याएका थिए । तर ४० घरधुरीको बसोबास रहेको महेशबासीलाइ उक्त सडक घुमाउरो भएपछि न्युखोला देखि सिधै महेश सम्मको नयाँ ट्रयाक खोल्न थालिएको अध्यक्ष बिश्वकर्माले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार न्युखोला देखि महेश सम्मको ९ सय मिटर मध्य करिव ६ सय मिटर बाटो खनि सकिएको छ । बाकीँ ३ सय मिटरमा भिर पहरा रहेकाले समय र बजेट पनि धेरै खर्च हुने देखिएको छ ।

महेश गाउँलाइ सुन्तला पकेट क्षेत्रको रुपमा बिकास गर्न सकिने सम्भावना रहेकोले गत आबमा त्यहाँका स्थानीयले भकिम्लीको राखुबाट ब्यक्तिगत रुपमा करिव ४ हजार सुन्तलाका बिरुवा खरिद गरि सुन्तला खेती बिस्तार गरेका छन । सुन्तला उत्पादन पछि निर्यातका हिसाबले पनि यो सडक महत्वपुर्ण हुने र स्थानीयले थप सुबिधा लिन सक्ने उपभोक्ता समितिका सदस्य गोबिन पुनले बताउनु भयो ।
दह, न्युखोला, महेश, धापुङ्ग हुँदै सिर्फु देउराली अर्गल जोड्ने मोटरबाटो निर्माणका लागि आब २०७७÷०७८ मा प्रदेश सरकारबाट शसर्त अनुदान शिर्षक अन्तर्गत ५० लाख रुपैयाँ बजेट बिनियोजन भएको मंगला गाउँपालीकाका अध्यक्ष सत प्रसाद रोकाले बताउनुभयो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

कलेजो रोगी दर्जीलाई समाजसेवी गौचनद्धारा आर्थिक सहयोग,उपचारमा सहयोग गर्न अपिल

बेनी । कलेजो रोगबाट पीडित धवलागिरी गाउँपलिका–७ की अनिता दर्जीलाई नेपाली कांग्रेस, म्याग्दीकी नेतृ तथा समाजसेवी विमला गौचनले आर्थिक सहयोग गर्नुभएको छ । लामो समयदेखी कलेजो रोगबाट पीडित दर्जीलाईको आर्थिक अवस्था कमजोर…

thumbnail

कोरोनाका कारण नेपालमा २२ प्रतिशतले गुमाए रोजगारी

काठमाडौं । कोरोना भाइरसका कारण नेपालमा २२.५ प्रतिशतले रोजगारी गुमाएका छन्। नेपाल राष्ट्र बैंकको अध्ययनअनुसार सरकारले चैत्र ११ गते लकडाउन घोषणा गरेसँगै रोजगारी गुमाउने क्रम सुरु भएको हो।केन्द्रीय तथ्यांक विभागका अनुसार नौ…

thumbnail

बाढी पहिरो पीडितका लागि प्रवासबाट साढे ३ लाख रुपैयाँ बढी सहयोग

बेनी । प्रवासमा रहेका दग्नाम–दर्मिजा लगायत म्याग्दीलीहरुले जिल्लाका बाढी पहिरो पीडितका लागि साढे तीन लाख रुपैयाँ बढी सहयोग आर्थिक सहयोग गरेका छन् । दग्नाम–दर्मिजा समाज गलेश्वर– बेनीका सचिव धनिलाल गर्बुजाको नेतृत्वमा म्याग्दीका…

Write a Reply or Comment