धवलागिरी गाउँपालिका बेनि नगरपालिका मंगला गाउँपालिका मुख्य समाचार म्याग्दी राष्ट्रिय

म्याग्दीमा थप चार जनामा डेङ्गु संक्रमण पुष्टि

बेनी । म्याग्दीमा थप चार जनामा डेङ्गु संक्रमण देखिएको छ । उपचार्थ बेनी अस्पताल आएका मंगला गाउँपालिका–१ का ४१ बर्षिय पुरुष ,धवलागिरी गाउँपालिका–६ ठेगाना भई हाल सिंगा बस्दै आएकी १९ बर्षिया युवती र बेनी नगरपालिका–४ का २५ बर्षिय पुरुषमा डेङ्गु संक्रमण देखिएको अस्पतालका सुचना अधिकारी प्रकाश सुवेदीले जानकारी दिनुभयो । संक्रमित मध्य दुई जना आइतबार र बेनपा –४ का २५ बर्षिय पुरुष सोमबार उपचारका लागि अस्पताल आएका थिए ।

उहाँका अनुसार संक्रमित मध्य दुई जना डिस्चार्ज भएका छन् । भने बेनपा –४का २५ बर्षिय पुरुषलाई थप उपचारका लागि अस्पतालमा भर्ना गरिएको छ । सुचना अधिकारी सुवेदीका अनुसार संक्रमित विरामीहरुमा उच्च ज्वरो आउने ,शरिर दुख्ने लगायत लक्षण देखा परेको थियो ।

उच्च ज्वरो आउने, धेरै टाउको दुख्ने, आँखाको गेडी र टाउकोको पछिल्लो भाग दुख्ने शरिरमा बिमिरा आउने, हाड जोर्नी तथा मांसपेसीहरु दुख्ने दुख्ने डेङ्गुका मुख्य लक्षण हुन् । एडिस एजिप्टाई जातको पोथी लामखुट्टेको टोकाइबाट डेङ्गु संक्रमण हुन्छ । अस्पतालको रेकर्ड अनुसार हालसम्म डेङ्गु संक्रमितको संख्या २५ पुगेको छ । गर्मी समय र बर्षायाम सुरु भएसंगै डेङ्गु संक्रमण फैलिने सम्भावना बढी हुने भएकाले सरसफाईमा विशेष ध्यान दिन चिकित्सक तथा स्वास्थ्यकर्मीको सुझाव छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

कलेजो रोगी दर्जीलाई समाजसेवी गौचनद्धारा आर्थिक सहयोग,उपचारमा सहयोग गर्न अपिल

बेनी । कलेजो रोगबाट पीडित धवलागिरी गाउँपलिका–७ की अनिता दर्जीलाई नेपाली कांग्रेस, म्याग्दीकी नेतृ तथा समाजसेवी विमला गौचनले आर्थिक सहयोग गर्नुभएको छ । लामो समयदेखी कलेजो रोगबाट पीडित दर्जीलाईको आर्थिक अवस्था कमजोर…

thumbnail

गौस्वाराका युवा खड्काको संयोजनमा संकलीत रकम धौलागिरीका बाढी पीडितलाई सहयोग

बेनि । म्याग्दिको बेनि नगरपालिका २ गौंस्वारा लोक गायक हर्क खड्काको संयोजकत्वमा पहिरो प्रभावितका राहतका लागि रु १५ हजार आर्थिक सहयोग संकलन गरिएको छ । खड्का सहित गाउँका युवाहरु मिलेर गौँसरामा घरदैलो…

thumbnail

पहिरो पिडितलाई नेपाली कांग्रेस म्याग्दीद्धारा दश लाख रुपैयाँ बढीको राहत सामग्री वितरण

बेनी । नेपाली कांग्रेस ,म्याग्दीले म्याग्दीका बाढी पहिरो पीडितलाई दश लाख रुपैयाँ बढी बराबरको राहत सामग्री सहयोग गरेको छ । गत असार २५ गते आएको अविरल वर्षाका कारण जिल्लाको धवलागिरि गाउँपालिका ६…

Write a Reply or Comment