मालिका गाउँपालिका मुख्य समाचार म्याग्दी राष्ट्रिय समाचार समाज

निस्कोटमा पहिरोले एक घर पुरियो ,तीन घर उच्च जोखिममा

बेनी । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिका–१ ,निस्कोटको नामर्दीमा पहिरोले एक घर पुरिएको छ । नामर्दीका भबहादुर पुनको घर पहिरोले पुरिएको हो । साथै सोही बस्तीका एक र दासका दुई गरी तीन घर उच्च जोखिममा रहेका छन् । पहिरोले घरमा पुर्ण रुपमा क्षती पु¥याएपछि पुनका परिवार आफन्तकोमा बस्दै आउनुभएको छ ।

‘साउन १७ गते राती परेको अविरल बर्षाका कारण घर भन्दा माथिबाट खसेको पहिरोले घर पुरियो ,१७ रोपनी बढी खेतमा लगाएको अन्नबाली समेत सबै नष्ट ग¥यो,’ पीडित पुनले भन्नुभयो । ‘पहिरोले उठिबास लगाएपछि हामी पाँच जनाको परिवार आफन्तकोमा शरण लिएर बस्दै आएका छौं ।’ यस अघि असार २५ गते राती परेको अविरल बर्षा कारण सामन्य पहिरो जान थालेपछि घरभित्र रहेका केही सामग्रीहरु निकालिएको पीडित पुनले बताउनुभयो ।

आफुहरुले कुनैपनि राहत नपाएको पीडित परिवारको गुनासो छ । पहिरोका कारण उच्च जोखिममा रहेका टेकबहादुर बिक तथा दासका पप्पु सुनार र कमल सुनार आफन्तकोमा बस्दै आएका छन् ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

निस्कोटमा पहिरोले दुई घर विस्थापित ,रेडक्रस र कांग्रेसद्धारा राहत सहयोग (तस्बिर सहित )

म्याग्दी । जिल्लाको मालिका गाउँपालिका–१,निस्कोटको केशमा पहिरोले दुई घर विस्थापित भएका छन् । अविरल बर्षाका कारण असोज २ गते बेलुकीको समयमा घर माथिबाट खसेको पहिरोले केशका दलप्रसाद पुन र चन्द्रबहादुर पुनको घर…

thumbnail

म्याग्दीका बाढी पहिरो पीडितका लागि करिब साढे दुई लाख सहयोग

म्याग्दीको बेनी नगरपालिका–४, सिंगाका डा. जिवन बानियाँको पहलमा म्याग्दीका बाढीपहिरोबाट विस्थापितलाइ लक्षित गरी करिब साढे दुई लाख बराबरको सहयोग ओमकुमारी शान्ति कोषमा हस्तान्तरण भएको छ । गएको असार महिनाको २५ गते म्याग्दीको…

thumbnail

धवलागिरी र मालिका गाउँपालिकामा पहिरोमा ज्यान गुमाएकाको परिवारलाई संघिय सरकारद्धारा दुई महिना पछि राहत

म्याग्दी । जिल्लाको धवलागिरी गाउँपालिका र मालिका गाउँपालिकाका बाढी पहिरो पीडित परिवारले दुई महिना पछि संघिय सरकारको राहत पाएका छन् । गत असार २५ मध्यरातमा परेको अविरल बर्षातका कारण गएको बाढी पहिरोमा…

Write a Reply or Comment