तस्बिर बेनी नगरपालिका भिडियाे मुख्य समाचार म्याग्दी रघुगंगा गाउँपालिका

मर्मतपछि संचालनमा आयो बाढीले भत्काएको गलेश्वरको बेलिब्रीज (फोटो/भिडिओ सहित )

म्याग्दी । बेनी –जोमसोम सडक आयोजना अन्तर्गतको गलेश्वर स्थित बेलीब्रिज संचालनमा आएको छ । गत असार २६ गते रघुगंगा नदीमा आएको बाढीका कारण भत्किएको गलेश्वर स्थित बेलिब्रिज मंगलबार देखि सञ्चालनमा आएको हो । बेनी – जोमसोम– कोरोला सडक आयोजनाले बेलिब्रिजको मर्मत सम्भार गरेर सञ्चालनमा ल्याएको हो । आयोजनाका अनुसार सो पुल मर्मत गर्न करिब पचास लाख रुपैयाँ खर्च भएको आयोजनाले जनाएको छ ।

मंगलबार देखि हलुका सवारी मात्र आवतजावत गर्ने छन् भने भदौ ५ गते पछि ठूला सवारी साधनलाई पनि आवतजावत गर्न दिइने आयोजनाका सव इन्जिनियर गजेन्द्र प्रसाद रावतले जानकारी दिनुभयो । https://youtu.be/h7an4-bQdLg उहाँका अनुसार भदौं पाँच पछि १६ टन क्षमता सम्मका सवारीहरु आवतजावत गर्न पाउने छन् । पुलको क्षमता १८.५ टनको भारबहन रहेको छ । उहाँका अनुसार पुल मर्मतका लागि ८ मिटर अग्लो ४४६ घनमिटर ग्यावीयन पर्खाल निर्माण भएको छ । पर्खालबाट नदीको सतहमा खसेको बेलिब्रिजलाई क्रेनको सहायताले ५ मिटर माथि तानिएको छ ।

बेलिब्रिजलाई पुन मर्मत सम्भार गरेर सञ्चालनमा ल्याउनका सकिने प्राविधिक टोलीले दिएको सुझावका आधारमा मर्मत सम्भार गरिएको उहाँले बताउनुभयो । पुरानै अवस्थामा बेलिब्रिज सञ्चालनमा आएको उहाँले बताउनुभयो । पुल सञ्चालनमा आएपछि आवतजावत गर्न सहज भएको छ । रघुगंगा नदिमा आएको बाढीले कटान गर्न थालेपछि श्रमदानबाट राहुघाटको बस्ति संरक्षणका लागि पनि ग्यावीयन पर्खाल निर्माण गरिएको रघुगंगा गाउँपालिकाका अध्यक्ष भवबहादुर भण्डारीले बताउनुभयो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

निस्कोटमा पहिरोले दुई घर विस्थापित ,रेडक्रस र कांग्रेसद्धारा राहत सहयोग (तस्बिर सहित )

म्याग्दी । जिल्लाको मालिका गाउँपालिका–१,निस्कोटको केशमा पहिरोले दुई घर विस्थापित भएका छन् । अविरल बर्षाका कारण असोज २ गते बेलुकीको समयमा घर माथिबाट खसेको पहिरोले केशका दलप्रसाद पुन र चन्द्रबहादुर पुनको घर…

thumbnail

करोड लगानीमा हिदिमा अर्गानिक तरकारी खेती (फोटो/भिडिओ )

बेनी । उत्पादन छिटोे र छोटो समयमै आम्दानी हुने होडमा पछिल्लो समय तरकारीमा रासायनिक मल तथा बिषादी युक्त औषधीको प्रयोग बढ्ढो छ । विभिन्न रासायनिक मल र विषादीयुक्त किटनाशक औषधी प्रयोगले गर्दा…

thumbnail

८ प्रहरी सहित गण्डकी प्रदेशमा थप ५० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि

कास्की । आठ जना नेपाल प्रहरी सहित गण्डकी प्रदेशमा थप ५० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । क्षयरोग उपचार केन्द्र, पोखरामा गरिएको गरिएको परिक्षणमा गण्डकी प्रदेशका चार जिल्लामा गरी थप ५०…

Write a Reply or Comment