घटना तस्बिर मुख्य समाचार म्याग्दी म्याग्दी न्युज खोज म्याग्दी न्युज विशेष

नदी कटानले घ्यासीखर्क बस्ती उच्च जोखिममा (तस्बिर सहित)

बेनी । म्याग्दीको दुर्गम रघुगंगा गाउँपालिका–८,घ्यासीखर्क बस्ती उच्च जोखिममा रहेको छ । बस्ती तल रघुगंगा नदी कटानका कारण बस्तीका १७ घर सहित झिँखानी महिला सहकारीको भवन उच्च जोखिममा रहेको छ । अविरल बर्षा पछि असार २५ मा नदीमा आएको बाढीको कटानले गर्दा क्लब भवन ,खेल मैदान बगाएको स्थानिय युवा अंकित पुन मगरले बताउनुभयो ।

नदीको कटानका कारण स्थानीयबासी त्रासमा बस्न बाध्य भएका छन् । नदीले वर्षेनी धार परिर्वतन भएर बग्न थालेका कारण यहाँका गाउँघर नदीले बगाउने भन्दै स्थानीयवासीमा त्रास फैलिएको छ ।
सोही नदीले गत बर्ष रितुङ्ग माविको भवन बगाएको थियो । भने आसपासका क्षेत्रमा ठुलो क्षति पु¥याएको थियो । बस्ती संरक्षण तथा नदी नियन्त्रणका लागि कुनै पहल नभएको भन्दै स्थानीयले गुनासो गरेका छन् । म्याग्दीमा यस बर्ष मात्र बाढी पहिरोले ठुलो मानविय क्षति पु¥याएको छ भने सयौं घर विस्थापित भएका छन् ।

असार २५ देखी यता अविरल बर्षा पछि आएको बाढी पहिरोको कारण कुइनेमंगलेको दुवाडी धार,खरिबोट ,छरी ,पात्लेखर्क लगायत जिल्लाका मराङ,बिम,ताकम,धारापानी,काफलडाडा,देविस्थान ,निस्कोट,अर्मन ,फगाम,काभे्र ,तितर तथा महभिर क्षेत्रमा ठुलो क्षति पु¥याएको छ । विस्थापित परिवार स्थानीय तह ,विभिन्न संघसंस्थाको सहयोग तथा आफन्त र छिमेकीकोमा शरण लिएर बसेका छन् ।

तस्बिर : अंकित पुन मगर

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

कोप्चेपानीका २३ घर परिवारलाई भालेबासमा सारियो

पोखरेबगर । पहिरोको उच्च जोखिममा रहेको म्याग्दीको अन्नपुर्ण गाउँपालिकाको वडा नम्बर ४ कोप्चेपानीका २३ घर परिवारलाई सुरक्षित स्थानमा सारिएको छ । बस्ती तल बग्ने कालिगण्डकी नदीको कटान र अविरल बर्षातका कारण बस्ती…

thumbnail

बलात्कार मुद्दा ‘१२ लाख’मा मिलाउन खोज्ने ५५ वर्षीय सत्यनारायण पक्राउ

काठमाडौं । सामूहिक बलात्कार घटना आर्थिक लेनदेनमा मिलाउन प्रयास गरेपछि बलात्कारमा संलग्न आरोपीका बुवालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । पक्राउ पर्नेमा धनुषाको धुनषाधाम नगरपालिका–२ का ५५ वर्षीय सत्यनारायण यादव छन् । भदौ…

thumbnail

७ वर्षीया नाबालिका बलात्कारको आरोपमा एकजना पक्राउ

उदयपुर । उदयपुरमा ७ वर्षीया नाबालिका बलात्कारको आरोपमा एकजना पक्राउ परेका छन् । ईलाका प्रहरी कार्यालय बेल्टार, उदयपुरको प्रहरी टोलीले बलात्कारको आरोपमा ३५ वर्षीय किरण राईलाई पक्राउ गरेको हो । उदयपुरको चौदण्डीगढी…

Write a Reply or Comment