जिल्ला समन्वय समितिका जनप्रतिनिधिको चाडपर्व सुविधा कोरोना कोषमा

म्याग्दी। जिल्ला समन्वय समिति म्याग्दीका पदाधिकारीहरुले चाडपर्वमा प्राप्त गर्ने भत्तालाई कोरोना कोषमा जम्मा गर्ने भएका छन् । चाडपर्वको अवसरमा प्राप्त गर्ने भत्तालाई व्यत्तिगत प्रयोजन नगरिकन कोरोना नियन्त्रण, रोकथाम तथा उपचारमा सघाउने गरि कोष निर्माण गर्ने र त्यसैमा जम्मा गर्ने निर्णय गरिएको समन्वय समितिका प्रमुख देवेन्द्रबहादुर केसीले जानकारी दिनुभयो ।

गण्डकी प्रदेश सरकारले जनप्रतिनिधिलाई मासिक सुविधाको साथै हरेक बर्षमा एक पटक चाडपर्व भत्ता समेत दिने कानुन बनाएको छ । जिल्लामा समेत कोरोनाको संक्रमण बढ्दो देखिएको सन्दर्भमा आफुहरुले चाडपर्व वापत थप सुविधा लिनु उचित नदेखिएपछि सो रकमलाई कार्यालय मातहतमै कोष निर्माण गरि परिचालन गर्ने निर्णय गरिएको जिसस प्रमुख केसीले बताउनुभयो । जिसस प्रमुख देवेन्द्रबहादुर केसी, उपप्रमुख लोकबहादुर मल्ल र ७ जना सदस्य सहित ९ जना पदाधिकारीकै चाडपर्व सुविधा कोषमा जम्मा गर्ने प्रतिबद्धता भएको छ ।

जिसस म्याग्दीका पदाधिकारीहरुलाई जाने चाडपर्व भत्ता बापतको २ लाख ३५ हजार रुपैयाँ रकम अब कोषमा जम्मा गरिने कार्यालयले जनाएको छ । कार्यालयका अनुसार, पदाधिकारीको चाडपर्व भत्ता बापतको रकममा कार्यालयको आन्तरिक कोषबाट थप २ लाख ६५ हजार जम्मा गरि दशैं लगत्तै ५ लाखको कोष निर्माण जिसस प्रमुख केसीले बताउनुभयो । उक्त कोरोना कोषबाट जिल्लामा कोरोना, नियन्त्रण, रोकथाम र उपचार तथा जनचेतना अभिवृद्धिको कार्यमा खर्चिने भएको ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

७५३ मध्ये हालसम्म २५३ स्थानीय तहको मात्रै आयो बजेट

काठमाडौँ । झण्डै दुई तिहाई स्थानीय तहले आगामी आर्थिक वर्ष २०७९/८० को बजेट ल्याउन सकेका छैनन् । असार १४ गतेसम्म जम्मा २५३ वटा स्थानीय तहहरुले मात्र बजेट ल्याउन सकेको संघीय मामिला तथा…

thumbnail

११.८२ अंकले घट्यो सेयर बजार

काठमाडौं । साताको तेस्रो कारोबार दिन मंगलबार पनि सेयर बजारमा गिरावट आएको छ । आइतबार ९४.९२ अंकले बढेको सेयर बजारमा दुई दिन यता लगातार गिरावट आएको छ । मंगलबार नेप्से परिसूचक ११.८२…

thumbnail

२३.८५ अंकले घट्यो सेयर बजार

काठमाडौँ । दोस्रो दिन नेप्सेमा पुनः २३ अंक माथिको गिरावट आएको छ । अघिल्लो दिन ९४ अंक माथिले वृद्धि हुँदै १९५६ अंकमा उक्लिएको नेप्सेमा सोमबार पुनः २३ अंकको गिरावट आएको हो ।…