अन्तराष्ट्रिय अन्नपूर्ण गाउँपालिका आर्थिक धवलागिरी गाउँपालिका बेनी नगरपालिका मंगला गाउँपालिका

म्याग्दीका बाढी पहिरो पीडितका लागि मोना युकेद्धारा २३ लाख बढी संकलन

बेनी । म्याग्दीका बाढी पहिरो पीडितका लागि म्याग्दी समाज (मोना)युकेले २३ लाख रुपैयाँ बढी जुटाएको छ । अविरल बर्षातका कारण म्याग्दीमा म्याग्दीमा गएको बाढी पहिरोबाट पीडित परिवारका लागि सो रकम संकलन भएको मोना युकेले जनाएको छ ।

संकलित रकम मध्ये पुर्नवासका लागि मोना अन्तराष्ट्रियलाई सात लाख र जिल्लाका स्थानीय तह मार्फत पीडित परिवारलाई आर्थिक सहयोग गर्ने मोना युकेका महासचिव लाल बहादुर पुनले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार बाढी पहिरो प्रभावित मालिका गाउँपालिकालाई २ लाख ५० हजार ,धवलागिरी गाउँपालिकालाई २ लाख ५० हजार ,मंगला गाउँपालिकालाई २ लाख तथा कम क्षति भएका रघुगंगा गाउँपालिका १ लाख ५० हजार ,अन्नपुर्ण गाउँपालिकालाई १ लाख ५० हजार र बेनी नगरपालिका वडा नम्बर ३ भकिम्लीका बाढी पहिरो पीडितका ५० हजार रुपैयाँ वितरण गर्ने निर्णय भएको महासचिव पुन मगरले जानकारी दिनुभयो ।

सो रकम स्थानीय तह मार्फत पीडित परिवारलाई क्षति र आवश्यकताका आधारमा राहत वितरण गर्ने अध्यक्ष दल जुग्जालीले बताउनुभयो । गत असार २५ र २६ गते परेको अविरल बर्षातका कारण गएको पहिरोमा परेर धवलागिगिरी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ मराङको विभिन्न ठाउँमा १९ जनाको ज्यान गएको थियो भने दुई जना अझै बेपत्ता छन् । यसैगरी मालिका गाउँपालिका वडा नम्बर ७ बिममा ८ जनाको ज्यान गएको थियो भने एक जना अझै बेपत्ता छन् । सोही समयमा दुखुखोलामा आएको बाढीले बगाएर अझै एक जना बेपत्ता छन् ।

बाढी पहिरोको कारण म्याग्दीमा करडौंको भौतिक क्षति भएको छ भने करिब दुई सय परिवार विस्थापित भएका छन् । यसअघि मोना युकेले बाढी पहिरो पीडितलाई तत्काल तीन लाख रुपैयाँ बराबरको राहत वितरण गरेको कोषाध्यक्ष पदम गर्बुजाले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार तीन लाख रुपैयाँ मोना युकेको आपतकालिन कोषमा राखिएको छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

कांग्रेसको युरोप र अफ्रिकी महादेशमा शाखा गठन

काठमाडौँ । कांग्रेसको विदेशस्थित जनसम्पर्क समितिको सञ्जालले युरोप र अफ्रिका महादेशमा शाखा गठन गरेको छ । सञ्जालको हालै सम्पन्न भर्चुअल बैठकले बेलायत निवासी शेखर कँडेलको नेतृत्वमा युरोप र विष्णुदत्त भट्ट नेतृत्वमा अफ्रिका…

thumbnail

भारतको गाजियाबादबाट १८ किशोर नेपाल फिर्ता

नवलपरासी । वैदेशिक रोजगारीका लागि भन्दै भारत पुर्‍याइएका १८ नेपाली किशोरलाई भारतीय प्रहरीले नेपाल फर्काइदिएको छ । भारतमा रोजगारीका लागि लगिएका ती किशोरहरुको भारतको गाजियाबादबाट उद्धार गरेर भारतले मंगलबार सुनौली नाका हुँदै…

thumbnail

अफगानिस्तानमा प्रान्तीय प्रहरी मुख्यालयलाई लक्षित गरी भएको कार बम बिस्फोटमा १२ जनाको मृत्यु

काबुल । अफगानिस्तानमा प्रान्तीय प्रहरी मुख्यालयलाई लक्षित गरी भएको कार बम बिस्फोटमा १२ जनाको मृत्यु भएको छ। पश्चिमी प्रान्त घोरको राजधानी फिरोज कोहमा आइतबार बिहान ११ बजे भएको बिस्फोटमा १२ जना सर्वसाधारण…

Write a Reply or Comment