अन्तराष्ट्रिय समाचार स्वास्थ्य

‘कोमा’मा रहेकी एक कोरोना संक्रमित महिलाले जन्माइन् जुम्ल्याहा बच्चा

काठमाडौं । चीनको वुहानबाट संक्रमण सुरु भएको कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) का कारण विश्वभरको जनजीवन प्रभावित भएको छ । कोरोनाको चपेटामा परेका व्यक्तिको जीवनचक्रमा पुरै प्रभाव कोरोनाको मात्रै रहने अवस्था देखिएको छ ।

यसैबीच, बेलायतमा अनौठो घटना भएको छ । बेलायतको सरकारी स्वास्थ्य सेवामा कार्यरत एक महिलाले कोरोना संक्रमणका कारण कोमामा रहेको अवस्थामा समयभन्दा अगावै जुम्ल्याहा शिशुलाई जन्म दिएकी छन् ।

बेलायती महिला पर्पेचुअल युकेले कोमामा रहेको अवस्थामा अस्पतालको भेन्टिलेटरमा उपचारमा रहेकै समयमा जुम्ल्याहा बच्चा जन्माएकी डेलीमेलले लेखेको छ । उनले कोरोना संक्रमणकै कारण आमा बनेको १६ दिनपछि मात्रै आफ्ना बच्चाहरु हेर्न पाएकी थिइन् ।

जुम्ल्याहा शिशुहरु छोरी सोचिका पाल्मर र छोरा ओसिनाची पास्कललाई उनले बेलायतको क्विन एलिजाबेथ अस्पताल, बर्मिङ्गघममा जन्म दिएकी थिइन् । उनीहरु १ सय दिनभन्दा बढी अस्पतालमा बसेर स्वास्थ्यलाभ गरी घर फर्किएका छन् ।

शिशुहरुको जन्म भएलगत्तै उनीहरुलाई १६ दिनको लागि क्रिटिकल केयर युनिटमा राखिएको थियो । उनीहरुको वजन ८५० र ७७० ग्राम मात्रै रहेको थियो । उक्त जोडीको पहिले नै २ बच्चाहरु रहेका छन् । नागरिक खबरबाट साभार

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

पाकिस्तानका पूर्व प्रधानमन्त्री जमालीको निधन

काठमाडौँ । इस्लामाबाद, पाकिस्तानका पूर्व प्रधानमन्त्री मिर जफरुल्लाह खान जमालीको ७६ वर्षको उमेरमा बुधबार रावलपिन्डीस्थित एक अस्पतालमा निधन भएको छ। उनलाई केही दिनदेखि अस्पतालको अति सघन कक्षमा राखी उपचार गरिएको थियो। उपचारकै…

thumbnail

बंगलादेशबाहेक सबै गन्तव्यमा उडान खुला

काठमाडौँ । सरकारले एयर बबल प्रणालीमार्फत भारत र नेपालबीचको उडान खोल्ने भएको छ । गत भदौ १६ देखि नियमित अन्तर्राष्ट्रिय उडान खुले पनि भारत, बंगलादेश, भुटान र थाइल्यान्ड उडान हुन सकेको थिएन । भुटान…

thumbnail

विश्व नेत्रहीन क्रिकेट काउन्सिलको कोषाध्यक्षमा घिमिरे निर्वाचित

काठमाडौँ । नेत्रहीन क्रिकेट संघ नेपाल (क्याब) का अध्यक्ष पवन घिमिरे विश्व नेत्रहीन क्रिकेट काउन्सिल (डब्लुबिसिसी)को कोषाध्यक्षमा निर्वाचित भएका छन्। भर्चुअलमार्फत शनिबार राति भएको विश्व नेत्रहीन क्रिकेट काउन्सिलको २२औं वार्षिक साधारणसभा तथा…

Write a Reply or Comment