थानकोट प्रहरीले गर्‍यो दुई लाख थान पटाका नष्ट

काठमाडौं । महानगरीय प्रहरी वृत्त थानकोटले दुई लाख ७६ हजार थान पटाका नष्ट गरेको छ।करिब १४ लाख मूल्य बराबरको विभिन्न किसिमका पटाका काठमाडौं जिल्ला अदालत, जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौं, चन्द्रागिरि नगरपालिका लगायतका प्रतिनिधिको रोहवरमा ठूलो परिमाणमा पटाका नष्ट गरिएको हो।

महानगरीय प्रहरी वृत्त थानकोटका प्रमुख डिएसपी घनश्याम श्रेष्ठले नागढुंगाबाट चेकका क्रममा बसमा लुकाएर ल्याउँदै गरेको अवस्थामा बरामद गरिएको पटाका नष्ट गरिएको हो। गत सोमबार गौरबाट काठमाडौं आउँदै गरेको ना ६ ख ७११४ नम्बरको बस चेक गर्ने क्रममा ८ हजार ४ सय थान खुर्सानी पटाका, १२ वटा रकेट पटाका, ८० वटा गमला पटाका, एक सय वटा बुलेट पटाका, लामो रकेट पटाका १९० वटा लगायत बरामद गरिएको थियो।

त्यस्तै, महेन्द्रनगरबाट काठमाडौं आउँदै गरेको ना ७ ख ४५५ नम्बरको बस चेकको क्रममा सिटमुनि लुकाएको अवस्थामा १० बोरा पटाका बरामद गरिएको थियो। त्यही बरामद गरिएका पटाका नष्ट गरिएको डिएसपी श्रेष्ठले बताए।अनुसन्धानका क्रममा बस चालक कञ्चनपुरका ३० वर्षीय नविन जोशीलाई पक्राउ गरी विष्फोटक पदार्थ ऐन अन्तर्गत मुद्दामा अनुसन्धान भइरहेको छ।महानगरीय प्रहरी वृत्त, थानकोटका अनुसार रौतहटको पिन्टु जैसवालले पटाका ल्याएको खुलेको थियो।दुवै घटनामा संलग्नलाई मुलुकी अपराध संहिता, २०७४ अनुसार विष्फोटक पदार्थसम्बन्धी कसूरमा अनुसन्धान भइरहेको छ। सेतोपाटीबाट साभार

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

धनगढी उपमहानगरपालिकाले ल्यायो १ अर्ब ८३ करोडको बजेट

धनगढी । सुदूरपश्चिम प्रदेशको एक मात्र उपमहानगरपालिका धनगढीले अगामी आर्थिक वर्षका लागि १ अर्ब ८३ करोडको बजेट रुपैयाँको बजेट ल्याएको छ । शुक्रबार बसेको नगरसभाको बैठकमा नगर उपप्रमुख कन्दकला रानाले अगामी वर्षका…

thumbnail

घोराही उपमहानगरपालिकाले ल्यायो २ अर्ब ३२ करोडको बजेट

दाङ । घोराही उपमहानगरपालिकाले आगामी आर्थिक वर्ष २०७९/८० का लागि २ अर्ब ३२ करोड ९० लाखको बजेट ल्याएको छ । गत अर्थिक बर्षमा उपमहानगरले २ अर्ब २० करोड २८ लाख बजेट ल्याएको…

thumbnail

४८ घण्टाभित्र राजीनामा दिन्छु : मन्त्री आले

काठमाडौँ । पर्यटन, संस्कृति तथा नागरिक उड्डयनमन्त्री प्रेम आलेले ४८ घण्टाभित्र पदबाट राजीनामा दिने बताउनुभएको छ । शुक्रबार नेकपा एकीकृत समाजवादीको पोलिटब्युरो बैठकमा मन्त्री आलेले राजीनामा दिने जानकारी गराउनुभएको हो । ‘पार्टीले…