मंगला गाउँपालिकामा लकडाउन

बेनी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकामा लडकडाउनको घोषणा गरिएको छ । गाउँपालिकाका अध्यक्ष सतप्रसाद रोका मगरको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले कोरोना रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि गाउँपालिकामा विहिबार रातिदेखी आगमी मंसिर १ गतेसम्म लकडाउन गर्ने निर्णय गरेको हो । बैंक तथा वित्तिय क्षेत्र , प्रशासनिक कामकारबाहीले आवतजावतमा अत्याधिक बृद्धि हुँदा कोरोना संक्रमणकोे जोखिम बढ्न सक्ने भएकाले लकडाउनको घोषणा गरिएको गाउँपालिकाले जनाएको छ ।

आज बसेको बैठकले विहिबार राति १२ बजेदेखी मंसिर १ गते सम्म गाउँपालिकामा लकडाउन गर्ने निर्णय भएको गाउँपालिकाका कार्यकारी सचिव एवं सुचना अधिकारी राजेन्द्र आचार्यले जानकारी दिनुभयो ।गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत मनोहर ढुङ्गानाका अनुसार लकडाउनको समयमा गाउँपालिकाका सवै वडा कार्यालयहरु र कार्यपालिका अत्यावश्यक बाहेकका अन्य सेवाहरु बन्द हुनेछन् ।

बजार क्षेत्रमा अति आवश्यक खाद्यान्न ,दुध ,फलफुल तथा तरकारी पसल ,फ्रेसहाउस विहान ७ बजेदेखी १० बजे सम्म मात्र खुल्नेछन् । त्यस्तै गाउँपालिकाको निर्णय अनुसार औषधी पसल बाहेकका सबै पसल ,बैंक, वित्तिय संस्था ,सहकारीहरु बन्द हुनेछन् । यसैगरी तिहारको समयमा देउसी भलो नखेल्न ,तारा हान्ने लगायत सबै खेलकुदका कार्यक्रमहरु बन्द गर्ने र घरबाहिर तीन जना बन्दा बढी भेला गर्न पाइनेछैन् ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

हिलाम्मे सडकमा धान रोपाइँ !

म्याग्दी। बेनी दरबाङ सडक अन्तर्गत अलपत्र लाम्पाटा – दरबाङ सडक खण्डमा पर्ने रणबाङका स्थानीयले धान रोपेर विरोध जनाएका छन् । निर्माण कम्पनीले अलपत्र पारेर सम्पर्क विहिन भएपछि स्थानीयहरुले सडकमै धान रोपेर विरोध…

thumbnail

मंगला गाउँपालिकाको १३ औँ गाउँसभा : ४२ करोड ३४ लाखको बजेट पारित

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकाले आर्थिक बर्ष २०७९÷०८० का लागि ४२ करोड ३४ लाखको बजेट ल्याएको छ । शुक्रबार गाउँपालिकाको केन्द्र बाबियाचौरमा आयोजित १३ औँ गाउँ सभामा गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष प्रेम कुमारी खत्रीले…

thumbnail

मंगलाको कार्यपालिका सदस्यमा सबै एमालेका उम्मेदवार विजयी

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकाको कार्यपालिका सदस्यमा नेकपा एमालेका उम्मेदवार विजयी भएका छन । आइतबार सम्पन्न भएको निर्वाचनबाट ४ जना महिला सदस्यमा नेकपा एमालेका डिल कुमारी खत्री, तिल कुमारी खत्री, भुमिसरा बुढाथोकी…