धवलागिरी गाउँपालिका मुख्य समाचार म्याग्दी म्याग्दी न्युज विशेष रघुगंगा गाउँपालिका शिक्षा

ज्ञानोदय मावि र ताकम माविका दृष्टि विहिन विद्यार्थीलाई शैक्षिक सामाग्री सहयोग

म्याग्दी । जिल्लाको रघुगंगा गाउँपालिकाको ज्ञानोदय माविमा अध्ययनरत दृष्टि विहिन विद्यार्थीलाई शैक्षिक सामाग्री वितरण गरिएको छ । स्याङजाको चापाकोट नगरपालिका–१ घर भई हाल दुबैमा कार्यरत माया भण्डारीको सहयोगमा रघुगंगा गाउँपालिका वडा नम्बर ३ स्थित ज्ञानोदय माविमा अध्ययनरत १० जना दृष्टिविहिन विद्यार्थीलाई शैशिक सामग्री सहयोग गरिएको हो ।

????????????????????????????????????

सो शैक्षिक सामाग्री मोना साउदीका अध्यक्ष विपिन पौडेलले एक कार्यक्रमका विच मंगलबार विद्यार्थीलाई हस्तान्तरण गर्नुभएको छ । अध्यक्ष पौडेलले शिक्षक र अभिभावकको उपस्थितीमा मंगलबार ज्ञानोदय माविमा अध्ययनरत १० जना विद्यार्थीलाई प्रति विद्यार्थी कापी ,कलम ,झोला ,न्यानो कपडा र स्कुल ड्रेस लगायत शैक्षिक सामाग्री वितरण गर्नुभएको हो ।

माया भण्डारी

यसैगरी जिल्लाको धवलागिरी गाउँपालिका वडा नम्बर ७ .स्थित ताकम माविमा अध्ययनरत ४ जनालाई पनि वितरण गरिने अध्यक्ष पौडेलले जानकारी दिनुभयो ।आफ्नो अपिलमा दुबैबाट माया भण्डारीले दृष्टि विहिन विद्यार्थीका लागि पठाउनुभएको सहयोग रकमबाट शैक्षिक सामाग्री खरिद गरेर वितरण गरिएको बताउनुभयो । उहाँले सहयोगप्रति धन्यवाद समेत व्यक्त गर्नुभयो । ताकम माविका ४ जना विद्यार्थी समेत गरी १४ जना विद्यार्थीलाई ४५ हजार रुपैयाँ बढीको शैक्षिक सामाग्री वितरण गरिनेछ ।

????????????????????????????????????

ज्ञानोदय माविका विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष तारानाथ शर्माले सहयोगप्रति धन्यवाद व्यक्त गर्नुभयो । उहाँले दृष्टिविहिन विद्यार्थीका लागि थप सहयोग गर्न सबैलाई अपिल समेत व्यक्त गर्नुभयो । यसैगरी दृष्टीविहिन श्रोत कक्षाका श्रोत शिक्षिक गणेश सुवेदीले विद्यालयमा पर्याप्त भौतिक संरचना र प्रविधिको अभाव हुँदा दृष्टि विहिन विद्यार्थीलाई पठनपाठनमा समस्या भएको बताउनुभयो ।

????????????????????????????????????

उहाँका अनुसार अहिलेसम्म २७ जना दृष्टिविहिन विद्यार्थीले एसईई पास गरेका छन् भने अहिले विद्यालयमा दश जना अध्ययनरत छन् । विद्यालयका निमित्त प्रअ दुर्गादत्त रिजालको संचालनमा सम्पन्न कार्यक्रममा शिक्षक अभिभावक संघका अध्यक्ष रमेश सुवेदी लगायतको उपस्थिती रहेको थियो ।

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

नक्कली बुबा बनेर नाबालक परिचयपत्र बनाउन खोज्ने पक्राउ

बेनी । झुटा बिवरण पेश गरेर नाबालक परिचयपत्र बनाउन खोज्ने म्याग्दीका एक व्यक्ति आइतबार पक्राउ परेका छन् । अर्कैको छोरीलाई आफ्नो छोरी भएको नक्कली कागजात बनाएर नाबालक परिचयपत्र बनाउन खोज्ने धवलागिरी गाउँपालिका–३…

thumbnail

प्रधानमन्त्रीको असंवैधानिक कदम विरुद्ध म्याग्दी कांग्रेसको बृहत विरोध प्रदर्शन (फोटो फिचर )

बेनी ।प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको असंवैधाकि कदम विरुद्धमा नेपाली कांग्रेस म्याग्दीले बृहत विरोध प्रदर्शन गरेको छ । संबिधानको मुल्य ,मर्म र भावना बिपरित आफ्नै बहुमत भएको प्रतिनिधिसभा बिघटन गर्नुभएका प्रधानमन्त्री शर्मा ओलीका…

thumbnail

म्याग्दी उद्योग वाणिज्य संघको धवलागिरी इकाई अध्यक्षमा थापा चयन

ताकम। म्याग्दी उद्योग वाणिज्य संघ अन्तर्गतको धवलागिरी इकाई समितिको दोस्रो अधिवेशनबाट तेजेन्द्र थापाको अध्यक्षतामा नयाँ कार्यसमिति गठन भएको छ । ताकममा सोमबार सम्पन्न अधिवेशनबाट इकाईको उपाध्यक्षमा नरेश पौडेल, सचिवमा मदन मल्ल, कोषाध्यक्षमा…