मुख्य समाचार म्याग्दी न्युज विशेष राजनिति राष्ट्रिय समाज

पत्रकार महासंघ म्याग्दीमा आचार्य नेतृत्वको साझा प्रतिबद्धता सार्वजनिक

म्याग्दी । नेपाल पत्रकार महासंघ म्याग्दी शाखाको छैठौ अधिवेशनमा क्रियाशील र व्यवसायिक पत्रकारहरुको तर्फबाट ठाकुर प्रसाद आचार्य नेतृत्वको साझा उम्मेदवारहरुको समूहले साझा प्रतिबद्धता सार्वजनिक गरेका छन् । महासंघ जिल्ला शाखाको नेतृत्व चयनका लागि सहमति नभएपछि महासंघका वर्तमान कार्यसमितिका उपाध्यक्ष समेत रहनुभएका ठाकुर प्रसाद आचार्य र केन्द्रीय पार्षद प्रकाश पौडेलको नेतृत्वमा दुई समुहले छुट्टाछुट्टै उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन् ।

आचार्य नेतृत्वको उम्मेदवारहरुको समूहले मंगलवार महासंघको संस्थागत विकास, पत्रकारहरुको पेशागत सुरक्षा, क्षमता विकास, स्थानीय सञ्चार माध्यमको सबलिकरण लगायतका क्षेत्रलाई प्रतिबद्धतामा समेटिएको छ । आचार्य समूहले नेपाल पत्रकार महासंघ म्याग्दीको भवन निर्माण कार्यलाई पहिलो प्राथमिकतामा राखेको छ । अहिलेसम्म जिल्लामा महासंघको आफ्नै भवन नभएको कारण आफ्नो नेतृत्वको समुहले महासंघको भवन निर्माण कार्यलाई प्राथमिकताको योजनाको रुपमा लिएको अध्यक्षका उम्मेदवार आचार्यले बताउनुभयो ।

प्रतिबद्धता पत्रमा सञ्चार माध्ययमको संस्थागत विकास र सवलिकरण गर्ने,अग्रज पत्रकारको सम्मान र क्रियाशिल पत्रकारको प्रोत्साहन गर्न विभिन्न कोषहरुको स्थापना गर्ने, पत्रकारहरुको व्यावसायिक तथा पेशागत सुरक्षाको लागि अभिभावकत्व प्रदान गर्न , तीनै तहका सरकारले बनाउने नीति, नियमलाई प्रेस तथा अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताको संबैधानिक अधिकार अनुकुलको बनाउन खबरदारी गरि नागरिक अधिकार रक्षा गर्ने, नेपाल पत्रकार महासंघ म्याग्दीलाई क्रियाशील र व्यवसायिक पत्रकारहरुको साझा संस्था र समावेशी नेतृत्व बनाउँदै प्रेस तथा अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता, संबिधानको रक्षका लागि निरन्तर खवरदारी गर्न प्रतिबद्ध रहेको जनाईएको छ ।

नेपाल पत्रकार महासंघ म्याग्दीको अभियान : “अग्रज पत्रकारको सम्मान, क्रियाशील र नयाँ पत्रकारको प्रोत्साहन” भन्ने नारा तय गरिएको प्रतिबद्धतामा श्रमजिवि पत्रकारहरुको पेशागत र व्यावसायिक हक हितका पक्षमा निरन्तर लागि पर्ने प्रतिबद्धता समेत गरिएको छ । आचार्य नेतृत्वबाट उपाध्यक्षमा हरिकृष्ण गौतम, महिला उपाध्यक्षमा रेखा रेग्मी, सचिवमा सन्तोष गौतम, सह–सचिवमा धिरनबहादुर खत्री, समावेशी सह–सचिवमा साधन राम्जाली कोषाध्यक्षमा राकेश शर्माको उम्मेदवारी छ । त्यस्तै खुला सदस्यमा कमल खत्री, सन्दीप खत्री, साजन नेपाली, अनिल पौडेल, गणेश गुरुङ, दलित सदस्य पदमा पदम विश्वकर्मा, अन्य समावेशी सदस्यमा हिमबहादुर छन्त्यालको उम्मेदवारी परेको छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

दरबाङमा शैक्षिक परामर्श कार्यक्रम(तस्विर सहित )

बेनी । म्याग्दीको दरबाङमा शनिबार अष्टे«लिया लगायत विभिन्न देशमा उच्च शिक्षा अध्ययन गर्न जान चाहने विद्यार्थीका लागि शैक्षिक परामर्श कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । शैक्षिक परामर्श सेवा प्रदायक अष्टे«लियन एजुकेशन कन्सल्टेन्सीको आयोजना…

thumbnail

बर्दियामा हात्तीको आक्रमणबाट बाख्रा चराउन गएकी एक महिलाको मृत्यु

काठमाडौं । बर्दियामा हात्तीको आक्रमणबाट बाख्रा चराउन गएकी एक महिलाको मृत्यु भएको छ। आइतबार दिउँसो १ बजे गेरूवा गाउँपालिका-१ भटेरा बस्ने ६० वर्षीया भुन्टी बोहरा बगुवा सामुदायिक जंगलमा बाख्रा चराउन गएकी थिइन्।…

thumbnail

नेपालमा थप ३०३ जनामा कोरोना संक्रमण

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा ३ सय ३ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार बुधबार देशभरका विभिन्न प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणमा ३ सय ३ जनामा संक्रमण पुष्टि…