अन्तराष्ट्रिय आर्थिक मालिका गाउँपालिका मुख्य समाचार

सबिना बचाउ अभियानलाई जापानबाट आर्थिक सहयोग

बेनी । सामाजिक तथा मानविय समाजमा सक्रिय देविस्थान–म्याग्दी–जापान समाजले सबिना बचाउ अभियानलाई एक लाख ७६ हजार रुपैयाँ सहयोग गरको छ । मस्तिष्कमा रगत जमेपछि पोखरा स्थित फेवासिटी अस्पतालमा उपचाररत म्याग्दीको मालिका गाउँपालिका वडा नम्बर ५ देविस्थानकी सबिना सिउथानीलाई समाजले सो रकम सहयोग गरेको हो । शल्यक्रिया गर्न आर्थिक अभाव भएपछि देविस्थानको सामाजिक संस्था सुर्यमुखी युवा क्लबको अगुवाइमा सबिनाको उपचारमा सघाउन गर्न आर्थिक सहयोग अभियान चलाइएको छ ।

सबिना सिउथानीको उपचारमा सघाउने उद्धेश्यले देविस्थान–म्याग्दी–जापान समाजले आर्थिक सहयोग गरेको समाजका अध्यक्ष बेग फगामीले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार सबिनाको उपचारका लागि एक लाख ७६ हजार र सोही गाउँकी विपन्न गर्भवति ललिता दर्जीलाई दश हजार गरी एक लाख ८६ हजार रुपैयाँ सहयोग गरिएको छ । उक्त रकम क्लबका अध्यक्ष भक घर्ति मगरको बैंक खातामा पठाइएको छ ।सबिना सिउँथानी बचाउ अभियानलाई अहिलेसम्म करिब एघार लाख रपैयाँ सहयोग प्राप्त भएको क्लबका अध्यक्ष घर्ति मगरले बताउनुभयो ।

टाउको दुख्ने, आँखाको नानी दुख्ने, बान्ता हुने, शरीर गल्ने, निन्द्रा लागिरहने जस्ता समस्या देखिएपछि उपचारको क्रममा टाउकोमा रगत जमेको देखिएपछि शल्यक्रिया गरिएकोमा थप आर्थिक अभावले उपचारमा समस्या भएकोले श्रीमतिको जिवन बाइदिन श्रीमान यामबहादुर सिउथानी (देबेन्द्र)ले याचना गर्नुभएको छ । विरामीको स्वास्थ्य कमजोर भएपछि शल्यक्रिया एक हप्ता पछि गर्ने अस्पतालले जनाएको छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

ब्राजिलमा कोरोना संक्रमणका कारण एक दिनमै १३४४ जनाको मृत्यु

काठमाडौं । ब्राजिलमा कोभिड १९ बाट हुने मृत्यु अझै पनि घट्न सकेको छैन । यहाँका अधिकारीहरुका अनुसार पछिल्ला केही दिनमा कोभिडबाट हुने मृत्यु बढ्दै गएको छ । कोभिड १९ बाट धेरै प्रभावित…

thumbnail

टोकियो ओलम्पिक : अमेरिका ३५ पदकसहित शीर्ष स्थानमा

काठमाडौं । जापानको राजधानी टोकियोमा जारी ३२औँ ग्रीष्मकालीन ओलम्पिक खेलकुदमा अमेरिका ३५ पदकसहित शीर्ष स्थानमा उक्लेको छ । चीन र जापानलाई उछिन्दै अमेरिका शीर्ष स्थान ओगट्न सफल भएको हो । अमेरिकाले हालसम्म…

thumbnail

बङ्गलादेशबाट आइपुग्यो ५२ हजार मेट्रिकटन युरिया मल

काठमाडौं । बङ्गलादेशबाट खरिद गरिएको ५२ हजार मेट्रिकटन युरिया मल नेपाल आइपुगेको छ । सरकार– सरकार (जिटुजी) मार्फत रासायनिक मल खरिद गरिने सम्झौताअनुसार सो परिमाणको मल कृषि सामग्री कम्पनी लिमिटेड प्रादेशिक कार्यालय…