अन्तराष्ट्रिय आर्थिक मालिका गाउँपालिका मुख्य समाचार

सबिना बचाउ अभियानलाई जापानबाट आर्थिक सहयोग

बेनी । सामाजिक तथा मानविय समाजमा सक्रिय देविस्थान–म्याग्दी–जापान समाजले सबिना बचाउ अभियानलाई एक लाख ७६ हजार रुपैयाँ सहयोग गरको छ । मस्तिष्कमा रगत जमेपछि पोखरा स्थित फेवासिटी अस्पतालमा उपचाररत म्याग्दीको मालिका गाउँपालिका वडा नम्बर ५ देविस्थानकी सबिना सिउथानीलाई समाजले सो रकम सहयोग गरेको हो । शल्यक्रिया गर्न आर्थिक अभाव भएपछि देविस्थानको सामाजिक संस्था सुर्यमुखी युवा क्लबको अगुवाइमा सबिनाको उपचारमा सघाउन गर्न आर्थिक सहयोग अभियान चलाइएको छ ।

सबिना सिउथानीको उपचारमा सघाउने उद्धेश्यले देविस्थान–म्याग्दी–जापान समाजले आर्थिक सहयोग गरेको समाजका अध्यक्ष बेग फगामीले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार सबिनाको उपचारका लागि एक लाख ७६ हजार र सोही गाउँकी विपन्न गर्भवति ललिता दर्जीलाई दश हजार गरी एक लाख ८६ हजार रुपैयाँ सहयोग गरिएको छ । उक्त रकम क्लबका अध्यक्ष भक घर्ति मगरको बैंक खातामा पठाइएको छ ।सबिना सिउँथानी बचाउ अभियानलाई अहिलेसम्म करिब एघार लाख रपैयाँ सहयोग प्राप्त भएको क्लबका अध्यक्ष घर्ति मगरले बताउनुभयो ।

टाउको दुख्ने, आँखाको नानी दुख्ने, बान्ता हुने, शरीर गल्ने, निन्द्रा लागिरहने जस्ता समस्या देखिएपछि उपचारको क्रममा टाउकोमा रगत जमेको देखिएपछि शल्यक्रिया गरिएकोमा थप आर्थिक अभावले उपचारमा समस्या भएकोले श्रीमतिको जिवन बाइदिन श्रीमान यामबहादुर सिउथानी (देबेन्द्र)ले याचना गर्नुभएको छ । विरामीको स्वास्थ्य कमजोर भएपछि शल्यक्रिया एक हप्ता पछि गर्ने अस्पतालले जनाएको छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

चीनमा ग्यास बिस्फोटनमा परेर १२ जनाको मृत्यु , १०० भन्दा बढी घाइते

वुहान । चीनको हुबे प्रान्तको शियान नगरमा ग्यास बिस्फोटनमा परेर कम्तिमा १२ जनाको मृत्यु हुनुका साथै एक सयभन्दा बढी व्यक्ति घाइते भएका छन् । स्थानीयअधिकारीहरुका अनुसार घाइतेमध्ये ३९ जनाको अवस्था निकै जटिल…

thumbnail

नेपाली अमेरिकन सामुदायिक केन्द्रमा नयाँ कार्यसमिति

अमेरिका । अमेरिकाका लागि नेपाली राजदूत डा.युवराज खतिवडाले यहाँ रहेका नेपाली बालबालिकामा नेपालप्रति माया गर्ने भावनाको विकास हुनुपर्ने बताउनुभएको छ । अमेरिकाको डीसीमा स्थापित नेपाली अमेरिकन सामुदायिक केन्द्र (न्याक) को दोस्रो वार्षिक…

thumbnail

भारतीय सेनाद्धारा नेपाली सेनालाई करिब २९ करोडको स्वास्थ्य सामाग्री हस्तान्तरण

काठमाडौं । भारतीय सेनाले नेपाली सेनालाई २८ करोड ८० लाख भन्दा बढी मुल्य बराबरको स्वास्थ्य सामाग्री तथा उपकरण हस्तान्तरण गरेको छ। छिमेकी पहिलो नीति अन्तर्गत भारतीय सेनाले प्रदान गरेको स्वास्थ्य सामाग्री तथा…