अमेरिकाकी उप–राष्ट्रपतिले तारिफ गरेपछि प्रबल गुरुङले भने, ‘नेपालको गहुँगोरो केटाले यसरी सपना पूरा होला भनेर सोचेकै थिएन’

काठमाडौँ । अमेरिकाकी वर्तमान उप–राष्ट्रपति कमला ह्यारिसले नेपाली मूलका हलिउड फेसन डिजाइनर प्रबल गुरुङलाई निकै रुचाउने गर्नुभहृन्छ । यो यसकारण पनि पुष्टि हुन्छ कि उहाँले आफ्नो सपथ ग्रहण कार्यक्रममा प्रबलकै डिजाइन लगाउनुभएको थियो । यतिबेला प्रबल विशेष चर्चामा पनि रहन्भएको थियो ।

प्रबलको ह्वाइट हाउससँगको नाता कमला ह्यारिस अघि पनि थियो । बराक ओबामा र मिशेल ओबामा ह्वाइट हाउसमा राष्ट्रपति र फर्स्ट लेडीको रुपमा प्रवेश गरेसँगै प्रबल गुरुङ पनि ह्वाइट हाउसमा प्रवेश गर्नुभयो । मिशेललाई थुप्रै कार्यक्रममा प्रबलका उत्कृष्ट डिजाइनमा देखियो ।यसैबीच ह्वाइट हाउसले मंगलबार राती रोज गार्डेनमा एसियन–अमेरिकनका लागि रिसेप्सनको आयोजना गर्यो । त्यहाँ प्रबलको पनि उपस्थिति रह्यो । सो अवसरमा राष्ट्रपति जो बाइडेन र उपराष्ट्रपति ह्यारिसले आगन्तुकसँग भेट पनि गर्नुभयो ।

यसै भेटको केही क्लिप प्रबलले आफ्नो इन्स्टाग्राम अकाउन्टमा सेयर गर्नुभएको छ । उपराष्ट्रपति ह्यारिसले प्रबललाई निकै उत्साहका साथ भेटेको प्रबलले सेयर गरेको भिडियोमा देख्न सकिन्छ । दुईवटा फोटो र दुईवटा भिडियोसहितको प्रबलको पोस्टमा उनले कमला ह्यारिसप्रति निकै सम्मान प्रकट गर्नुभयो । उहाँले कमलालाई सम्भावनाको स्रोतसमेत भन्नुभएको छ ।

उहाँले लेख्नुभएको छ, ‘लेडिज एन्ड जेन्टलमेन, म्याडम भाइस प्रेसिडन्ट अफ युनाइटेड स्टेट्स अफ अमेरिका । म उहाँको ठूलो प्रशंसक हुँ र उहाँलाई ठूलो सम्मान र माया गर्छु । उहाँ हामीजस्ता लागि सम्भावनाको स्रोत हुनुहुन्छ ।’उहाँले थप्नुभएको छ, ‘म्याडम तपाईंको दयालु शब्दहरु, माया र समर्थनका लागि धेरै धेरै धन्यवाद । तपाईंले मलाई राम्रो महसुस गराउनुभयो । असाध्यै राम्रो ।’अन्त्यमा उहाँले भन्नुभयो, ‘नेपालको गहुँगोरो वर्णको केटाले यसरी आफ्नो सपना पूरा होला भनेर कहिल्यै पनि सोचेको थिएन । यसका लागि अत्यन्त आभारी छु ।’ रातोपाटीबाट

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

सरकारी जागिर खान शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा एक पक्राउ

काठमाडौँ । शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा प्रहरीले एक जनालाई पक्राउ गरेको छ। भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय अन्तर्गतको राष्ट्रिय सहकारी विकास बोर्डको सञ्चालक पदको नियुक्तिको लागि नक्कली प्रमाणपत्र…

thumbnail

देश विदेशका खर्चबाट अभियन्ता भेटिन्छन् तर प्रतिफल बाहिर आएको छैन : ओली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अभियन्ताहरु थुप्रै भए पनि प्रतिफल आउन नसकेको टिप्पणी गर्नुभएको छ । मदन भण्डारीको ७१ औं जन्मजयन्तीका अवसरमा आयोजित समारोहलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले यस्तो धारणा…

thumbnail

काठमाडौंको फोहोर दुई दिन बञ्चरेडाँडामा नलैजाने

काठमाडौँ । सिसडोलदेखि बञ्चरेडाँडासम्म जाने बाटो मर्मतको काम गर्नुपर्ने भएकाले आज र भोलि काठमाडौं उपत्यकाको फोहोर व्यवस्थापन कार्य प्रभावित हुने भएको छ। नुवाकोटको सिसडोलमा यसअघि थुपारिएको फोहोरको कारण बञ्चरेडाँडासम्म गाडी आउनरजानका लागि…