कानुन आयोगलाई सरकारले ‘लिगल थिङ्क ट्याङ्क’का रुपमा विकास गर्दैछ : कानुनमन्त्री शर्मा

काठमाडौँ । कानुन न्याय तथा संसदीय मामिला मन्त्री गोविन्द प्रसाद शर्माले कानुन आयोगलाई सरकारले ‘लिगल थिङ्क ट्याङ्क’का रुपमा विकास गरिरहेको बताउनुभएको छ ।

आयोगले आवश्यक अध्ययन गरेपछि मात्र सोही आधारमा कानुन संशोधन गर्ने परिपाटीको विकासमा सरकार अग्रसर रहेको उहाँले बताउनुभयो । प्रतिनिधिसभा बैठकमा विनियोजन विधेयक अन्तर्गत विभिन्न मन्त्रालय अन्तर्गतका छलफलमा उठेका प्रश्नको जवाफ दिँदै मन्त्री शर्माले जबर्जस्ती करणीसम्बन्धी कसुरमा हदम्यादबारे उठेको प्रश्नमा पनि आयोगले अध्ययन गरिरहेको जानकारी गराउनुभयो ।

कुनै पनि कानुन तर्जुमा गर्नुअघि कानुन आयोगले त्यसबारे अध्ययन गर्ने उहाँको भनाइ थियो । मन्त्री शर्माले संक्रमणकालीन न्याय सम्बन्धी ऐन संसदको चालु अधिवेशनमै संशोधनका लागि ल्याइने बताउनुभयो । बेपत्ता पारिएका व्यक्ति तथा सत्य निरुपण तथा मेलमिलाप आयोग ऐनलाई संशोधन गर्न प्रस्ताव ल्याइने उहाँको भनाइ थियो । रातोपाटीबाट

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

सरकारी जागिर खान शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा एक पक्राउ

काठमाडौँ । शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा प्रहरीले एक जनालाई पक्राउ गरेको छ। भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय अन्तर्गतको राष्ट्रिय सहकारी विकास बोर्डको सञ्चालक पदको नियुक्तिको लागि नक्कली प्रमाणपत्र…

thumbnail

देश विदेशका खर्चबाट अभियन्ता भेटिन्छन् तर प्रतिफल बाहिर आएको छैन : ओली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अभियन्ताहरु थुप्रै भए पनि प्रतिफल आउन नसकेको टिप्पणी गर्नुभएको छ । मदन भण्डारीको ७१ औं जन्मजयन्तीका अवसरमा आयोजित समारोहलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले यस्तो धारणा…

thumbnail

काठमाडौंको फोहोर दुई दिन बञ्चरेडाँडामा नलैजाने

काठमाडौँ । सिसडोलदेखि बञ्चरेडाँडासम्म जाने बाटो मर्मतको काम गर्नुपर्ने भएकाले आज र भोलि काठमाडौं उपत्यकाको फोहोर व्यवस्थापन कार्य प्रभावित हुने भएको छ। नुवाकोटको सिसडोलमा यसअघि थुपारिएको फोहोरको कारण बञ्चरेडाँडासम्म गाडी आउनरजानका लागि…