गैरसांसदलाई मन्त्री बनाउने अध्यक्ष ठाकुरको प्रस्ताव

काठमाडौँ । वर्तमान सरकारमा सहभागी हुने निश्चित भएसँगै लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी (लोसपा) नेपालले गैर सांसदलाई मन्त्री पठाउने तयारी गरेको छ । कसलाई मन्त्री पठाउने विषयमा आन्तरिक छलफल चलिरहेको बेला अध्यक्ष महन्थ ठाकुरले गैरसांसदलाई सरकारमा पठाउने प्रस्ताव गरेको लोसपा स्रोतले बताएको छ ।

यद्यपि, अधिकांश सांसद तथा नेताहरू अध्यक्ष ठाकुरको प्रस्तावको विपक्षमा रहेका छन् । कार्यकारिणी सदस्य एवं सांसदहरू शरतसिंह भण्डारी, अनिलकुमार झा, लक्ष्मणलाल कर्ण, उमाशंकर अरगरिया, विमल श्रीवास्तवलगायत नेताहरू पार्टीका सांसदहरू मध्येबाट नै मन्त्रीमा जानुपर्ने पक्षमा छन् । शीर्ष नेताहरू चुनावको तयारीमा लाग्नुपर्ने भएकाले सांसद र शीर्ष नेतालाई मन्त्रीमा नपठाउने तथा सरकारमा जानै पर्ने भए गैरसांसदलाई पठाउने अध्यक्ष ठाकुरको प्रस्ताव रहेको छ ।

स्रोतका अनुसार प्रधानमन्त्री देउवा लोसपालाई दुईवटा मन्त्री दिन तयारहुनुभएके छ । लोसपाले भने चारवटा मन्त्रालय दाबी गरेको थियो । तर लोसपाका कार्यकारिणी सदस्य उमाशंकर अरगरिया सरकारमा जाने विषयमा हालसम्म कुनै निर्णय नभएको बताउँनुहुन्छ । उहाँले भन्नुभयो, ‘प्रधानमन्त्री देउवासँगको भेटमा हाम्रो पाटीका अध्यक्षले सरकारको विषयमा कुनै कुराकानी गर्नुभएको छैन, यता पार्टीमा पनि कुनै छलफल छैन ।’

​लोसपाले आफ्नो माग पुरा गराउनका लागि भोलि प्रधानमन्त्री देउवालाई ज्ञापनपत्र बुझाउन लागेको बताउँदै नेता अरगरियाले आफूहरुको माग पूरा भए मात्र सरकारको विषयमा छलफल हुने बताउनुभयो । लोसपा सरकारमा जानुअघि प्रधानमन्त्री देउवाले मधेसका केही मागहरू पूरा गर्नुपर्ने हुन्छ । स्रोत भन्छ, ‘त्यसैका लागि लोसपाले भोलि ज्ञापनपत्र बुझाउन लागेको हो । ज्ञापनपत्र बुझाएपछि त्यसमा उल्लेख भएको मागमध्ये प्रधानमन्त्री देउवाले केही माग सम्बोधन गरेपछि लोसपा सरकारमा जान्छ ।’ ज्ञापनपत्रको तयारीमा लोसपाका कार्यकारिणी सदस्यहरू लक्ष्मणलाल कर्ण, सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला र केशव झा लाग्नुभएको छ ।रातोपाटीबाट

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

धवलागिरी गाउँपालिकाको ४० करोड ४९ लाख ४९ हजार रुपैयाँ बजेट पारित

म्याग्दी । म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिकामा कुल  ४० करोड ४९ लाख ४९ हजार रुपैयाँको बजेट पारित भएको छ । गाउँपालिकाको केन्द्र मुनामा सम्पन्न १६ औँ गाउँ सभामा अध्यक्ष प्रेमप्रसाद पुनले प्रस्तुत गर्नुभएको आगामी…

thumbnail

रघुगंगा गाउँपालिकाको ४६ करोड ८६ लाख २५ हजार रुपैयाँ बजेट पारित

बेनी । म्याग्दीको रघुगंगा गाउँपालिकाले आगामी आर्थिक वर्ष २०७९र८० का लागि रु ४६ करोड ८६ लाख २५ हजार बराबरको बजेट पारित गरेको छ । शुक्रवार सम्पन्न १३ औँ गाउँ सभामा गाउँपालिका अध्यक्ष…

thumbnail

मंगला गाउँपालिकाको १३ औँ गाउँसभा : ४२ करोड ३४ लाखको बजेट पारित

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकाले आर्थिक बर्ष २०७९÷०८० का लागि ४२ करोड ३४ लाखको बजेट ल्याएको छ । शुक्रबार गाउँपालिकाको केन्द्र बाबियाचौरमा आयोजित १३ औँ गाउँ सभामा गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष प्रेम कुमारी खत्रीले…