जातीय छुवाछुत अपराध हो : गृहमन्त्री खाँण

काठमाडौँ । गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणले जातकै आधारमा छुवाछुत र भेदभाव गर्नु अपराध हुने बताउनुभएको छ । उहाँले संविधानले नै सबै नागरिकलाई समान मानेको र अहिले कानुनहरू समेत त्यहीअनुसार बनेको बताउनुभयो ।

प्रतिनिधिसभाको बिहीबारको बैठकमा आर्थिक वर्ष २०७९/०८० को बजेटमाथिको छलफलमा उठेका प्रश्नहरूबारे प्रधानमन्त्री एवम् रक्षामन्त्री शेरबहादुर देउवाकोतर्फबाट जवाफ दिँदै गृहमन्त्री खाँणले सरकारले दलित समुदायमाथि हुने विभेद र छुवाछुतका घटनामा पीडितलाई न्याय दिलाउन दलित डेस्क निर्माण गरी सञ्चालनमा ल्याएको बताउनुभयो ।

‘संविधानले सबै नागरिकलाई समान मानेको छ, संविधानअनुसार जातीय छुवाछुत र भेदभाव गर्‍यो भने त्यो अपराध हुन्छ । यो जघन्य अपराध हो,’ उहाँले भन्नुभयो, ‘जो पछाडि परेको वर्ग, समुदाय छ, त्यो समुदायलाई अगाडि ल्याउन संविधानमै विशेष प्रबन्ध गरिएको छ । जातको आधारमा छुवाछुत गर्ने, भेदभाव गर्ने कुरा संविधानले नै निषेध गरेको छ ।’ ekantipurबाट

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

धवलागिरी गाउँपालिकाको ४० करोड ४९ लाख ४९ हजार रुपैयाँ बजेट पारित

म्याग्दी । म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिकामा कुल  ४० करोड ४९ लाख ४९ हजार रुपैयाँको बजेट पारित भएको छ । गाउँपालिकाको केन्द्र मुनामा सम्पन्न १६ औँ गाउँ सभामा अध्यक्ष प्रेमप्रसाद पुनले प्रस्तुत गर्नुभएको आगामी…

thumbnail

रघुगंगा गाउँपालिकाको ४६ करोड ८६ लाख २५ हजार रुपैयाँ बजेट पारित

बेनी । म्याग्दीको रघुगंगा गाउँपालिकाले आगामी आर्थिक वर्ष २०७९र८० का लागि रु ४६ करोड ८६ लाख २५ हजार बराबरको बजेट पारित गरेको छ । शुक्रवार सम्पन्न १३ औँ गाउँ सभामा गाउँपालिका अध्यक्ष…

thumbnail

मंगला गाउँपालिकाको १३ औँ गाउँसभा : ४२ करोड ३४ लाखको बजेट पारित

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकाले आर्थिक बर्ष २०७९÷०८० का लागि ४२ करोड ३४ लाखको बजेट ल्याएको छ । शुक्रबार गाउँपालिकाको केन्द्र बाबियाचौरमा आयोजित १३ औँ गाउँ सभामा गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष प्रेम कुमारी खत्रीले…