पत्रको मितिबारे स्पष्ट हुनुहोस्, जसले हस्ताक्षर गर्छ उसैले मिति लेख्छ : प्रधानसेनापति शर्मा

काठमाडौँ । प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्माले अमेरिकाको ‘स्टेट पार्टनरसिप प्रोग्राम'(एसपिपी) मा सहभागि हुन नेपाली सेनाले २०७२ कात्तिक १० गते पत्र पठाएको पत्रमा हस्तलिखित मितिबारे प्रष्ट पार्नुभएको छ ।

शुक्रबार प्रतिनिधि सभाको अन्तर्रराष्ट्रिय सम्बन्ध समितिमा एमाले वरिष्ठ उपाध्यक्ष ईश्वर पोखरेलले राखेको जिज्ञासाबारे जवाफ दिँदै प्रधानसेनापति शर्माले नेपाली सेनामा जसले हस्ताक्षर गर्‍यो, उसैले मिति लेख्ने चलन रहेको स्पष्ट पार्नुभयो।

‘हाम्रो सेनामा के चलन छ भने, हस्ताक्षर गर्न बाँकी रहेका केही दिनदेखिको चिठी पत्र हुन्छन्। त्यसमा जुन दिन हस्ताक्षर गर्‍यो र जसले हस्ताक्षर गरेको हुन्छ उसैले मिति लेख्ने गरिन्छ’, उहाँले भन्नुभयो । पोखरेलले पहिलेनै पत्र तयार पारेर पछि हस्ताक्षर गरेको हो कि भन्ने आयसमा शर्माले स्पष्ट पारेका हुन्।‘मेरो कार्यालयमा अहिले पनि हिजो अस्तीदेखिका पत्र छन्। मिति लेखिएका छैनन्। हस्ताक्षर गरेर मात्र मिति राखिन्छ’, यो नेपाली सेनाको पुरानै चलन हो।’ सेतोपाटीबाट

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

म्याग्दीमा राष्ट्रिय धान दिवस तथा रोपाइँ मनाइयो (फोटो फिचर )

कृषि तथा खाद्यान्न उत्पादनलाई जोड दिनुपर्ने सरोकारवालाको भनाइ म्याग्दी । म्याग्दीमा पनि राष्ट्रिय धान दिवस मनाइएको छ । बेनी नगरपालिका कृषि शाखाको आयोजनामा १९औं राष्ट्रिय धान दिवस तथा रोपाइँ महोत्सव–२०७९ विविध कार्यक्रमको…

thumbnail

सरकारी जागिर खान शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा एक पक्राउ

काठमाडौँ । शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा प्रहरीले एक जनालाई पक्राउ गरेको छ। भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय अन्तर्गतको राष्ट्रिय सहकारी विकास बोर्डको सञ्चालक पदको नियुक्तिको लागि नक्कली प्रमाणपत्र…

thumbnail

देश विदेशका खर्चबाट अभियन्ता भेटिन्छन् तर प्रतिफल बाहिर आएको छैन : ओली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अभियन्ताहरु थुप्रै भए पनि प्रतिफल आउन नसकेको टिप्पणी गर्नुभएको छ । मदन भण्डारीको ७१ औं जन्मजयन्तीका अवसरमा आयोजित समारोहलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले यस्तो धारणा…