सरकारले पेट्रोलको मूल्य बढाएर अनैतिक काम गर्यो : यज्ञराज सुनार

काठमाडौँ । नेकपा(एमाले)का सांसद यज्ञराज सुनुवारले सरकारले पेट्रोलियम पदार्थमा मूल्यवृद्धि गरेर अनैतिक काम गरेको बताउनुभएको छ । मूल्यवृद्धि अवैधानिक भएको पनि उहाँले बताउनुभयो । शुक्रबारको प्रतिनिधि सभा बैठकमा बोल्दै उहाँले मूल्य वृद्धिको सम्बन्धमा धेरै प्रश्न र शंकाहरु उब्जिएको भन्दै उहाँले त्यसको छानविन गर्न संसदीय समिति आवश्यक रहेको उल्लेख गर्नुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो– ‘यो अनैतिक छ । यो अचाक्ली छ । यो अवैधानिक र अप्रत्यासित छ । जुन ढंगले मूल्यवृद्धि गरिएको छ, यसले केवल मन्त्रीको वा गठबन्धनवालाको मात्रै हुर्मत लिएको छैन, राजनीतिको हुर्मत लिएको छ । त्यसकारणले यो अनैतिक छ । गठबन्धन र सरकारले अनैतिक काम गरेको छ । यसमा धेरै प्रश्नहरु, शंकाहरु उठेका छन् । त्यसकारणले छानविन समिति बनाउनुपर्दछ । र सरकारले मूल्यवृद्धि फिर्ता लिनुपर्दछ ।’

जरुरी सार्वजनिक महत्वको प्रस्तावको समर्थन गर्दै नेकपा (एमाले) का सांसद गणेश पहाडीले प्रचलित कानूनको प्रावधानलाई उल्लंघन गरेर मूल्यवृद्धि गरिएको बताउनुभयो । उहाँले पेट्रोलियम पदार्थमा गरिएको मूल्यवृद्धिको असरस्वरुप अन्य विभिन्न खाद्य र गैरखाद्य वस्तुमा पनि मूल्यवृद्धि भएको उल्लेख गर्दै बजार अनुगमन हुन नसकेको बताउनुभयो । बजार अनुगमन नगरेर सरकार निकम्मा भएको उहाँको भनाई छ ।

उहाँले भन्नुभयो– ‘यो मूल्यवृद्धि प्रचलित कानूनको प्रावधानलाई उल्लंघन गरेर, जनताको सम्मानपूर्वक बाँच्न पाउने संवैधानिक अधिकारलाई कुण्ठित गर्नेगरी यो मूल्यवृद्धि गर्यो । अहिले अत्याधिक कर लागिरहेको छ, यो करलाई पनि घटाउन सकिन्छ । पेट्रोलियम पदार्थमा भएको मूल्यवृद्धिको कारणले समग्र क्षेत्रमा असर परिरहेको छ ।

बजार अनुगमन गर्न सकिरहेका छैनौँ । सरकार निकम्मा भइरहेको छ । बजार अनुगमन गर्न नसकेको कारणले गर्दाखेरी, बजारलाई अनुशासित बनाउन नसकेका कारणले गर्दाखेरी धेरै खाद्य र गैरखाद्य वस्तुहरुको मूल्यवृद्धि भइरहेको छ । त्यतातर्फ पनि त्यो मूल्यवृद्धि घटाउने तर्फपनि हामीले सोच्नुपर्ने जरुरी छ ।’उहाँले पेट्रोलियम पदार्थको साथसाथै अन्य वस्तुको मूल्यवृद्धि घटाउनतर्फ पनि ध्यान दिनुपर्ने बताउनुभयो । रातोपाटीबाट

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

म्याग्दीमा राष्ट्रिय धान दिवस तथा रोपाइँ मनाइयो (फोटो फिचर )

कृषि तथा खाद्यान्न उत्पादनलाई जोड दिनुपर्ने सरोकारवालाको भनाइ म्याग्दी । म्याग्दीमा पनि राष्ट्रिय धान दिवस मनाइएको छ । बेनी नगरपालिका कृषि शाखाको आयोजनामा १९औं राष्ट्रिय धान दिवस तथा रोपाइँ महोत्सव–२०७९ विविध कार्यक्रमको…

thumbnail

सरकारी जागिर खान शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा एक पक्राउ

काठमाडौँ । शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा प्रहरीले एक जनालाई पक्राउ गरेको छ। भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय अन्तर्गतको राष्ट्रिय सहकारी विकास बोर्डको सञ्चालक पदको नियुक्तिको लागि नक्कली प्रमाणपत्र…

thumbnail

देश विदेशका खर्चबाट अभियन्ता भेटिन्छन् तर प्रतिफल बाहिर आएको छैन : ओली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अभियन्ताहरु थुप्रै भए पनि प्रतिफल आउन नसकेको टिप्पणी गर्नुभएको छ । मदन भण्डारीको ७१ औं जन्मजयन्तीका अवसरमा आयोजित समारोहलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले यस्तो धारणा…