स्वतन्त्र पत्रकार संघमा पुनः बास्तोला

नवलपुर । स्वतन्त्र पत्रकार संघ नेपालको अध्यक्षमा कृष्णप्रसाद बास्तोला सर्वसम्मत निर्वाचित भएका छन् । संघका संस्थापक अध्यक्ष बास्तोला आदर्श समाज राष्ट्रिय दैनिकका प्रधानसम्पादक हुन्।

संघको शनिबार नवलपुरस्थित मौलाकालिका मन्दिर परिसरमा सम्पन्न चौंथो अधिवेशनले आगामी २ वर्षका लागि सर्वसम्मत नयाँ कार्यसमिति चयन गरेको हो । कार्यसमिति वरिष्ठ उपाध्यक्षमा काठमाडौंका केबि सम्राट, उपाध्यक्षमा कास्कीकी तिर्सनालक्ष्मी गुरुङ, बाँकेका नीरज गौतम र रुपन्देहीका वीरेन्द्र पाण्डे सर्वसम्मत् भए । काठमाडौंका महेशविक्रम कुँवर महासचिवमा निर्वाचित हुँदा उपमहासचिवमा मकवानपुरका सुरेश श्रेष्ठ, रत्नकाजी प्रजापति र कास्कीका कल्याण पन्त निर्वाचित भए। कोषाध्यक्षमा ललितपुरका बद्रीबहादुर दुलाल चयन भए । सहकोषाध्यक्षमा रुपन्देहीकी सीता दर्नाल छानिएकी छन् । सदस्यमा दाङका शरद शर्मा, रुपन्देहीका प्रेमबहादुर बुढाथोकी, दाङका डिलाराम भण्डारी र सुनसरीका निर्मला पोखरेल निरु, दाङका जीतसागर जिएम (जनजातितर्फ) र दीपक कुमाल (अल्पसंख्यकतर्फ) निर्वाचित भए।

फेरि अध्यक्षमा निर्वाचितपछि संघ अध्यक्ष बास्तोलाले संस्थाका सदस्यको विश्वासलाई कुठाराघात नगर्ने विश्वास दिलाए । उनले आफू सदस्यकै सल्लाह र सुझावमा अघि बढ्ने बताए । संघका ८१ सदस्य कार्यक्रममा उपस्थित थिए । संघका सल्लाहकार नारायण कार्की संयोजक रहेको समितिले निर्वाचन प्रक्रिया सम्पन्न गरेको हो।यसअघि संघको १० औं वार्षिक साधारण सभा तथा चौंथो राष्ट्रिय महाधिवेशन उद्घाटन गर्दै गैंडाकोट नगरपालिकाका प्रमुख मदनभक्त अधिकारीले स्वच्छ पत्रकारिता गरेर छवि उँचो बनाउन पत्रकारलाई सुझाव दिए । निस्वार्थ पत्रकारिताले चौंथो अंगको मर्यादा बढाउने उनको भनाइ थियो।

स्वतन्त्र पत्रकार संघ नेपालका संस्थापक अध्यक्ष कृष्णप्रसाद बास्तोलाले २०६८ सालमा नेपाल पत्रकार महासंघ कास्की शाखामा राजनीतिक भागवण्डाका आधारमा नयाँ समिति बनाइएपछि त्यसविरुद्ध आन्दोलित पत्रकारले स्वतन्त्र पत्रकार संघ गठन गरेको स्मरण गराए । संघ हाल २८ जिल्लामा बिस्तारित भइसकेको जानकारी पनि बास्तोलाले सो अवसरमा दिए । सो अवसरमा संघले विभिन्न पत्रकारलाई पुरस्कृत गरेको थियो। आदर्शसमाजबाट

 

 

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

सरकारी जागिर खान शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा एक पक्राउ

काठमाडौँ । शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा प्रहरीले एक जनालाई पक्राउ गरेको छ। भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय अन्तर्गतको राष्ट्रिय सहकारी विकास बोर्डको सञ्चालक पदको नियुक्तिको लागि नक्कली प्रमाणपत्र…

thumbnail

देश विदेशका खर्चबाट अभियन्ता भेटिन्छन् तर प्रतिफल बाहिर आएको छैन : ओली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अभियन्ताहरु थुप्रै भए पनि प्रतिफल आउन नसकेको टिप्पणी गर्नुभएको छ । मदन भण्डारीको ७१ औं जन्मजयन्तीका अवसरमा आयोजित समारोहलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले यस्तो धारणा…

thumbnail

काठमाडौंको फोहोर दुई दिन बञ्चरेडाँडामा नलैजाने

काठमाडौँ । सिसडोलदेखि बञ्चरेडाँडासम्म जाने बाटो मर्मतको काम गर्नुपर्ने भएकाले आज र भोलि काठमाडौं उपत्यकाको फोहोर व्यवस्थापन कार्य प्रभावित हुने भएको छ। नुवाकोटको सिसडोलमा यसअघि थुपारिएको फोहोरको कारण बञ्चरेडाँडासम्म गाडी आउनरजानका लागि…