सडकको मापदण्ड र नक्साङ्कनको अन्यौलता हटाउन सांसद केसीको माग

बेनी मंगलबार माघ १५ गते । गण्डकी प्रदेशका सांसद बिनोद केसीले कालीगण्डकी कोरीडोर अन्तरगत मालढुङ्गा–बेनी खण्डको सडकको मापदण्ड र नक्साङकन सम्बन्धी अन्यौलता हटाउन माग गर्नुभएको छ ।

गण्डकी प्रदेश सभाको मंगलबारको बैठकमा बिशेष समय लिएर बोल्नुभएका म्याग्दी प्रदेश सभा क्षेत्र क बाट निर्वाचित सांसद केसीले मालढुङ्गा देखि बेनी सम्मको सडक पर्वत अथवा बागलुङ कुन जिल्ला भएर म्याग्दी जोडिने भन्ने अन्यौलताका कारण स्थानीयबासी समस्यामा परेको विषय उठाउनुभयो ।

उहाँले कोरिडोरको सडक कताबाट लैजाने भन्ने विषयमा छिटो नक्साङकन् गरेर सडकको मापदण्डको विषयमा स्पष्ट बनाउन प्रदेश सरकार र सम्बद्ध निकायको ध्यानाकर्षण गराउनुभयो । सडकको नक्साङकन नहुँदा सडक छेउछाउका बासिन्दाहरु घरजग्गा धितो राखेर बैङ्क तथा वित्तिय संस्थाको सुबिधा उपभोग गर्नबाट बञ्चित भएको गुनासो बढेको छ ।

साथै सांसद केसीले बेनी–जोमसोम–कोरला सडक आयोजनाको काम सुस्त भएको उल्लेख गर्दै तिब्रता दिन सरकारको ध्यानाकर्षण गराउनुभयो । सडक विस्तारका क्रममा जोखिम र संकटमा परेका संसारकै गहिरो अन्धगल्छी, भुरुङ्ग तातोपानी कुण्ड लगायत पर्यटकीय स्थलहरुको संरक्षणमा पनि ध्यानाकर्षण गराउनुभयो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

सरकारी जागिर खान शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा एक पक्राउ

काठमाडौँ । शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा प्रहरीले एक जनालाई पक्राउ गरेको छ। भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय अन्तर्गतको राष्ट्रिय सहकारी विकास बोर्डको सञ्चालक पदको नियुक्तिको लागि नक्कली प्रमाणपत्र…

thumbnail

देश विदेशका खर्चबाट अभियन्ता भेटिन्छन् तर प्रतिफल बाहिर आएको छैन : ओली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अभियन्ताहरु थुप्रै भए पनि प्रतिफल आउन नसकेको टिप्पणी गर्नुभएको छ । मदन भण्डारीको ७१ औं जन्मजयन्तीका अवसरमा आयोजित समारोहलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले यस्तो धारणा…

thumbnail

काठमाडौंको फोहोर दुई दिन बञ्चरेडाँडामा नलैजाने

काठमाडौँ । सिसडोलदेखि बञ्चरेडाँडासम्म जाने बाटो मर्मतको काम गर्नुपर्ने भएकाले आज र भोलि काठमाडौं उपत्यकाको फोहोर व्यवस्थापन कार्य प्रभावित हुने भएको छ। नुवाकोटको सिसडोलमा यसअघि थुपारिएको फोहोरको कारण बञ्चरेडाँडासम्म गाडी आउनरजानका लागि…