निर्माण व्यवसायी संघ म्याग्दीमा समानान्तर कार्यसमिति घोषणा

सन्तोष गौतम

बेनी आईतबार माघ २० गते । निर्माण व्यवसायी संघ म्याग्दीको दसौ अधिवेशनको निर्वाचन प्रक्रियामा भाग नलिएका व्यवसायीहरुले आइतबार साँझ समानान्तरण कार्यसमिति घोषणा गरेका छन् । यती होटलमा भएको असन्तुष्ट व्यवसायीहरुको भेलाले गोपालप्रसाद भट्टचनको अध्यक्षतामा १७ सदस्यीय समानान्तरण समिति घोषणा गरेका हुन् । यसअघि आइतबार बिहान संघकै सभाहलमा निर्वाचन प्रक्रिया मार्फत नारायण जिसीको अध्यक्षतामा कार्यसमिति चयन गरिएको थियो ।

समानान्तर समितिको बरिष्ठ उपाध्यक्षमा प्रदिप सापकोटा, उपाध्यक्षमा नरसिङ खत्री, धनकुमार पुर्जा, महासचिमा इन्द्रबहादुर बानिया ९रवी०, सचिवमा प्रविन सापकोटा र कोषाध्यक्षमा दोजेन्द्र फगामी रहनुभएको छ । सदस्यहरुमा भरत उपाध्याय, दलबहादुर खत्री, नरेश पुन, धनबहादुर बुढा, बुद्धिबहादुर कार्की, हिक्मत गर्बुजा, लोकबहादुर खड्का, जंगबहादुर भण्डारी, इञ्जिनियर सोनाली क्षेत्री र शिवकुमार भट्टचन रहनुभएको छ ।

संघका पूर्व अध्यक्ष अमर बानियाको अध्यक्षतामा भएको सो भेलामा पूर्व अध्यक्ष कृष्णकुमार शेरचनले जिसी पक्षको कार्यशैलीप्रती असन्तुष्टि जनाउदै बाध्य भएर समिति बनाएको बताउनुभयो ।

सल्लाहकार कृष्णकुमार विश्वकर्माले साना ब्यवसायीको संरक्षणका लागि गठन भएको समितिलाई जसरी पनि बैधता दिने दावी गर्दै बालक्लबले जस्तो पनि प्रक्रिया पुरा नगरी चयन भएको कार्यसमिति अबैध भएको तर्क गर्नुभयो । ८९ जना मध्य ४९ जना आफूहरुको पक्षमा रहेको दावी गर्नुभयो ।

अर्का सल्लाहकार हेमराज शर्माले जिसी नेतृत्वको कार्यकालमा समयमा साधारणसभा गर्न नसकेको, साधारणसभामा फर्जी हिसाब देखाएको, बहुमत सदस्यहरुलाई साधारणसभा र अधिवेशनमा सहभागि नगराएको कारण नयाँ समिति बनाएको बताउनुभयो ।

भट्टचनले संघको इतिहाँस रक्षा, व्यवसायिक हक हित र संस्थागत विकासका लागि अघि बढ्ने घोषणा गर्नुभयो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

इनार सफा गर्ने क्रममा डुबेर सुर्खेतमा एक जनाको मृत्यु

सुर्खेत । इनारमा डुबेर सुर्खेतमा एक जनाको मृत्यु भएको छ। जिल्लाको भेरीगंगा नगरपालिका–१० तोलीखोलामा इनार सफा गर्न गएको एक जनाको डुबेर मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुर्खेतले जनाएको छ। प्रहरीका अनुसार भेरीगंगा…

thumbnail

बाटोमा हिँडिरहेका डाक्टरलाई कुटे ट्राफिक प्रहरीले

ललितपुर । ललितपुरको पुल्चोकस्थित आरोग्य प्रतिष्ठानमा कार्यरत एक जना डाक्टरलाई ट्राफिक प्रहरीले कुटेका छन् । आइतबार राति पौने ९ बजे ड्युटी सकेर घर फर्किरहेका (मेडिकल अफिसर) डाक्टर कुलबहादुर घिसिङमाथि ट्राफिक प्रहरी जवान…

thumbnail

रोपाइँ गर्ने क्रममा चट्याङ लागेर किसानको मृत्यु

धनगढी । कैलालीमा चट्याङ परेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । कञ्चनपुरको कृष्णपुर नगरपालिकाका-५ का ४८ वर्षीय पुनाराम चौधरीको चट्याङ लागेर मृत्यु भएको हो। मंगलबार बिहान गोदावरी नगरपालिका–३ मालाखेतीमा रेडियन्ट ग्यास कम्पनी…