नेकपाका स्वर्गीय नेताद्वयको सम्झनामा श्रद्धाञ्जली–सभा

प्रताप बानियाँ
म्याग्दी,सोमबार फागुन २० गते । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) म्याग्दीको आयोजनामा आइतबार सदरमुकाम बेनीमा श्रद्धाञ्जली–सभा सम्पन्न भएको छ । नेकपा नेता भरतमोहन अधिकारी तथा वर्तमान सरकारका संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्ययन मन्त्री रविन्द्र अधिकारीको सम्झनामा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम गरिएको हो ।

स्वर्गीय नेताद्वयको तस्विरमा माल्यार्पण गर्दै नेकपाका गण्डकी प्रदेश कमिटी सचिव गोविन्द नेपालीले पार्टीका नेता र कार्यकर्ताको बलिदानबाट नै पार्टी निर्माण भएको बताएका छन् । उनले देशमा भएको विभिन्न आन्दोलन र राजनीतिक क्रान्तिमा होनहार योद्धाहरु गुमाउनुपरेको सम्झना गर्दै स्वर्गीय नेताहरुले देखाएको बाटो र सपनालाई पूरा गर्नुपर्ने बताए ।

नेकपाका जिल्ला संयन्त्र सदस्य गोविन्द पौडेलले दलाल र सामन्तवादलाई परास्त गरी अघि बढ्नुपर्ने विकल्प नभएको बताएका थिए । गण्डकी प्रदेशका सांसद विनोद केसीले देशले होनहार र सक्षम नेताहरु गुमाउनुपर्दा पीडा महशुस भएको बताए । नेकपा जिल्ला संयन्त्र सदस्य हरिकृष्ण श्रेष्ठ र बालकृष्ण सुवेदीको सञ्चालनमा सम्पन्न कार्यक्रममा नेता तथा कार्यकर्ताहरुले स्व. नेताद्वयको तस्बिरमा अबिरको टिका लगाउँदै फुल चढाएका थिए ।

तत्कालीन नेकपा एमालेको २०५१ सालमा बेनको ९ महिने सरकारको अर्थमन्त्री बनेका नेता भरतमोहन अधिकारी बिक्रम संवत १९९३ साल बैशाख २२ गते जन्मिएका थिए । विगत लामो समयदेखि श्वासप्रश्वास लगायतका रोगबाट ग्रसित अधिकारीको शनिबार राती साढे ९ बजे उपचारकै क्रममा ह्याम्स अस्तालमा निधन भएको हो । उनले पहिलोपटक अर्थमन्त्री बन्दा ‘आफ्नो गाउँ, आफै बनाऔं’, वृद्धभत्ता, नौ ‘स’ जस्ता लोकप्रिय कार्यक्रमहरु ल्याएर एमालेलाई लोकप्रिय बनाएका थिए ।

यसैगरी कास्की क्षेत्रनम्बर २ बाट चुनाव जितेर प्रतिनिधिसभा सदस्य बनेका पर्यटनमन्त्री अधिकारी २०२६ साल बैशाख २२ गते जन्मिएका उनको गत मङ्गलबार हेलिकप्टर दुर्घटनामा परेर निधन भएको हो । तेह्रथुमको चुहानडाँडामा बन्न लागेको विमानस्थलको अवलोकन कार्यक्रमपश्चात् ताप्लेजुङको पाथीभरा मन्दिर दर्शन गरेर फर्किने क्रममा दुर्घटनामा परेर उनीसहित ७ जनाको निधन भएको थियो । मन्त्री अधिकारीले पनि नेपालमा पर्यटन बढाउन र विमानस्थल विस्तार तथा सुधारका लागि थुप्रै कामहरुको थालनी गरेका थिए ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

अफगानिस्तानका भूकम्प पीडितहरुलाई राष्ट्रसङ्घीय एजेन्सीहरूको सहयोग

एजेन्सी । अफगानिस्तानका भूकम्प पीडितहरुका लागि संयुक्त राष्ट्रसङ्घीय एजेन्सीहरूले सहयोग गरिरहेका राष्ट्रसङ्घीय प्रवक्ताले जानकारी दिएका छन् । राष्ट्रसङ्घका महासचिव एन्टोनियो गुटर्रेसका प्रवक्ता स्टेफान डुजारिकले दिएको जानकारीअनुसार संयुक्त राष्ट्रसङ्घीय निकायहरुले अफगानिस्तानका भूकम्प पीडितहरुलाई…

thumbnail

पत्नीको घाँटी थिचेर हत्या, पति र ससुरा पक्राउ

धनुषा । पत्नीको घाँटी थिचेर हत्या गरेको आरोपमा प्रहरीले पति र ससुरालाई पक्राउ गरेको छ । धनुषाको शहिदनगर नगरपालिका–८ नाथपट्टीकी गौरीदेवी मण्डलको घाँटी थिचेर हत्या गरेको आरोपमा उनका पति रामचन्द्र मण्डल खत्वे…

thumbnail

मृत्यु भएको साढे २ महिनापछि अमृताको अन्त्येष्टि हुँदै

बुटवल । शंकास्पद मृत्यु भएकी रूपन्देहीको तिलोत्तमा नगरपालिका वडा नं २ जानकी नगरकी अमृता खत्री टण्डनको साढे २ महिनापछि अन्त्येष्टि गरिँदैछ । घर पक्षले अमृताको छोराको शिक्षा–दीक्षाका लागि १४ लाख रुपैयाँ दिने…