पौडी खेल्दा वेपत्ता बालकको शब फेला

बेनी शनिबार चैत्र २ गतेे । बेनी स्थित म्याग्दी नदीमा पौडी खेल्ने क्रममा वेपत्ता भएका एक बालकको चार दिनपछि सव फेला परेको छ । गत बुधवार म्याग्दी नदीमा पौडी खेल्ने क्रममा खोलाले बगाएर बेपत्ता भएका अन्नपूर्ण गाउँपालिका ८ राम्चे काफलडाँडा घर भई हाल बेनी नगरपालिका ७ मंगलाघाटमा बस्दै आएका १५ वर्षका हेमचन्द्र गर्बुजाको शनिवार सब फेला परेको हो ।

स्थानीय बौद्ध युवा क्लबका युवाहरुको सक्रियतामा स्थानीय, प्रहरी लगायतको समन्वयमा नदीमा खोजी गर्दा गर्वुजाको सब फेला परेको हो । शसस्त्र प्रहरीको गोताखोर टोलीले नदीभित्रै पसेर घटनास्थलमा खोजेपनि सो स्थानमा सब नभएको निष्कर्ष निकालेको थियो ।

मंगलाघाटको प्रहरी बिट नजिकै म्याग्दी नदीमा गर्बुजाको शव भेटिएको हो । मंगलाघाटको वौद्ध युवा कल्व र स्थानीयबासीहरुको पहलमा शव भेटाएर प्रहरी मार्फत आफन्तलाई जिम्मा लगाएको बेनी सामुदायिक माविका शिक्षक सचिन शाक्यले जानकारी दिनुभयो । नेपाली सेना र प्रहरीका साथै बिहीबार शसस्त्र प्रहरीको तालिमप्राप्त गोटाखोरको टोली ल्याएर खोजी गरिएपनि गर्बुजाको शव भेटिएको थिएन् । क्लवका अध्यक्ष विजय किसानको नेतृत्वमा शुक्रबार र शनिबार डुवेको भनिएको क्षेत्रमा डोजर परिचालन गरेर खोजी गरिएको थियो ।

नदी भित्र हिलोमा गाडीएको अवस्थामा शव भेटाएको खोजीमा संलग्न अस्लिम खानले बताउनुभयो । प्रत्येक्ष दर्शीहरुको भनाईको आधारमा शनिवार विहानैबाट खोजी कार्य गर्दा दिउँसो ढुंगामा च्यापिएको अबस्थामा युवाहरुले सब फेला पारेपछि स्काभेटरको प्रयोग गरि सबलाई बाहिर निकालिएको थियो । गर्वुजाको सबलाई शनिवार नै सब परिक्षण गरि आफन्तको जिम्मा लगाईएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय म्याग्दीका प्रहरी नायव उपरिक्षक महेन्द्रप्रसाद मरासिनीले बताउनुभयो ।

शव खोजीमा सहयोग गर्ने र गोटाखोर टोलीले भेटाउन नसकेको शव भेटाएको भन्दै गर्बुजाका आफन्तले क्लवलाई २५ हजार रुपैयाँ सहयोग गरेका छन् । गर्बुजासँगै पौडी खेल्दा डुवेका बेनपा ७ महारानीथानका १६ वर्षीय निलप्रसाद छन्त्याललाई उद्धार गरेर प्राथमिक उपचार पछि आफन्तको जिम्मा लगाएको थियो । गर्बुजा र छन्त्याल बेनी सामुदायिक माविको कक्षा ९ मा अध्ययनरत विद्यार्थी हुन् ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

च्याउ खाँदा बुटवलमा १९ जना बिरामी

बुटवल । जंगलबाट ल्याएको च्याउ खाँदा बुटवलमा १९ जना बिरामी भएका छन् । उनीहरू सबै बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नम्बर १२ नयाँ गाउँका हुन् । बिरामी हुनेहरू मध्ये ६ जनाको अवस्था गम्भीर रहेको…

thumbnail

इनार सफा गर्ने क्रममा डुबेर सुर्खेतमा एक जनाको मृत्यु

सुर्खेत । इनारमा डुबेर सुर्खेतमा एक जनाको मृत्यु भएको छ। जिल्लाको भेरीगंगा नगरपालिका–१० तोलीखोलामा इनार सफा गर्न गएको एक जनाको डुबेर मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुर्खेतले जनाएको छ। प्रहरीका अनुसार भेरीगंगा…

thumbnail

बाटोमा हिँडिरहेका डाक्टरलाई कुटे ट्राफिक प्रहरीले

ललितपुर । ललितपुरको पुल्चोकस्थित आरोग्य प्रतिष्ठानमा कार्यरत एक जना डाक्टरलाई ट्राफिक प्रहरीले कुटेका छन् । आइतबार राति पौने ९ बजे ड्युटी सकेर घर फर्किरहेका (मेडिकल अफिसर) डाक्टर कुलबहादुर घिसिङमाथि ट्राफिक प्रहरी जवान…