आर्थिक मालिका गाउँपालिका म्याग्दी शिक्षा

समाजसेवी रोका मगरद्धारा मालिका आधारभुत विद्यालयलाई १ लाख रुपैयाँ सहयोग

बेनी मंगलबार फागुुन २८ गते । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिका–६ दुखूबेशी निवासी हाल संयुक्त अधिराज्य बेलायत (युके ) मा कार्यरत समाजसेवी एवम् चन्दादाता दल बहादुर रोका मगरले दुर्गम गाउँको विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग गर्नुभएको छ । दुखुलेक स्थित मालिका आधारभुत विद्यालयलाई समाजसेवी एवम् चन्दादाता रोका मगरले १ लाख रुपैयाँ सहयोग गर्नुभएको हो ।

समाजसेवी एवम् चन्दादाता रोका मगरले गत शुक्रबार विद्यालयमा आयोजित एक कार्यक्रमका विच सहयोग रकम विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष ओम रोका मगर र प्रअ पहल बहादुर रोका मगरलाई हस्तान्तरण गर्नुभएको हो ।

सहयोग रकम हस्तान्तरण गर्नुहँुदै समाजसेवी एवम् चन्दादाता राेका मगरले दुर्गम क्षेत्रमा रहेको विद्यालयमा शैक्षिक गुणस्तर बृद्धि , गरिब विपन्न विद्यार्थिहरुलाइृ छात्रबृतिमा सघाउने, भौतिक पुर्वाधार निर्माण र प्राविधिक शिक्षाको विकासका लागि आर्थिक सहयोग गरिएको बताउनुभयो । प्रवासमा रहेर पनि ग्रामिण क्षेत्रको विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग गरि ठुलो योगदान दिएको बताउँदै प्रअ रोका मगरले समाजसेवी एवम् चन्दादाता रोका मगर प्रति धन्यवाद तथा आभार व्यक्त गुर्नभयो ।

आधारभुत तहको एक देखी कक्षा आठ पढाई हुने प्रअ रोका मगरले जानकारी दिनुभयो । दुर्गम ठाउँ र आवश्यक शिक्षकको दरबन्दी व्यवस्था नहुँदा निजि श्रोतका शिक्षकलाई तलब जुताउन विद्यालयलाई ठुलो आर्थिक भारको समस्या पर्ने गरेको प्रअ रोका मगरको भनाई छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

कलेजो रोगी दर्जीलाई समाजसेवी गौचनद्धारा आर्थिक सहयोग,उपचारमा सहयोग गर्न अपिल

बेनी । कलेजो रोगबाट पीडित धवलागिरी गाउँपलिका–७ की अनिता दर्जीलाई नेपाली कांग्रेस, म्याग्दीकी नेतृ तथा समाजसेवी विमला गौचनले आर्थिक सहयोग गर्नुभएको छ । लामो समयदेखी कलेजो रोगबाट पीडित दर्जीलाईको आर्थिक अवस्था कमजोर…

thumbnail

कोरोनाका कारण नेपालमा २२ प्रतिशतले गुमाए रोजगारी

काठमाडौं । कोरोना भाइरसका कारण नेपालमा २२.५ प्रतिशतले रोजगारी गुमाएका छन्। नेपाल राष्ट्र बैंकको अध्ययनअनुसार सरकारले चैत्र ११ गते लकडाउन घोषणा गरेसँगै रोजगारी गुमाउने क्रम सुरु भएको हो।केन्द्रीय तथ्यांक विभागका अनुसार नौ…

thumbnail

बाढी पहिरो पीडितका लागि प्रवासबाट साढे ३ लाख रुपैयाँ बढी सहयोग

बेनी । प्रवासमा रहेका दग्नाम–दर्मिजा लगायत म्याग्दीलीहरुले जिल्लाका बाढी पहिरो पीडितका लागि साढे तीन लाख रुपैयाँ बढी सहयोग आर्थिक सहयोग गरेका छन् । दग्नाम–दर्मिजा समाज गलेश्वर– बेनीका सचिव धनिलाल गर्बुजाको नेतृत्वमा म्याग्दीका…