बास्कुनामा बाढीले सडक,खानेपानी र सिचाई आयोजनामा क्षति

बेनी बुधबार बैशाख ४ गते । बेनी नगरपालिका -४ बास्कुनामा मंगलबारको बर्षापछि आएको बाढीले सडक, खानेपानी र सिचाई आयोजनामा क्षति पु¥याएको छ ।

भकिम्ली हुदै आउने छहरेखोलामा आएको बाढीले हाडेभिर–बरंजा सडक, बास्कुना खानेपानी र सिचाई आयोजनामा क्षति पु¥याएको हो ।

बाढीले सडक बगाएपछि बेनी देखि बगरफाँट सुर्केमेला बास्कुना थामडाँडा हुदै मंगला गाउँपालिकाको ३ र ४ नम्बर वडामा पर्ने बरंजा जोड्ने हाडेभिर–बरंजा सडक अवरुद्ध भएको छ ।
यसैगरी बास्कुना खानेपानी आयोजनाको इन्टेक र पाँच सय मिटर पाइप बगाएको उपभोक्ता समितिका सचिव शेरबहादुर खत्रीले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार ५०० एमएमको दुई सय ५०, एक इञ्चको डेड सय र ३२ एमएमको एक सय मिटर पाइप बाढीले बगाएको छ ।

सुन्तला खेतीको पकेट क्षेत्र बास्कुनामा सिचाई आयोजनाको पाइप पनि बाढीले बगाएको छ । ४१ घरधुरीमा खानेपानी आपूर्ती बन्द भएको छ ।

बाढीले पु¥याएको क्षतिका बारेमा बेनी नगरपालिकाका प्रमुख हरिकुमार श्रेष्ठ, बेनपा ४ का वडा अध्यक्ष गोविन्द पौडेल, ३ का अध्यक्ष पदम पुन लगायत जनप्रतिनिधी र सुरक्षा निकायलाई जानकारी गराएको स्थानीयले बताएका छन् ।

हाँडेभिर–बरंजा सडक उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष राजु गुरुङले सडक मर्मत गरेर सञ्चालनको पहल गरिएको बताउनुभयो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

बेनी नगरपालिकाले ल्यायो ७३ करोड २२ लाख रुपैयाँको बजेट, उत्पादन र शिक्षामा जोड

सभामा छलफलपछि संशोधनसहित बजेट आजै पारित म्याग्दी ।म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाले आगामी आर्थिक वर्ष २०७९÷८० का लागि आज (शुक्रवार) आफ्नो बजेट, नीति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गरेको छ । ‘कृषि, पर्यटन र पूर्वाधार, स्वच्छ,…

thumbnail

बेनी नगरपालिका –७ मा सम्मान र योजना प्राथमिकीकरण

बेनी । बेनी नगरपालिका–७, मा शनिबार आगामी आर्थिक वर्ष २०७९÷८० मा सञ्चालन हुने योजना प्राथमिकीकरण र सम्मान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।नगरपालिका, प्रदेश र संघीय सरकारमा माग गर्ने योजना छनौटका लागि आयोजित…

thumbnail

बाँझो जग्गा उपयोगमा ल्याउन गर्न घरेलु उद्योग महासंघको माग

म्याग्दी । नेपाल घरेलु तथा साना उद्योग महासंघ म्याग्दीले बाँझो जग्गामा युवाहरुलाई परिचालन गरि उपयोगमा ल्याउन माग गरेको छ । सोमबार बेनी नगरपालिकाका प्रमुख सुरत केसीलाई ज्ञापन पत्र बुझाउँदै महासंघ म्याग्दीका अध्यक्ष…