मुनामा माविस्तरीय निबन्ध लेखन प्रतियोगिता

प्रताप बानियाँ/म्याग्दी, बुधबार जेठ १५ गते । पश्चिम म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिका–३, मुनामा मङ्गलबार माविस्तरीय निबन्धलेखन प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । ‘विद्यालयको स्वास्थ्य र सरसफाई, महिनावारी स्वच्छता कायम गरे हुन्छ सबैको भलाई’ शीर्षकमा माध्यमिक विद्यालयस्तरीय निबन्धलेखन प्रतियोगिता गरिएको हो ।

विश्व महिनावारी दिवसको अवसर पारेर कदम म्याग्दीको आयोजना, गुड नेबर्स इन्टरनेशनल नेपालको आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोग र धवलागिरी गाउँपालिकाको समन्वयमा कार्यक्रम गरिएको आयोजकले जनाएका छन् । कुल ६ जना सहभागी निबन्धलेखन प्रतियोगितामा बुद्धी विकास मावि मुदीका कक्षा ९ मा अध्ययनरत छात्रा ममिता वि.क. प्रथम, धनजनता माविका छात्रा नानुमाया सुनार द्वितीय र चन्द्रज्योति मावि खिबाङका छात्रा ईशा घर्ती तृतीय भएका छन् ।

कार्यक्रमको उद्घाटन गर्दै धौलागिरी गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष रेशम छन्त्यालले महिनावारी स्वच्छता कायम गरे रोगबाट मुक्त भई लामो आयु बाँच्न सकिने बताए । उनले पाठेघरको समस्या, यौन संक्रमित जस्ता समस्याका कारण विद्यालय उमेर समूहका किशोरीहरुले विद्यालय छाड्ने हुँदा महिनावारीको समयमा सरसफाई र खानपानमा विशेष ध्यान दिनुपर्ने बताएका छन् ।

कार्यक्रममा कदम म्याग्दीका डाइरेक्टर मुक्ती ढुङ्गानाले महिनावारी हुनु कुनै पाप नभई ईश्वरीय बरदान भएकाले लैङ्गिक समानता कायम गर्न पुरुषले नै महिलाको समस्याको समाधान गर्न सहयोग गर्नुपर्नेमा जोड दिए । प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत गोविन्द सुनारले सचेतनामूलक कार्यक्रमले समुदायका महिलाहरुको समस्याहरुलाई न्युनीकरणमा सहयोग पु¥याउने बताए ।

कार्यक्रमको अवसरमा स्वास्थ्य, सरसफाई र महिनावारीसम्बन्धी चेतनामूलक सन्देश बोकेका निबन्धलेखन तथा वाचन गरिएको थियो । कार्यक्रमको विषयमा वुद्धी विकास माविका शिक्षक चिरञ्जीवी पौडेलले जानकारी गराएका थिए । महिनावारी स्वच्छतासम्बन्धी नारा लगाउँदै गाउँ परिक्रमा समेत गरिएको थियो । कार्यक्रम धवलागिरी–३, मुनाका वडा अध्यक्ष पुर्म पुनको अध्यक्षता र कदम म्याग्दीका जनस्वास्थ्य सहायक निरमाया मिजारको सञ्चालनमा सम्पन्न भएको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

धवलागिरी गाउँपालिकाको ४० करोड ४९ लाख ४९ हजार रुपैयाँ बजेट पारित

म्याग्दी । म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिकामा कुल  ४० करोड ४९ लाख ४९ हजार रुपैयाँको बजेट पारित भएको छ । गाउँपालिकाको केन्द्र मुनामा सम्पन्न १६ औँ गाउँ सभामा अध्यक्ष प्रेमप्रसाद पुनले प्रस्तुत गर्नुभएको आगामी…

thumbnail

दुर्गम खाम्लामा सडक पुग्यो

म्याग्दी । म्याग्दीको दुर्गम धवलागिरि गाउँपालिका –४, स्थित खाम्लामा सडक पुगेको छ । यस क्षेत्रमा निर्माण हुने तीनवटा जलविद्युत आयोजनाले संयुक्त रुपमा मालिका गाउँपालिका –७, खारादेखि खाम्लासम्म १० किलो मिटर सडकको ट्रयाक…

thumbnail

धवलागिरी गाउँपालिकामा आइतबार बिदा नहुने

बेनी ।म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिकाले आईतबार सार्वजनिक विदा नदिने भएको छ ।मुनामा गाउँपालिका अध्यक्ष प्रेमप्रसाद पुनको अध्यक्षतामा सोमबार बसेको कार्यपालिकाको पहिलो बैठकलले गाउँपालिकाकाको कार्यालय, वडा कार्यालय र विद्यालय शनिबार बाहेक आईतबार देखि शुक्रबारसम्म…