रत्नेचौरमा मगर भाषा संरक्षण सम्बन्धी कक्षा सञ्चालन

बेनी,बुधबार जेठ १५ गते ।म्याग्दीको बेनी नगरपालिका–१, रत्नेचौरस्थित भानु माध्यमिक विद्यालयमा बुधबारदेखि मगर भाषा कक्षा सुरु भएको छ । मगर भाषा संरक्षण गर्ने उद्देश्यसहित रत्नेचौरमा मगर भाषाको कक्षा सञ्चालन गरिएको हो ।

जनजातिको भाषा र संस्कृतिको संरक्षण गर्ने उद्देश्यका साथ मगर भाषासम्बन्धी कक्षा आयोजना गरिएको मगर संघले जनाएको छ ।

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै नेपाल मगर संघका केन्द्रीय उपाध्यक्ष दलबहादुर विरकठ्ठा मगरले भाषा, कला र संस्कृति राष्ट्रको गहना भएकाले यसको सबैले संरक्षण गर्नुपर्ने आवश्यकता रहेको बताएका छन् । उनले नेपालको विकास निर्माणमा मगर समुदायले विशेष योगदान पु¥याएको भन्दै राज्यले उचित तरिकाले सम्मान गर्नुपर्ने माग गरेका थिए ।

कार्यक्रम मगर भाषा संरक्षण अभियानका संयोजक तिलकबहादुर थापामगरको अध्यक्षता र सस्तविर थापाको सञ्चालनमा सम्पन्न भएको थियो । रत्नेचौरका अन्य विद्यालयहरुमा पनि मगर भाषाको कक्षा सञ्चालनको तयारी गरिएको जनाइएको छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

बेनी नगरपालिकाले ल्यायो ७३ करोड २२ लाख रुपैयाँको बजेट, उत्पादन र शिक्षामा जोड

सभामा छलफलपछि संशोधनसहित बजेट आजै पारित म्याग्दी ।म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाले आगामी आर्थिक वर्ष २०७९÷८० का लागि आज (शुक्रवार) आफ्नो बजेट, नीति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गरेको छ । ‘कृषि, पर्यटन र पूर्वाधार, स्वच्छ,…

thumbnail

बेनी नगरपालिका –७ मा सम्मान र योजना प्राथमिकीकरण

बेनी । बेनी नगरपालिका–७, मा शनिबार आगामी आर्थिक वर्ष २०७९÷८० मा सञ्चालन हुने योजना प्राथमिकीकरण र सम्मान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।नगरपालिका, प्रदेश र संघीय सरकारमा माग गर्ने योजना छनौटका लागि आयोजित…

thumbnail

बाँझो जग्गा उपयोगमा ल्याउन गर्न घरेलु उद्योग महासंघको माग

म्याग्दी । नेपाल घरेलु तथा साना उद्योग महासंघ म्याग्दीले बाँझो जग्गामा युवाहरुलाई परिचालन गरि उपयोगमा ल्याउन माग गरेको छ । सोमबार बेनी नगरपालिकाका प्रमुख सुरत केसीलाई ज्ञापन पत्र बुझाउँदै महासंघ म्याग्दीका अध्यक्ष…