मासिक १२ हजार खर्चिएर बेनपा ६ को कार्यालय ७ मा किन ?

साधन राम्जाली /बेनी ,बुधबार जेठ २९ गते ।
जनप्रतिनिधि र कर्मचारीलाई अचाक्ली भत्ता र सुविधा बाडेको बेनी नगरपालिकाले वडा नम्बर ६ को कार्यालय ७ नम्बर वडा विरेन्द्रचोकबाट सञ्चालन गरेको छ । वडावासीहरुलाई आफ्नै वडाबाट सेवाप्रवाह गर्नुका साटो मासिक रुपमा १२ हजार रुपियाँ नगरपालिकालाई आर्थिक भार पर्ने गरी विरेन्द्रचोकबाट कार्यालय सञ्चालन गरेको हो ।


स्थानीय तहको निर्वाचन भएर दुइवर्ष वितिसक्दा पनि ६ नम्बर वडा कार्यालय गाउँ फर्किएको छैन । आफ्नै वडामा कार्यालय स्थापना गरेर सेवाप्रवाह गर्न स्थानीयवासीहरुले गरेको अनुरोधलाई वेवास्ता गर्दै दुइवर्ष देखि ७ नम्बर वडा बेनीबजारमा कार्यालय राखिएको हो ।

वडाबाट कार्यालय संचालन नहुँदा स्थानीयबासीहरुले सास्ती व्यहोरेका छन् । बेनपा ७ मा सम्पर्क कार्यालयका नाममा वडा कार्यालय नै सञ्चालन गरिएको छ । संघियता कार्यान्वयन संगै घरदैलोमै सेवा सुविधा पाउने आशमा बसेका वडाबासीहरु सामान्य काम कारबाही, सेवा तथा सुविधाका लागि अर्को वडामा धाउनु परेको स्थानीइवासीहरुले गुनासो गरेका छन् । संघियताको अनुभुती गर्न पाएका छैनौं पटक पटक कार्यालय सार्न अनुरोध गर्दा जनप्रतिनिधिले वेवस्ता गरेका छन् स्थानीय युवा सुनिलबहादुर बानिायँले भन्नुभयो ।

सम्पर्क कार्यालयको नाममा जनप्रतिनिधिको सुविधाका लागि अर्कै वडाबाट सेवा संचालन हुँदा वडा बासीहरुलाई सास्ती हुनुका साथै जनताले तिरेको कर भाडाको रुपमा अनावश्यक खर्च हुने गरेको स्थानीय युवा स बानियाँले बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो ‘वडा कार्यालयको सेवा प्रवाह वडाबाट नै संचालन नहुँदा हामिले सामान्य सेवा लिन पनि बेनी बजार धाउनुपर्ने बाध्यता छ ।, वडा कार्यालय वडा नं ६ बाट नै संचालन हुनुपर्छ ।’ उहाँले भन्नुभयो ।

यता वडा अध्यक्ष कृष्ण बानियाँले भने वडाको भुगोल ठुलो र छरिएर रहेकाले जनताको सेवा सुविधालाई लक्षित गरि बेनपा ७ मा सम्पर्क कार्यालय स्थापना गर्न बाध्य भएको बताउनुभयो । उहाँले चुनावमा जनतासामु गरेको प्रतिबद्धता अनुसार नै सम्पर्क कार्यालय बेनीबाट संचालन गरिएको बताउनुभयाे ।

मुख्य कार्यालय वडाको अर्थुङ्गेमा नै स्थापना गर्न लागेको बताउनुहुँदै वडा कार्यालय स्थापना भए पनि वडाबासीको सेवा सुविधाका लागि सम्पर्क कार्यालय भने यथावत राखीने उहाँको भनाई छ । नवविकल्प साप्ताहिक

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

किसानलाई धान रोप्ने चटारो (फोटो फिचर)

बेनी । म्याग्दीका किसान यतिबेला धान रोप्न व्यस्त छन् । हिलो र आलीमा किसान । कोही जोत्ने त, कोही हिलो–आली गर्न । हिलो मिलाउने सबै आफ्नै धुनमा । बीउ काढ्ने र धान…

thumbnail

नगरपालिकाद्वारा विद्यालयलाई ल्यापटप वितरण

म्याग्दी । म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाद्वारा आज (बिहीबार) नगरपालिकाअन्तर्गत विभिन्न वडामा सञ्चालनमा रहेका विद्यालयहरुलाई ल्यापटप वितरण भएको छ । नेपाल सरकारको चालु आर्थिक वर्षको वार्षिक स्वीकृत कार्यक्रमअनुसार नगरपालिकालाई प्राप्त सशर्ततर्फको कार्यक्रमबाट विद्यालयलाई ल्यापटप…

thumbnail

सिङ्गामा महिलाहरुको पाठेघर खस्ने रोगको स्क्रिनिङ सम्बन्धी भिआइए परीक्षण

निःशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट ग्रामीण भेगका सर्वसाधारणहरु लाभान्वित म्याग्दी ।म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाको आयोजनामा हिँजो (बुधवार) बेनपा–४, सिङ्गामा निःशुल्क स्वास्थ्यसम्बन्धी शिविर सम्पन्न भएको छ । महिलामा पाठेघर खस्ने रोगको स्क्रिनिङ, रिङपेशरी तथा भिआइए जाँचसम्बन्धी…