गलेश्वरमा डेङ्गु सम्बन्धी सचेतनामुलक कार्यक्रम

बेनी,विहिबार भदौ १९ गते । बेनी नगरपालिका, ९ गलेश्वरमा बिहीबार डेङ्गु रोग सम्बन्धी सचेतनामुलक कार्यक्रम गरिएको छ ।

गलेश्वर बहुउद्देश्यिय सहकारी संस्थाको आयोजनामा सहकारीका पदाधीकारी, सेयर सदस्य र बजारबासीहरुलाई डेङ्गु रोगको लक्षण, लाग्ने कारण र बच्ने उपायको बारेमा जानकारी गराइएको हो ।

रघुगंगा गाउँपालिकाका स्वास्थ्य शाखा सहसंयोजक शिवप्रसाद पाण्डेले अभिमुखीकरण गर्नुभएको थियो । सोही कार्यक्रममा गलेश्वर स्थित शसस्त्र प्रहरीको गुल्मका नवआगन्तुक प्रहरी नायव उपरिक्षक प्रकाशकुमार माझिलाई स्वागत गरिएको थियो ।

शुक्रबार र शनिबार डेङ्गु सार्ने लामखुट्टे बस्ने ठाउँको पहिचान, नष्ट र सरसफाई कार्यक्रम गरिने भएको छ । सहकारीका अध्यक्ष दिपक कार्कीको अध्यक्षता, सचिव फुलकुमारी रोकाको सञ्चालनमा सम्पन्न कार्यक्रममा वडा अध्यक्ष बेलबहादुर चोखाल, सहकारीका सल्लाहकार बमबहादुर पुन र स्थानीय बालकुमार लामिछानेले मन्तब्य व्यक्त गर्नुभएको थियो ।

छिमेकी कास्की, बागलुङ र पर्वत जिल्लामा डेङ्गका बिरामी भेटिएपछि म्याग्दीमा सतर्कता अपनाइएको छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

नगरपालिकाद्वारा विद्यालयलाई ल्यापटप वितरण

म्याग्दी । म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाद्वारा आज (बिहीबार) नगरपालिकाअन्तर्गत विभिन्न वडामा सञ्चालनमा रहेका विद्यालयहरुलाई ल्यापटप वितरण भएको छ । नेपाल सरकारको चालु आर्थिक वर्षको वार्षिक स्वीकृत कार्यक्रमअनुसार नगरपालिकालाई प्राप्त सशर्ततर्फको कार्यक्रमबाट विद्यालयलाई ल्यापटप…

thumbnail

सिङ्गामा महिलाहरुको पाठेघर खस्ने रोगको स्क्रिनिङ सम्बन्धी भिआइए परीक्षण

निःशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट ग्रामीण भेगका सर्वसाधारणहरु लाभान्वित म्याग्दी ।म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाको आयोजनामा हिँजो (बुधवार) बेनपा–४, सिङ्गामा निःशुल्क स्वास्थ्यसम्बन्धी शिविर सम्पन्न भएको छ । महिलामा पाठेघर खस्ने रोगको स्क्रिनिङ, रिङपेशरी तथा भिआइए जाँचसम्बन्धी…

thumbnail

पिताको वार्षिक पुण्य तिथिको अवसरमा विद्यालयलाई शैक्षिक पोशाक वितरण

बेनी । स्वर्गीय बुबाको वार्षिक पुण्य तिथिको अवसरमा पारेर म्याग्दीका एक पत्रकारले विपन्न बालबालिकालाई शैक्षिक पोशाक वितरण गर्नुभएको छ। पत्रकार हरिकृष्ण गौतमले स्वर्गीय पिता बालकृष्ण गौतमले अक्षर चिनेको बेनी नगरपालिका–५ पुलाडाँडास्थति चेतना…